ebook Hazardziści. Gra o życie
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 132)

Hazardziści. Gra o życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 35.41
wciąż za drogo?
22.90 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
25.90 zł
27.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Wstrząsająca historia o nałogu, który rujnuje życia całych rodzin. Beata Biały – znana dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” i „Krzysztof Baranowski. Spowiedź kapitana” – teraz przygląda się życiu hazardzistów i wprowadza nas w dramatyczny świat uzależnienia od gry.

Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne, czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia.
Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając, wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie kiedy przegrywa dom, samochód, miłość, rodzinę, godność. I wciąż żyje iluzją, że pewnego dnia los się odmieni.
„Hazardziści” to zbiór przejmujących historii uzależnionych od hazardu mężczyzn, kobiet i dzieci, a także ich rodzin; zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.

O oe-booku Hazardziści. Gra o życie blogerzy napisali:

Tekst zawiera świetnie zredagowane opowieści ludzi z pełnego spektrum wieku, którzy doświadczyli zarówno pozytywnych jak i negatywnych skutków hazardu. Hazardziści. Gra o życie to w znakomitej większości rzetelne źródło wiedzy o hazardzie od strony psychologicznej, neurobiologicznej i reportażowej, świetnie opracowane i wielowymiarowe. Nic, tylko czytać, jeśli chcemy poszerzyć swoją wiedzę. - Zaczytana Majka

Hazardziści. Gra o życie porusza wątki związane z tym tematem. Obnaża w niej kulisy gier hazardowych. Rozmawia z krupierami, rodzinami osób uzależnionych i w końcu z samymi hazardzistami. Polecam, lektura warta uwagi. - Katarzyna Nowak - Ksia i książki

Hazardziści. Gra o życie od Beata Biały możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nałóg. Na pierwszy rzut kojarzy nam się z alkoholem i używkami. Dotknąć może każdego z nas w zależności od naszego stanu psychicznego i predyspozycji. Spycha człowieka w czeluści piekieł, z których wyrwać się jest niesamowicie trudno. Niszczy życie i zdrowie.

Hazard, to także nałóg. Równie groźny. Tu choruje w głównej mierze psychika. Beata Biały w swojej książce Hazardziści. Gra o życie porusza wątki związane z tym tematem. Obnaża w niej kulisy gier hazardowych. Rozmawia z krupierami, rodzinami osób uzależnionych i w końcu z samymi hazardzistami.

Mimo, że wiem czym grozi uzależnienie od wszelakich form hazardu (mam w dalszej rodzinie kogoś, kto przez gry na giełdzie stracił praktycznie wszystko) to wywiad z anonimowym hazardzistami mną wstrząsnął. Opis tego, co musiało się stać by człowiek osiągnął na dno, by móc się od niego odbić momentami jest przerażający. Oczywiście wielu AH musi o to walczyć przez całe życie.
Kolejny ciekawy aspekt przedstawiony we wcześniej wspomnianej książce to specjalne ustawienia mebli w kasynach, a także inne "zagrywki" mające na celu jak najdłuższe zatrzymanie gracza na miejscu.

Autorka Hazardzistów rozmawia ponadto ze specjalistami, zajmującymi się tematem. Wskazuje również wyraźnie, że hazard to nie tylko kasyna i automaty do gier, które dostępne są niemal na każdym kroku. To także zakłady bukmacherskie, totolotek czy kasynka dostępne online w smartfonach.

Hazard tylko czeka by chwycić nas w swoje szpony i z nich nie wypuścić. Wejść w jego świat jest niezwykle łatwo, ale droga powrotna może okazać się trudna niczym wyjście z labiryntu Minotaura.

Polecam, lektura warta uwagi.

Ocena: 5/6
©Kasia i Książki
Gra o życie. To stwierdzenie w kontekście nałogowego hazardu nie jest przesadą. Rozmontowuje życie po kawałku - pękają relacje, upada godność, tracona jest praca i pieniądze. Na zewnątrz natomiast nie widać nic. Chyba, że osiągasz kolejne dno lub spotykasz ludzi, którzy znają ten stan.

Hazardziści. Gra o życie to przejmująca opowieść, ukazująca zjawisko hazardu z przeróżnych perspektyw. Startujemy z wysokiego C. Zamiast wstępu, autorka ukazuje czytelnikowi krótkie fragmenty wypowiedzi osób powiązanych z hazardem, rozwijane w kolejnych rozdziałach. Oprócz historii osób uzależnionych, w reportażu odnajdziemy również wypowiedzi członków rodzin osób grających nałogowo, ludzi, którzy na hazardzie zarabiają - właściciela kasyna, krupierki czy zawodowych graczy. Obrazy z życia osób zaangażowanych w życie kasyna lub tych, którym hazard przesłonił życie, przeplatane są rozmowami z ekspertami zajmującymi się leczeniem nałogowych hazardzistów.

Zaryzykujesz i zajrzysz do świata hazardu, gdy na szali możesz postawiać nawet własne życie?

Przemieszanie wypowiedzi osób, którym hazard zniszczył życie z wypowiedziami ekspertów, uważam za świetny zabieg. Każda z historii rezonowała we mnie na innym poziomie i gdyby nie przełamywanie ich wypowiedziami ekspertów, niejako z drugiej strony, czułabym się przytłoczona ogromem ludzkiego nieszczęścia. Jednak hazard to nie tylko złamane życia - wypowiedzi zawodowych graczy, którzy angażują się w gry wymagające umiejętności strategicznych, jak poker czy brydż, kontrastują z wypowiedziami nałogowców. Strategia i kontrola kontra emocje i zachłyśnięcie się adrenaliną. Hazard może być pełną blichtru rozrywką, sposobem na życie albo narzędziem do zrujnowania się we wszystkich aspektach. Niesamowite, jak wiele zależy od podejścia człowieka i znajomości mechanizmów, które sprawiają, że hazard jest tak wciągający, a jednocześnie popularny we wszystkich grupach wiekowych niezależnie od statusu majątkowego czy płci. Jednak dzięki wytężonej pracy naukowców, terapeutów i lekarzy badających zjawisko uzależnień behawioralnych jesteśmy w stanie przeciwdziałać uzależnieniom oraz rozpoznawać je i pomagać w leczeniu.

Autorka, jak na reportaż przystało, dzieli się z czytelnikami również statystykami dotyczącymi hazardu oraz przybliża fakty historyczne, które pokazują, że gry losowe towarzyszą ludzkości od wielu wieków, a internet tylko ułatwia dotarcie im do osób zainteresowanych. Według mnie książce niczego nie brakuje. Zawiera świetnie zredagowane opowieści ludzi z pełnego spektrum wieku, którzy doświadczyli zarówno pozytywnych jak i negatywnych skutków hazardu. Możemy sięgnąć po statystyki, fakty historyczne oraz opinie ekspertów. Choć wypowiedzi osoby zajmującej się uzależnieniami od 60 lat, w mojej opinii wybijały się negatywnie na tle merytoryki pozostałych rozdziałów. Pokutowały w niej nieaktualne już założenia i maniera, która mnie osobiście odrzuca od osoby ją reprezentującej. Ale może jednak była potrzebna, by zobaczyć jak wiele w podejściu do leczenia zmieniło się na przestrzeni półwiecza? Ale nie będę wchodzić w szczegóły - zainteresowanych odsyłam do pozostałych rozdziałów Hazardzistów, literatury fachowej lub rozmów z terapeutami uzależnień.

Podsumowując - książkę polecam. W znakomitej większości jest to rzetelne źródło wiedzy o hazardzie od strony psychologicznej, neurobiologicznej i reportażowej, świetnie opracowane i wielowymiarowe. Nic, tylko czytać, jeśli chcemy poszerzyć swoją wiedzę.

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć