ebook 1984 (wydanie w nowym tłumaczeniu)
5 / 5.00 (liczba ocen: 4)

1984 (wydanie w nowym tłumaczeniu)
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.40
Audiobook - najniższa cena: 17.95
wciąż za drogo?
25.76 zł Lub 23.18 zł
27.99 zł
27.99 zł
21.40 zł
-18% 22.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"1984" George’a Orwella jest porażającą wizją totalitarnej przyszłości, w której wszyscy są niewolnikami despotycznego reżimu. Wydanie w nowym tłumaczeniu (pierwszy polski przekład wykonany po 1990 roku).

"To był kwiecień, zimny bezchmurny dzień, zegary biły trzynastą".

Pierwsze zdanie słynnej antyutopii George’a Orwella rozpoczyna opis totalitarnego świata, w którym miłość nie istnieje, myśl o zbrodnię karze się śmiercią, historię przepisuje wciąż od nowa, a język pozbawia znaczenia. Świata po Rewolucji, gdzie nad zdewastowanym Londynem górują budzące grozę gmachy Ministerstw Miłości, Prawdy, Pokoju i Dostatku i gdzie brakuje wszystkiego poza syntetycznym ginem. Świata, w którym zakazano zmysłowości, dzieci zwrócono przeciw rodzicom, a całą gorycz i nienawiść obywateli wymierzono we wrogów ludu i obce mocarstwa. Świata, w którym przeszłość jest martwa, przyszłość niewyobrażalna, Partia może wszystko, a zwykły człowiek nie ma żadnych szans.

W tym świecie Winston Smith, szeregowy pracownik Wydziału Archiwów Ministerstwa Prawdy, wymyka się pewnego dnia z pracy w porze lunchu, wyjmuje z szuflady nabyty nielegalnie czysty zeszyt i choć nad miastem latają helikoptery szpiegujące mieszkańców przez okna, zaczyna prowadzić dziennik, którego pierwszy wpis umieszcza pod datą 4 kwietnia 1984. Dziennik, który zaprowadzi go do kazamatów Ministerstwa Miłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1984 (wydanie w nowym tłumaczeniu) od George Orwell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dobrze będzie ponownie przeczytać pod kątem tego co z nami wyrabiają ostatnio ''elyty'' tego świata.

Warto zerknąć