ebook Nie ma tego Złego
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 686)

Nie ma tego Złego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo SQN
Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.39
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
36.26 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
-29% 27.68 zł
28.07 zł
29.24 zł Lub 26.32 zł
29.90 zł
23.39 zł
31.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Powieść „Nie ma tego Złego” Marcina Mortki to połączenie tego, co w polskim fantasy najlepsze – przygody w magicznym świecie i ironiczny humor nikomu nie pozwolą się nudzić. Nawet przez chwilę. Przed Edmundem zwanym Kociołkiem i jego trochę dziwacznymi kompanami zadanie do wykonania!

Błyskotliwe połączenie Sapkowskiego i Pilipiuka.

Jedni mówią, że Złe to kraina za Gwiżdżącymi Górami.
Inni utrzymują, że Złe to wszyscy, których Dolina wygnała, w tym magowie. Mieszkają w górach i hodują w sobie nienawiść, aż nie mogą jej znieść – wtedy sięgają po oręż i ruszają do ataku.

Są też tacy, co twierdzą, że Złe to moc. I że to ona zmienia ludzi w bestie.
Edmund zwany Kociołkiem, niegdyś żołnierz w armii księcia Stefana, dziś spełniony mąż i ojciec, a do tego karczmarz słynny na całe Wichrowiny, wdepnął w bagno, które podejrzanie zalatuje Złem. Razem ze swą drużyną do zadań specjalnych – socjopatycznym elfem, goblinem zwiadowcą, pełnym tajemnic guślarzem, charakternym krasnoludem i jednym z ostatnich prawdziwych rycerzy Doli – otrzymał zlecenie, które okazało się czymś więcej niż zwykłe dostarczanie przesyłek czy osłanianie karawan.
Karczemne bijatyki, dworskie spiski, nocne biesiadowanie, walka z potworami, a do tego kuchnia taka, że palce lizać! Przekonaj się, co jeszcze czeka na Ciebie w Dolinie!

O e-booku Nie ma tego Złego blogerzy napisali:

Książka Marcina Mortki to powieść fantasy, czerpiąca pełnymi garściami z innych tytułów z tego gatunku, co wbrew pozorom jednak zupełnie nie przeszkadza. Nie ma tego Złego to powieść, którą będę miło wspominał. Autor stworzył lekką i zabawną historię, osadzoną w klimatach fantasy, która zapewnia wiele godzin dobrej rozrywki. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Nie ma tego Złego od Marcin Mortka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Z polityką jest jak ze zbrodnią. Jeśli raz w nią wdepniesz, nigdy się nie wygrzebiesz.
Nie ma tego Złego to książka, którą można przeczytać dosłownie w dwa wieczory, pomimo blisko 400 stron objętości. Nie jest to bynajmniej wada, ponieważ autor od samego początku potrafi zainteresować czytelnika aż do samego końca, stopniowo przedstawiając skomplikowaną intrygę, świat przedstawiony oraz bohaterów. Ci ostatni to mieszanka charakterów i indywidualności, aż czasami można zacząć się zastanawiać, co też ich trzyma razem. Każdy z nich ma swoje wady, zalety i jakieś cechy charakterystyczne, nie tylko w związku z odmiennymi rasami, czy profesjami. Powoduje to, że losy całej drużyny Kociołka śledziłem z zapartym tchem i byłem ciekawy jak wyjdą z każdej opresji, a tych jest całkiem dużo. Wszystkiemu towarzyszy duża dawka humoru, choć nie brakuje również chwil grozy i niepewności. Cała zaś historia, w którą wpakował się Koziołek z drużyną, jest od samego początku starannie zaplanowana, nie ma mowy o przypadku, a pod koniec książki wszystkie wątki zostają bardzo dobrze zakończone.

Najnowsza książka Marcina Mortki to powieść fantasy, czerpiąca pełnymi garściami z innych tytułów z tego gatunku, co wbrew pozorom jednak zupełnie nie przeszkadza. Autor wykorzystuje je na swój sposób, bawi się nimi, zmienia je i puszcza oko do czytelnika obeznanego z powieściami fantasy. Nie sili się przy tym, aby kreacja jego świata, czy istot go zamieszkujących bardzo różniła się od tego, co już się utarło w literaturze. Widać to dobrze przy kreacji elfa, krasnoluda, czy goblina, którzy wyglądają właśnie tak jakbyśmy tego oczekiwali i często też tak się zachowują. To wszystko może wydawać się dla niektórych wadą, ale dla mnie jest zaletą i pozwala się skupić na niesamowitych przygodach Kociołka i jego towarzyszy.

Nie ma tego Złego to powieść, którą będę miło wspominał. Marcin Mortka stworzył lekką i zabawną historię, osadzoną w klimatach fantasy, która zapewnia wiele godzin dobrej rozrywki.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Warto przeczytać zanim umrzesz...!

Warto zerknąć