ebook Czas tajemnic
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 164)

Czas tajemnic
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.93
wciąż za drogo?
22.93 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
33.50 zł
36.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna tajemnic saga Marzeny Rogalskiej.

Bywa, że jeden człowiek potrafi odmienić nasze życie. Ukryta pod fortepianem w salonie krakowskiego mieszkania dziewczynka z ciekawością podsłuchuje rozmowę ukochanego ojca z dystyngowaną panią Doris. Niedługo małą Karolinę i dojrzałą kobietę połączy niezwykła więź.

Dorastająca Karla ma wszystko, by zawojować salony Krakowa. Młodziutka, śliczna, błyskotliwa dziewczyna z dobrego domu potrafi zawrócić w głowie. Gdy wyjeżdża z ojcem do Zakopanego, jej życie nabiera tempa i barw. Zafascynowana artystycznym światem, stopniowo odkrywa uroki flirtu, zabawy, a nawet hazardu. Świat dorosłych, w który wchodzi, jest jednak bardziej skomplikowany, niż może się wydawać.

Ale serce Karli nie potrafi zabić mocniej aż do momentu spotkania z Jankiem. Czy przewrotny los pozwoli dwojgu młodym ludziom zbliżyć się do siebie? Zwłaszcza, że rodzice mają wobec córki inne plany, a w jej życiu znowu pojawia się pani Doris?

Marzena Rogalska jak nikt potrafi porywająco opowiadać – o uczuciach, emocjach, relacjach rodzinnych. W pierwszym tomie nowej trylogii o losach Karli Linde w mistrzowski sposób opisuje atmosferę Krakowa lat trzydziestych, artystyczną bohemę Zakopanego i pozorną beztroskę życia szlacheckiego dworku.

O e-booku Czas tejemnic blogerzy napisali: 

Czas tajemnic to przepiękna powieść o życiu. O jego blaskach i cieniach. O ludzkich sukcesach i porażkach na wielu płaszczyznach. Uczucia, emocje, rodzinne powiązania – odkryjcie je, kierowani piórem Marzeny Rogalskiej. Razem z Karlą wjedźcie do świata dorosłych, który zachwyca i rozczarowuje. Zachłyśnijcie się artystyczną bohemą, atmosferą mieszczan i odpocznijcie w szlacheckim dworze. - Paulina Molicka - Recenzje Dropsa Książkowego

Czas tajemnic to powieść, którą czyta się lekko, choć z nieustającym zaciekawieniem. Ja bardzo miło spędziłam czas nad lekturą tej książki. Jestem także bardzo pozytywnie zaskoczona piórem Marzeny Rogalskiej. Książka bowiem napisana jest ciekawym, dynamicznym i zarazem bardzo lekkim językiem. Z ogromną przyjemnością pokonywałam kolejne jej strony. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Czas tajemnic od Marzena Rogalska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Czas tajemnic to pierwszy tom pełnej tajemnic i fascynującej sagi Marzeny Rogalskiej. Akcja powieści rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia. Jej bohaterka Klara Linde to córka znanego i wysoko cenionego lekarza. Gdy dziewczyna wraz ojcem wyjeżdża do Zakopanego jej życie nabiera barw. Karla dość szybko przekonuje się jednak, że dorosłość i decyzje, które musi podejmować dorastająca kobieta, nie są wcale tak łatwe jak początkowo mogło się wydawać.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Czas tajemnic to moje pierwsze literackie spotkanie z twórczością Marzeny Rogalskiej i muszę Wam powiedzieć, że było to spotkanie nie tylko udane, ale również bardzo satysfakcjonujące.

To, co najbardziej urzekło mnie w tej powieści, to tło historyczne i ciekawy zapis życia społecznego w okresie międzywojennym. Wraz z Karlą poznamy ważne dla Polski wydarzenia, jak choćby pogrzeb marszałka Piłsudskiego, ale także będziemy mieli możliwość poznać artystyczną bohemę Zakopanego czy pozorną beztroskę życia szlacheckiego wraz z jego rytuałami. To co najbardziej trafiło do mojego serca to odnajdywanie w tej historii klimatu przedwojennego Krakowa. Jak przystało na sagę losy narodu splatają się w tej powieści z losami rodziny. A w obu tych losach oczywiście całkiem sporo się dzieje. Dokładnie tak jak w życiu. A my czytelnicy będziemy towarzyszyć bohaterom zarówno w tych radosnych jak i smutnych wydarzeniach.

Bardzo przypadły mi do gustu również kreacje bohaterów. Nie z każdym było mi jakoś specjalnie po drodze, ale Czas tajemnic stanowi bardzo ciekawą galerię postaci. Naszą niejako przewodniczką po tym tomie i życiu rodziny jest sama Karla. Dzięki niej mamy możliwość choć na chwilę spotkać się też z Witkacym czy Makuszyńskim. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak doskonale a przede wszystkim ciekawie udało się Marzenie Rogalskiej połączyć fikcję z tym co wydarzyło się faktycznie. Bardzo fascynowała mnie również relacja Karli z jej ojcem. Dość nietypowo i tym bardziej ciekawie dla fabuły to on właśnie gra w tej historii rodzicielskie pierwsze skrzypce. To on dla o wychowanie i dobrobyt córki. Jego relacja z Karlą pełna jest nie tylko szacunku, ale również zaufania. Emil o czym dowiemy się w trakcie lektury skrywa jednak pewną tajemnicę…

Podsumowując: Czas tajemnic to powieść, którą czyta się lekko, choć z nieustającym zaciekawieniem. Ja bardzo miło spędziłam czas nad lekturą tej książki. Nie mogę się już doczekać również jej kontynuacji. Jestem także bardzo pozytywnie zaskoczona piórem Marzeny Rogalskiej. Książka bowiem napisana jest ciekawym, dynamicznym i zarazem bardzo lekkim językiem. Z ogromną przyjemnością pokonywałam kolejne jej strony.

Komu polecam?

Czas tajemnic to pozycja dla wielbicieli sag rodzinnych mocno osadzonych w rodzimych realiach i burzliwej historii naszego kraju. Znajdziecie w niej ciekawych bohaterów i niesamowity klimat. A najważniejsze w tej historii jest to, że jak zakładam najlepsze dopiero przed nami!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Są książki, które się pochłania, a jednocześnie smakuje – zachwycając się każdym słowem, postacią, zwrotem akcji. Są powieści, które czyta się z zapartym tchem, jednocześnie nie chcąc przekręcić ostatniej stronie. To TAKA książka. Właściwie mogłabym skończyć recenzję na jednym zdaniu: „jest przepiękna”. Mam nadzieję, że umiejętnie rozwinę tę myśl i zachęcę Was do sięgnięcia po Czas tajemnic – I tom rewelacyjnie zapowiadającej się sagi o Karli Linde.

Marzena Rogalska nie tylko pyta w porze śniadaniowej

Dla wielu z Was Marzena Rogalska to dziennikarka. Fantastyczna prowadząca poranny program, gospodyni audycji radiowych. Dla mnie to także utalentowana pisarka. Z zainteresowaniem przeczytałam jej debiutancką trylogię o Agacie, którą z czystym sumieniem polecam. Cieszę się ogromnie, że Wydawnictwo Znak powtórnie mi zaufało i powierzyło do przedpremierowej lektury nowy rozdział w literackim dorobku Marzeny. Początek nowej sagi. Inną niż dotychczas powieść. Równie piękną, a może jeszcze piękniejszą niż jej starsze siostry.

Czas tajemnic – I tom sagi o Karli Linde

Akcja powieści Czas tajemnic rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku w Krakowie a także Zakopanem, Juracie, Byszewie, Lwowie, Lublinie… O literackich podróżach, jakie odbędziemy za sprawą pióra Marzeny Rogalskiej za chwilę. Teraz poznajcie główną bohaterkę.

Kim jest Karla Linde? Karla, a właściwie Karolina, to nastoletnia córka lekarza. Wychowywana wśród dorosłych, którzy dbali o jej wykształcenie, obycie i nienaganne maniery, mimo „trudnego wieku”, nie sprawia kłopotów. Ambitna, kulturalna. Chciałoby się napisać – ułożona młoda dama z dobrego krakowskiego domu. W dniu 16. urodzin otwierają się przed nią nowe możliwości – zyskuje przyjaciółkę, z którą spędza najpiękniejsze wakacje życia, podejmuje decyzję o wcześniejszym przystąpieniu do matury i… No właśnie, dziewczyna nie jest świadoma, że jej w życiu rozpoczął się tytułowy czas tajemnic, a właściwie ich odkrywania. Krok po kroku, sekret po sekrecie… Kolejne (podsłuchane) poważne rozmowy, wizyty, wyjazdy, rodzinne dramaty, poznane osobistości i przyjaciele domu – Karla innym okiem zaczyna patrzeć na matkę i ojca; ich związek; relacje między krewnymi i… samą siebie.

Córeczka tatusia w dobrym tego słowa znaczeniu

Co jest głównym wątkiem w powieści Czas tajemnic? Dorastanie Karli i odkrywanie wspomnianych sekretów ściśle wiążą się z postacią jej ojca. Emil to… no właśnie – dość tajemniczy bohater. Lekarz. Mąż Barbary. Ulubiony zięć Aleksandry – pani na Byszewie. W oczach Karli ideał. Ojciec, o którym marzy wiele dziewcząt – także współcześnie. Kochający, wspierający, opiekuńczy, dający poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie nietrzymający pod kloszem. Potrafi powiedzieć „kocham”, potrafi skarcić i naprowadzić na właściwą ścieżkę. Emil ostrożnie wprowadza jedyną córkę w świat dorosłych:

Świat dorosłych jest bardziej bolesny i skomplikowany, niż ci się wydaje. I licz się z tym, że jeszcze nieraz cię zaskoczy.

Wydaje się, że między nimi nie ma niedomówień. Faktycznie, Emil zdaje się wiedzieć wszystko o Karli. Ale czy to działa w dwie strony? Jakie sekrety trzyma w swoim lekarskim kufrze ojciec idealny? Ojciec szanowany, obyty, wyczekiwany z honorami, gdziekolwiek się pojawi? Czy to możliwe, że ma wady?

Jedno jest pewne – w roli przewodnika po skomplikowanym świecie dorosłych zastępuje, mam wrażenie, Karli matkę. Barbara jest niemal niewidoczna w procesie wychowania i kształtowania dziewczyny. Nie ma jej przy boku córki, gdy z dziewczęcia staje się kobietą. Barbara, zajęta sobą i romansami, zdaje się nie doceniać jedynaczki i relacji, jaką mogłoby stworzyć. Stosunki matki i córki to z pewnością ciemna, a jednocześnie niezwykle prawdziwa część tej historii. Najważniejszą kobietą w życiu Karli jest babcia. Aleksandra, matka Barbary, to dla niej uosobienie klasy, dobrych manier i umiejętnego zarządzania rodzinnym majątkiem. Nauczycielka życia – szczególnie w czasie ciężkiej choroby. Jej odchodzenie to dla Karli prawdziwy egzamin dojrzewania.

Dwudziestolecie międzywojenne – podróż w czasie, podróż po Polsce

Jak już wspomniałam, akcja powieści rozgrywa się na kilka lat przed wybuchem II wojny światowej. Losy rodziny Linde są osadzone w ówczesnych realiach. Śmierć marszałka Piłsudskiego, obecność Witkiewicza w Zakopanem, rozrywkowe szlaki Kornela Makuszyńskiego, znajomości zawarte na frontach I wojny… Marzena Rogalska nie oddaje w ręce czytelników płytkiego czytadła. Wręcz przeciwnie, dzięki wiedzy i dokładnemu researchowi maluje słowem portret mieszczan oraz właścicieli majątków tamtych lat. Wprowadza nas do krakowskiego mieszkania ze służbą oraz do byszewskiego, szlacheckiego dworu, w którym niczym królowa Elżbieta panuje babka Aleksandra. I w mieście, i na wsi panują zasady, zwyczaje i relacje, które stopniowo poznaje się podczas lektury.

Pełna tajemnic saga Marzeny Rogalskiej

Ach, jakże się cieszę, że to dopiero początek! Że przede mną jeszcze dwa tomy, kolejne spotkania z Karlą, Kathy, Emilem… Książkę przeczytałam w kilka wieczorów, chłonąc każdy rozdział, każdy fragment. Marzena Rogalska pisze lekko, ale nie płytko. Posługuje się, a właściwie robią to jej bohaterowie, nienaganną, „dostosowaną” do tamtych czasów polszczyzną. W powieści nie ma zbędnych opisów, zapychających stronę dialogów. Wszystko jest po coś. Każdy jest po coś. Postaci odgrywają swoje role, a kolejne słowa malują historię, która zostaje w sercu czytelnika na długo. Uczucie, emocje, atmosfera lat 30… To wszystko czuć i widać.

Czas tajemnic to przepiękna powieść o życiu. O jego blaskach i cieniach. O ludzkich sukcesach i porażkach na wielu płaszczyznach. Uczucia, emocje, rodzinne powiązania – odkryjcie je, kierowani piórem Marzeny Rogalskiej. Razem z Karlą wjedźcie do świata dorosłych, który zachwyca i rozczarowuje. Zachłyśnijcie się artystyczną bohemą, atmosferą mieszczan i odpocznijcie w szlacheckim dworze.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć