ebook Upadek legendy
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 5117) Ilość stron (szacowana): 320

Upadek legendy
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.95
Audiobook - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
23.94 zł Lub 21.55 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-9% 19.95 zł
21.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Scarlett Priest mogła przywodzić na myśl księżniczkę z wieży z kości słoniowej - była piękna, bogata i niedostępna. Miała także władzę nad rzeszą fanów - nieformalną, choć diabelnie skuteczną. To, co Scarlett uznawała za doskonałe, automatycznie takie się stawało. Słowo uznania ze strony księżniczki było cenniejsze niż złoto: mogło uratować życie, podźwignąć interes, a nawet wskrzesić... legendę.

Gabriel Legend był bardzo niebezpiecznym i zdeterminowanym mężczyzną. Po zakończeniu kariery pięściarza postanowił założyć klub. Miało to być wyjątkowe miejsce, do którego każdy będzie chciał wejść choćby na jeden wieczór. Ale coś poszło nie tak. Jedna strzelanina sprawiła, że klub Legenda stanął na skraju plajty. Gabriel postanowił jej zapobiec. Pomysł, aby skorzystać z pomocy kogoś, kto profesjonalnie stworzy wizerunek najgorętszego miejsca w mieście, wydawał się niezły. Gorzej wyszło z realizacją tego zamiaru.

Nie planował tak poważnego przestępstwa, ale stało się. Jego przyjaciel niespodziewanie porwał Scarlett i dostarczył Gabrielowi wprost do klubu. Gdy dziewczyna zrozumiała, że nie grozi jej natychmiastowa śmierć, zainteresowała się propozycją obu mężczyzn. Uczynienie z tego miejsca prawdziwej legendy Manhattanu było dla niej sporym wyzwaniem. Chodziło także o coś więcej. Błękitne oczy i umięśniona sylwetka Gabriela wywarły na Scarlett piorunujące wrażenie.

On od niemal pierwszej chwili nie potrafił przestać myśleć o pięknej Scarlett. Wiedział, że nie ma u niej szans, że pochodzą z różnych światów. Zdawał sobie też sprawę, co może go czekać - za porwanie groziło wiele lat odsiadki. A jednak stoczyłby o tę piękność walkę z samym diabłem albo nawet oddał mu duszę, gdyby tylko było to możliwe. Tyle że są takie granice, do których pokonania nie wystarczą pożądanie, tęsknota i uwielbienie...

Legenda. Pokusa. Pożądanie. To musi skończyć się upadkiem.

O e-booku Upadek legendy blogerzy napisali: 

Dawno nie czytałam tak dobrej książki, która zaciekawiła mnie od samego początku. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Jeżeli szukacie dobrego, wciągającego i gorącego niczym piasek na plaży romansu/erotyku, to zdecydowanie polecam Wam Upadek legendy. Jestem przekonana, że gdy raz wejdziecie do świata przedstawionego przez Meghan March, nie będziecie mogli o nim zapomnieć. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Upadek legendy od Meghan March możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jak być może wiecie, pióro Meghan March trafia do mnie za każdym razem i choć poznałam jej twórczość dopiero w zeszłym roku - już chcę więcej. Ostatnio w moje ręce wpadła jedna z jej nowszych premier, czyli pierwszy tom trylogii o Gabrielu Legendzie. Z racji tego, że ja raczej powieści March biorę w ciemno, tak samo postąpiłam i tutaj. Czy Upadek legendy to dobry początek serii? O tym opowiem w dzisiejszej recenzji.

Scarlett jest prawdziwą księżniczką - jest piękna, bogata i całkowicie niedostępna dla postronnych. Posiada również władzę nad całą rzeszą fanów w mediach społecznościowych, choć nieformalną to bardzo skuteczną. Jedno polecenie i dane miejsce jest już oblegane. Tym samym Scarlett może pomóc nie jednej miejscówce, a nawet ją wskrzesić. Gabriel Legend, właściciel klubu, musi zmagać się z próbą odbicia się od dna. W dniu otwarcia doszło do strzelaniny, a tym samym pogrzebane zostały wszystkie jego nadzieje na sukces. Jednak czy na pewno? W końcu nie od dziś wiadomo, że Scarlett ma duży posłuch, a kto wie - może będzie mogła pomóc Gabrielowi...

Przede wszystkim muszę napisać o tym, że z tą pozycją miałam podobny problem, co z Bogatym i grzesznym – niby było wszystko dobrze, ja czułam się zaangażowana, a jednak czegoś mi tu brakowało. Pierwsza część powieści dłużyła mi się i niestety nie przekonywała do siebie – dopiero ta druga połowa sprawiła, że naprawdę zaczęłam wciągać się w historię Scarlett i Gabriela. Nie oznacza to, że ta książka jest słaba, a raczej to, że moje myśli zdecydowanie przygłuszały czytaną i przyswajaną treść.

Główna bohaterka powieści, Scarlett, zdecydowanie wzbudza sympatię. Jest to odważna, silna kobieta, która owszem - popełnia błędy i nie dostrzega fałszywości jednej z najbliższych jej osób, ale poza tym naprawdę da się ją lubić. Zresztą, sama jestem tego przykładem - Scarlett w pewien sposób mi zaimponowała, a fakt, że sama stworzyła swoją firmę od podstaw, jeszcze mocniej mnie w tym zachwycie utwierdził.

Gabriel również zasługuje na uwagę i sympatię, zwłaszcza że bardzo stara się osiągnąć sukces i postępować zgodnie z prawem. Otworzenie klubu było pierwszym krokiem na tej ścieżce i przyznam szczerze, że Gabriel zaimponował mi tym, jak zdeterminowany był, by osiągnąć swój cel. Ja przykładowo raczej rzuciłabym to w kąt po takiej sytuacji i po prostu zajęła się czymś innym, ale to tylko taka moja mała dygresja.

Pióro autorki jak zawsze trafiło w mój czytelniczy gust i dzięki niemu tę powieść czytało się bardzo przyjemnie, szybko i niesamowicie lekko – mimo tego, jaką historię Meghan March przedstawia na kartach książki. Być może Upadek legendy nie będzie należeć do moich książkowych ulubieńców, ale i tak z przyjemnością poznam kontynuację historii Legenda i Scarlett. Końcówka zaintrygowała mnie na tyle, że wprost nie mogę doczekać się lektury drugiego tomu.

Jeżeli szukacie dobrego, wciągającego i gorącego niczym piasek na plaży romansu/erotyku, to zdecydowanie polecam Wam ten tytuł. Jestem przekonana, że gdy raz wejdziecie do świata przedstawionego przez Meghan March – nie będziecie mogli o nim zapomnieć.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Dawno nie czytałam tak dobrej książki, która zaciekawiła mnie od samego początku. Nie umiem albo co bardziej prawdopodobne, nie chcę jej ocenić, bo traktuję ją jako wprowadzenie do większej całości i już nie mogę się doczekać następnego tomu. Postaram się jednak choć trochę Wam ją przybliżyć.

Upadek legendy to pierwsza część zapowiadanej trylogii o niebezpiecznym i tajemniczym Gabrielu Legendzie oraz idealnej i bogatej Scarlett Priest. Muszę przyznać, że autorka wykreowała swoich głównych bohaterów fantastycznie. Oboje się charakterystyczni i wyraźni, nie jakieś tam miękkie kluski. Nie boją się podjąć walki i dążą do zamierzonego celu, nawet gdy będą zmuszeni, chociaż na moment opuścić swoją bezpieczną skorupę. Gabriel i Scarlett wiodą poukładane życie. Gabriel schowany lekko w cieniu pragnie za wszelką cenę uratować swój klub i zapewnić sobie i swoim najbliższym spokojną egzystencję. Nie chce rozgłosu, chowa się przed światem i nikogo do siebie nie dopuszcza. Niestety wie doskonale, że gdzieś tam czai się ON – człowiek z przeszłości, który już raz zniszczył mu życie.

Scarlett z kolei do młoda i bogata gwiazdka social mediów, która pokazuje całemu światu swoje idealne życie. Kochają ją miliony followersów, jednak coraz częściej przechodzi jej przez myśl, że coś jej po drodze niepostrzeżenie umyka i wcale nie jest taka szczęśliwa, jak wygląda na zdjęciach. Pewnego dnia zostaje porwana i gdy myśli, że jej koniec jest bliski, poznaje Legenda. Czy Gabriel będzie dla niej prawdziwym wybawieniem i obietnicą innego lepszego życia? Czy Scarlett będzie w stanie poświęcić wszystko dla niego?

Meghan March w tej części postawiła na wprowadzenie czytelnika w życie, jakie wiodą Scarlett i Gabriel. Faktycznie nie uświadczymy tutaj szalonych zwrotów akcji, ale mamy możliwość lepszego ich poznania i przede wszystkim ich zrozumienia. Poznajemy ich przeszłość oraz wszystko to, co ich ukształtowało. Mimo tego historię czyta się szybko, miło i przyjemnie. Wzajemna fascynacja jest aż namacalna i czekamy razem z nimi na moment, kiedy w końcu oboje ulegną i zapomną o bożym świecie. Samo zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale w następnym tomie spodziewam się prawdziwej bomby. Na szczęście nie będziemy musieli na nią długo czekać. Ja ze swojej strony zachęcam Was do poznania tej trylogii.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć