ebook Sobieski. Lew, który zapłakał
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 22)

Sobieski. Lew, który zapłakał
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 30.70
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
30.70 zł Lub 27.63 zł
35.34 zł Lub 31.81 zł
38.00 zł
38.00 zł
30.90 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Obrońca chrześcijaństwa, ostatni król wojownik, niepoprawny uwodziciel?

Prawdziwa historia Jana III Sobieskiego

W młodości awanturnik i amant, później dowódca i mąż stanu na kartach książki Sławomira Leśniewskiego ożywa i ujawnia swe mniej znane oblicza.

Tatarzy i Turcy, których Jan III Sobieski wielokrotnie gromił w bitwach, nadali mu przydomek Lew Lechistanu; wśród współczesnych i potomnych cieszył się sławą jednego z najwybitniejszych europejskich wodzów. Miał wspaniałą aparycję, u swojego boku najpiękniejszą kobietę, budził mimowolny szacunek. Z pozoru miał więc wszystko. W rzeczywistości przeżywał dramat człowieka, którego wielkie ambicje i plany polityczne okazały się sromotną porażką.

Sławomir Leśniewski, popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych, w fascynujący i pełen emocji sposób odmalowuje niejednoznaczną, tragiczną i pełną słabości postać Jana III Sobieskiego. Mierzy się z mitem o niezwyciężonym władcy spod Wiednia i niezłomnym obrońcy przedmurza chrześcijaństwa. Z jego opowieści, zamiast bezdyskusyjnego blasku legendy Jana III, wyłania się człowiek, który największe bitwy toczył sam ze sobą.

Sobieski. Lew, który zapłakał od Sławomir Leśniewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Smutne. Zdrajca - Bohater - Nieudolny wódz (Mątwy) wybitny wódz (Podhajce, wojna 1972-76), Wiedeń potem Parkany dupa i cios. Polityka wewnętrzna zewnętrzna beznadzieja i dramat niespełnienia. Smutne. Książka gigant jak Potop tego autora. Polecam

Warto zerknąć