ebook Polska demonologia ludowa
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 199)

Polska demonologia ludowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.13
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-30% 25.13 zł Lub 22.62 zł
26.21 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
28.72 zł
28.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Kolejna książka wydawnictwa Replika, która otwiera przed nami świat polskiej demonologii. Fascynujące dzieje słowiańskich duchów i demonów od lat inspirują najznakomitsze osobistości nauki. Doktor Leonard Pełka – uczeń Bohdana Baranowskiego – spędził wiele lat swojego życia na studiowaniu tego intrygującego tematu. Efektem jego badań jest „Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian” – pozycja wyjątkowa i ponadczasowa.

Demony chmur burzowych i gradowych. Demony wiatrów i wirów powietrznych. Demony domowe, demony zła. Istoty szkodzące położnicom, duszące i wysysające krew. Demony chorób i śmierci. Demony patroszące zwierzęta domowe. Skąd się wzięły? Dlaczego w nie wierzono? Jak z nimi walczono?
Autor odwołuje się do folkloru, nawiązuje do baśni oraz opowieści ludowych z różnych stron kraju, a także do podań i porzekadeł regionalnych. Przedstawia barwny obraz świata polskich demonów, diabłów i istot półdemonicznych, jak również wszelakich strachów, zjaw i mar. Czyni to dokładnie i z pasją, która emanuje z każdej strony tego dzieła.

Polska demonologia ludowa od Leonard J. Pełka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć