ebook Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 246)

Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.93
Audiobook - najniższa cena: 30.98
wciąż za drogo?
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
25.93 zł Lub 23.34 zł
31.25 zł Lub 28.13 zł
33.60 zł
33.60 zł
26.13 zł
26.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów. Trzeci tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną rzeczywistością.

Konigsberg, rok 1933, początki Trzeciej Rzeszy. Naziści pod przywództwem Hitlera dochodzą do władzy. Córka Oleńki, Marysia, ma dziewiętnaście lat i nową tożsamość. Z polskiego życia nie pamięta nic. Po śmierci swej ukochanej Joachim zabrał czteroletnią córeczkę do Prus i wychował w niemieckim duchu. Dziewczynka dorasta jako Marie von Lauen. Nieświadoma przeszłości przyjmuje oświadczyny oficera SS Klausa von Hoffenberga. Ta decyzja zaważy na życiu kolejnych pokoleń. Czy Marie dowie się, kim jest, i czy miłość pozwoli jej przetrwać okrutny czas wojny?

Wioletta Sawicka - urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka dziewięciu powieści.

O e-booku Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach blogerzy napisali:

To emocjonująca powieść, w której Wioletta Sawicka porusza nasze najczulsze struny. Lekki styl oraz dbałość o zachowanie atmosfery tamtych czasów sprawiają, że poznana historia nie uleci wraz z odłożeniem książki, lecz trwać będzie jeszcze przez długi czas. Dlatego też z ogromną szczerością mogę ułożyć trzecią część sagi tej sagi na półce Najlepszych Interesujących Książek. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ta część cyklu jest najlepsza, najpiękniejsza, najcudowniejsza i już sama nie wiem jakie naj, ale wiem, że skończyłam i miałam natychmiast ochotę zacząć czytać od początku. Tak do zaczytania każdej strony, do zapamiętania najdrobniejszego szczególiku. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka U Rudej 

Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach od Wioletta Sawicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Serce karmione żalem umiera. Karmione nienawiścią twardnieje. Żyje tylko karmione miłością.
Nie ma takiego smutku, po którym nie przychodzi nadzieja, ani nocy, po której nie wstanie dzień.
Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach to trzecia cześć serii Wiek miłości, wiek nienawiści Wioletty Sawickiej. Jak ja kocham tę serię o silnych kobietach, którym przyszło żyć w niełatwych czasach. A już trzecia część rozdarła moje serce na milion kawałków i jak to mówi młodzież rozwaliła system. O matko kochana jakie to było dobre, przemyślane w każdym szczególe, smaczne, realne, a zarazem takie zwyczajne i przerażające. Może popełnię zbrodnie, ale powiem Wam, że trzecia część jest najlepsza, najpiękniejsza, najcudowniejsza i już sama nie wiem jakie naj, ale wiem, że skończyłam i miałam natychmiast ochotę zacząć czytać od początku. Tak do zaczytania każdej strony, do zapamiętania najdrobniejszego szczególiku. Już podczas czytania wahałam się czy wszystko ze mną, bo chciałam jak najszybciej przeczytać, a z drugiej żal mi było każdej mijającej strony. I tak sobie właśnie teraz postanowiłam, bo wiem, że w sierpniu wyjdzie kolejna część, że zanim po nią sięgnę to przeczytam poprzednie trzy tomy od początku, bo może cos mi umknęło.

Tym razem autorka zabiera nas do roku 1933, a więc mojego ulubionego okresu w historii ( tak, tak wiem jak to brzmi). Jesteśmy w Królewcu, niemieckim Konigsbergu, gdzie poznajemy młodziutką Marię, córkę miejscowego dyrektora gimnazjum, dla którego dziewczyna jest całym światem. Córka Oleńki ma 19 lat i nie, że gdzieś tam była, a może jest inna matka niż ta, która leży na konigsberskim cmentarzu. Joachim von Lauen wywiózł ją z polski, gdy miała cztery lata. On sam zmuszony był zmienić tożsamość i tak w zasadzie przewartościować całe swoje życie.

Maria, a w zasadzie Marie von Lauen do złudzenia przypomina swoją biologiczną matkę i tak sam jak ona jest wrażliwa i dobra. W złych czasach przyszło żyć naszej bohaterce. Naziści i III Rzesza zaczynają wprowadzać swoje porządki eliminując tych, którzy nie są czystej rasy aryjczykami. Marie ma na szczęście wszystko to, co Niemiecka kobieta mieć powinna i staje się łakomym kąskiem dla Klausa, który zrobi wszystko, aby ją poślubić. Klaus von Hoffenberg okazuje się być nie tylko zagorzałym zwolennikiem Hitlera, ale i człowiekiem nie tylko nad wyraz brutalnym, ale i pozbawionym jakichkolwiek zasad.

Joachim von Lauen jest śmiertelnie chory i na łoży śmierci wyjawia jej tajemnicę sprzed lat i prosi, aby wyjechała w rodzinne strony. Czy Maria spełni prośbę ojca i jak potoczą się jej losy? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po Marię. Dziewczynę z kwiatem we włosach.

Kocham sagi, kocham powieści historyczne z wątkiem obyczajowym, ale serię Wiek miłości, wiek nienawiści uwielbiam. Wioletta Sawicka stworzyła serię, której nie sposób nie kochać i nie zaczytywać się do utraty tchu. Tu nie ma przypadkowych postaci, bo każdy z bohaterów wnosi coś do sprawy i jest niezbędny, nawet taka kanalia jak Klaus...niestety. Bohaterowie są genialnie wykreowani.

To przepiękna i wzruszająca powieść o sile kobiet, sile rodziny i sile przyjaźni, o honorze i Ojczyźnie, o wartościach, o których często zapominamy. A już zakończenie to majsterszyk, wbiło mnie w fotel i chciałam natychmiast sięgnąć po kolejną część, ale niestety muszę swoje zapędy powstrzymać do sierpnia. Jesteście sobie to w stanie wyobrazić? mamy maj!! Droga Pani Wioletto tak się zwyczajnie nie robi, nie zostawia się czytelnika w takim momencie. Trzy miesiące oczekiwania, 90 długich dni.
Jeśli jeszcze nie znacie Wieku miłości, wieku nienawiści Wioletty Sawickiej to nie wahajcie się ani sekundy i czytajcie, przezywajcie i kochajcie bohaterów tak jak ja.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Powieści obyczajowo-historyczne niosą ze sobą emocjonująca fabułę oraz ważną i cenną lekcję historii. Najnowsza książka Wioletty Sawickiej inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach to trzecia część sagi Wiek miłości, wiek nienawiści. To kontynuacja losów zapisanych na kartach wcześniejszych powieści (Oleńka. Panienka z Białego Dworu, Franka. W obcym domu) w których poznajemy historię niezłomnych kobiet.

Trzecia część sagi przybliża nam historię córki Oleńki, którą czytelnicy poznali we wcześniejszych częściach. Marysia jako dziewiętnastoletnia kobieta nie pamięta wiele ze swojej przeszłości. Ojciec Joachim po śmierci jej matki, zabrał ją do Prus, gdzie wychował w duchu niemieckim. Dorastając jako Marie von Lauen musiała zmierzyć się z wieloma problemami, które przyniósł jej los. Niezbyt dobre relacje jakie łączyły ją z dziewiętnastoletnią sekretarką, którą poślubił jej ojciec, czy też pojawiające się niezrozumiałe halucynacje po wypadku nie pozwalały w pełni korzystać z uroków życia. Coraz częściej obawia się, że zaczyna tracić zmysły. Lecz nie tylko to spędzało jej sen z powiek. Po wielu wahaniach postanowiła przyjąć oświadczyny Klausa von Hoffenberga, oficera SS.

Czy ta decyzja okazała się słuszną? Jak bardzo wpłynęła ona na życie kobiety? Czy miłość do atrakcyjnego mężczyzny, wystarczy by razem iść przez życie?

Marie obawia się, że wraz z małżeństwem owa miłość przeobrazi się w posługę wobec narodu i wodza, a ona sama wypełniać będzie obowiązki „niemieckiej kobiety”. Czy miłość nie przegra z wojenną rzeczywistością przeobrażając się w nienawiść? Historia, którą poznajemy ukazuje burzliwe losy kobiety, która musiała stawić czoła wojennej rzeczywistości.

Wioletta Sawicka zarysowała wzruszającą historię, która inspirowana prawdziwymi wydarzenia rodzi w naszej głowie wiele pytań. Jak my sami postąpilibyśmy na miejscu Marie? Czy wytrwalibyśmy w tych trudnych i burzliwych czasach? Jak bardzo wojenna rzeczywistość zmieniłaby nasze wartości?

I nie przesadzę twierdząc, że historia opisana w tej książce może być dla nas inspiracją, do znalezienia w sobie siły niezbędnej do stawiania czoła pojawiającym się trudnościom w naszym życiu. I choć nie żyjemy w czasach, w których żyła bohaterka powieści i nie mamy takich samych problemów, to i tak postawa Marie może być dla nas przykładem.

Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach to emocjonująca powieść, w której Wioletta Sawicka porusza nasze najczulsze struny. Lekki styl oraz dbałość o zachowanie atmosfery tamtych czasów sprawiają, że poznana historia nie uleci wraz z odłożeniem książki, lecz trwać będzie jeszcze przez długi czas. Dlatego też z ogromną szczerością mogę ułożyć trzecią część sagi Wiek miłości, wiek nienawiści na półce Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć