ebook Niania lekkich obyczajów
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 75)

Niania lekkich obyczajów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.01
Audiobook - najniższa cena: 19.64
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 14.50 zł Lub 14.50 zł
20.00 zł
23.20 zł Lub 20.88 zł
29.00 zł
29.00 zł
19.01 zł
19.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Intrygująca, trochę romantyczna i z pewnością mocno realistyczna powieść obyczajowa osadzona w codzienności pandemii COVID-19. Patrycja, Gośka, Iza i Agnieszka – cztery kobiety, matki i sąsiadki – każda z innymi problemami dnia codziennego, ale wszystkie pragnące miłości i męskiej bliskości. Mieszkają w jednej kamienicy z Eweliną – młodą, atrakcyjną, tajemniczą i trochę zbyt, jak na ich gust, wyzwoloną panią do towarzystwa. Przekonajmy się, co z tego wyniknie – naprawdę warto!

Ewelina w obliczu pandemii wykazuje się przytomnością umysłu i doskonałą organizacją, niosąc sąsiadkom pomoc w opiece nad dziećmi mieszkającymi w kamienicy. Niedługo jednak okazuje się, że jej wsparcie nie ogranicza się jedynie do zapewnienia maluchom zajęć.
Czy dzięki radom nowoczesnej „niani” kobietom uda się ułożyć życie? Czy tajemnice krążące wokół Eweliny zostaną rozwiązane?

Rekomendacje: 

Ta historia jest idealna na odstresowanie, zrelaksowanie się pod kocykiem w zimny dzień. Podobało mi się to, że jest napisana w czasach COVID, przez co tematy opisywane przez autorkę są takie codzienne i realne jak przykładowo ogarnięcie lekcji zdalnych. Książka oprócz tego, że jest z tych "lekkich" zawiera w sobie wiele ważnych przemyśleń, nad którymi warto się pochylić. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka ksiązkoholiczka

Niania lekkich obyczajów od Zuzanna Arczyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Co zrobić kiedy znienacka nadeszła pandemia, małe dzieci muszą zostać w domach, a mamusie mają pracę? Przed takim dylematem stanęło wiele osób w tamtym roku na wiosnę. Autorka cofa nas do tamtego czasu, nasze bohaterki właśnie stają przed problemem co zrobić z dziećmi i ile potrwa to zamknięcie....

Patrycja, Gosia, Iza i Agnieszka - cztery sąsiadki, które wspólnie zastanawiają się nad tym jak zapewnić opiekę dzieciom. Każda boryka się z problemami, a łączy je jedno: miłość do dzieci. Na pomoc kilku kobietom przychodzi sąsiadka z góry - Ewelina. Jako zapłatę chce jakieś śmiesznie małe pieniądze, więc wydawałoby się, że nic nie stoi na przeszkodzie. Hmmm nie do końca. Kobieta jest z zawodu... jakby to ładnie ująć... panią do towarzystwa. Jak się nie ma co się lubi.... Kobiety decydują się posłać dzieci do wyzwolonej Eweliny licząc, że sytuacja szybko wróci do normy i szkoły zostaną znów otwarte.

Jaka okaże się Ewelina? Czy poradzi sobie z dziećmi zamkniętymi w czasie pandemii? Dlaczego kobieta zdecydowała się na taką pomoc, nie zarabiając praktycznie nic? Jakie ona skrywa tajemnice przed całym światem?

Książka idealna na odstresowanie, zrelaksowanie się pod kocykiem w zimny dzień. Podobało mi się to, że jest napisana w czasach COVID, przez co tematy opisywane przez autorkę są takie codzienne i realne jak np. ogarnięcie lekcji zdalnych. Książka oprócz tego, że jest z tych "lekkich" zawiera w sobie wiele ważnych przemyśleń, nad którymi warto się pochylić. Ciekawym zabiegiem było opisanie wspólnoty jednej kamienicy, której mieszkańcy tak ze sobą współpracują. Są momenty śmieszne, wzruszające, rozczulające, czy dające mi do myślenia jako matce, czy aby na pewno dobrze wychowuję swoje pociechy. Najbardziej podobał mi się wątek o wychowywaniu dziewczynek przez teściową jednej z kobiet - jak przeczytacie będziecie wiedzieli o czym piszę.

Jednym słowem - relaks, ale nie tylko. Niania Ewelina to bardzo ciekawa postać literacka, do której od razu poczułam sympatię. Bardzo lubię takich bohaterów, którzy są intrygujący, zaskakujący, mają w sobie to COŚ.

Jeśli jesteście ciekawi jak niania "lekkich obyczajów" zajęła się dziećmi w czasie pandemii to sięgnijcie po najnowszą książkę pani Zuzanny.

Gatunkowo zaliczyłabym do obyczajówki, z momentami komediowymi.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć