ebook Siostra gwiazd
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 492)

Siostra gwiazd
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.24
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
25.90 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
-25% 21.24 zł
-36% 22.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

We Francji, w magicznym lesie, znajduje się przejście, przez które demony mogą przenikać do świata ludzi. Nad tym, żeby tak się nie stało, czuwa Loża i jej Wielki Mistrz, magowie od pokoleń, spadkobiercy króla Artura, który zawarł przed wiekami pakt z demonami, aby uratować ludzi.

Trzy siostry, czarownice, decyzją Wielkiego Mistrza zostają wysłane na Wyspy Brytyjskie do zaprzyjaźnionej Kongregacji, gdy najmłodsza z nich zostaje ukąszona przez sylfidę. Dziewczynę uratować mogą jedynie uzdrowiciele z wysp.

Gdy po dwóch latach Vianne w końcu odzyskuje zdrowie, siostry wracają do Francji w towarzystwie tajemniczego Asha. Mają dowiedzieć się, czy nowy Wielki Mistrz Loży, Ezra, wielka miłość Vianne, nie przeszedł na stronę demonów. Nie wiedzą, że Ash ma jeszcze dodatkowe zadanie…

Tak rozpoczyna się ta historia, opowieść o Vianne, która musi wydorośleć. W tle politycznych machinacji Asha i Ezry pojawia się miłość, tak skomplikowana jak świat, w którym się rodzi.

Tymczasem Kongregacja czarodziejów dobija z królem demonów własnego targu, w czym niebagatelną rolę pełni Vianne.

Kiedy król demonów chce zaprezentować swoją siłę, młoda czarownica demonstruje własną moc… Czy jej niesamowite umiejętności wystarczą, by powstrzymać króla demonów?

Oto potężne czary, w których odprawianiu pierwsze skrzypce grają dziewczyny i idea siostrzeństwa. Odnajdziecie tu to co najważniejsze w powieściach fantasy. Poszukiwanie siebie, walkę dobra ze złem, połączenie świata magicznego z rzeczywistym. Odkryjecie znakomicie nakreślone wątki z obszaru polityki i dyplomacji, które przedstawione zostały jak w najlepszym thrillerze. Wartka akcja, w której każdy odnajdzie swoje ulubione elementy to siła Siostry gwiazd. Są tu moce, żywioły, demony i krucha dziewczyna. Poznajcie opowieść o sile czarów i miłości.

O e-booku Siostra gwiazd blogerzy napisali: 

Dawno nie czytałam tak ciekawej propozycji fantastycznej, która jest pełna magii i czarownic. Seria Trzy czarownice będzie moją kolejną ulubioną. - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Siostra gwiazd od Marah Woolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Co powiecie o historii osadzonej we współczesnej Francji, opowiadającej o trzech siostrach, magii, demonach i miłości? Taka właśnie jest Siostra Gwiazd. Główną bohaterką jest Vianne, która na skutek ukąszenia przez demona sylfidę, zapadła na demoniczną gorączkę. Aby przeżyć była zmuszona do opuszczenia domu i Francji, w której pozostawiła swoją wielką miłość — Ezrę. Jednak przebyta choroba sprawiła, że Vianne stała się kruchą dziewczyną i straciła swoje moce. Gdy wraca do Bretanii już nic nie jest takie samo jak wtedy, gdy opuszczała to miejsca. Okazuje się, że grozi im niebezpieczeństwo ze strony demonów. Jednak, aby odzyskać to co utracone, Vianne jest zmuszona do wielu poświęceń i zawarcia paktu, który nie daje gwarancji.

Jeny jak ja dawno nie czytałam dobrej fantastyki! Szczerze przyznam, że bałam się tej powieści. Obawiałam się, że się zawiodę, ale jednak okazało się inaczej. Siostra Gwiazd to była świetna lektura. Nie mogłam oderwać się od czytania i sięgałam po nią w każdej wolnej chwili. To w domu przy kawie, to gdy jeździłam autobusem. Raz o mało nie przegapiłam przystanku, na którym powinnam wysiąść. Było zabawnie jednym słowem. Mimo że na początku akcja powieści toczyła się wolno to nie zraziło mnie to. Dzięki temu poznałam główną bohaterkę, która od samego początku była silna i zdeterminowana, ale i trochę się bała. To w jaki sposób zwracała się do Ezry ujmowało mnie, ale on sam nie wzbudzał mojej sympatii. Irytowała mnie jej naiwność względem tego chłopaka. Była zaślepiona i nie widziała tego, co tak naprawdę jej groziło. Oczywiście miłość bywa ślepa, ale tutaj ten wątek odebrałam jako bardzo przerysowany.

Plusem powieści było to i przekonało mnie do dalszego czytania było nawiązanie do lirycznych bohaterów dzieł literackich i filmowych — Króla Artura oraz Merlina. Przedstawiony świat, który został osadzony w tych legendach to było coś wspaniałego. Znam te historie na wylot i tylko się uśmiechałam, gdy w fabule Siostry Gwiazd wyłapywałam podobieństwa. Liczę na to, że kolejne tomy będą równie intrygujące i ociekające w takie nawiązania! Oczywiście nie sposób zapomnieć o okładce, która jest przepiękna — nie tylko zewnątrz, ale i wewnątrz. To samo tyczy się środka. Osoby, które się tym zajmowały wykonały kawał dobrej roboty!

Podsumowując, pierwszy tom bardzo przypadł mi do gustu i jedynie zakończenie mi się nie podobało, bo tak się po prostu nie robi! Dawno nie czytałam tak ciekawej propozycji fantastycznej, która jest pełna magii i czarownic. Seria Trzy czarownice będzie moją kolejną ulubioną. Siostra Gwiazd napisana jest prostym językiem i czyta się ją przyjemnie, mimo wspomnianych przeze mnie legend, które mogłyby utrudnić odbiór. Polecam i czekam na kolejny tom!

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć