ebook Tajemniczy ogród. Wydanie ilustrowane
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 400

Tajemniczy ogród. Wydanie ilustrowane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.32
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
28.32 zł Lub 25.49 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
28.37 zł
29.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przepiękna, mądra klasyczna powieść dla wszystkich młodych sercem i duszą.

Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę wiecznie nieobecnego i nieszczęśliwego wuja, Archibalda Cravena. Pozostawiona sama sobie dziewczynka odkrywa w pobliżu domu tajemniczy ogród, skryty za wysokim murem. Zapomniany i zamknięty od dziesięciu lat zakątek wielkiego parku wydaje się przyciągać ją z jakąś niezwykłą mocą. Mary spostrzega, że mimo zaniedbania i braku opieki wciąż rosną tam róże i inne wrażliwe, wymagające pielęgnacji kwiaty. Natura pokazuje swoją siłę, wystarczy odrobina starań, by rozkwitła pełnym blaskiem. Ale nie tylko ogród potrzebuje opieki i pielęgnacji. Mary dowiaduje się, że nie jest jedynym dzieckiem zamieszkującym dziwny dom wuja. Jej kuzyn Colin zaś nie ma pojęcia, co czeka na niego, gdy odważy się wejść z Mary do ogrodu. Razem ze swoim przyjacielem Dickiem i jego oswojonymi zwierzętami dzieci spędzają tam każdy dzień, starannie strzegąc swojej tajemnicy. Zaś ogród staje się miejscem prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek i zmieniającym całe ich życie na lepsze.

Rekomendacje: 

Tajemniczy ogród to pozycja nie tylko dla młodych czytelników. Jako dorosły człowiek (ale wciąż młody duchem) ja również odniosłam z jej lektury wiele radości. Polecam każdemu bez względu na wiek, bo każdy w nas ma w sobie trochę dziecka i każdy z nas potrzebuje dziecięcej pasji. Ilustracje cudownie komponują się w treść i dodają jej ogromnego uroku. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Powieść uczy nas, że każdy dobry uczynek spłaca się w przyszłości, dlatego warto ofiarować miłość i dobro. To książka, podczas lektury której, nie brakuje wzruszeń. Jeśli tak, jak ja – niewiele pamiętacie z lektury – zachęcam Was do ponownego z nią spotkania! Gwarantuję, że to będzie fantastycznie spędzony czas. - Katarzyna Kulik - Jej Wyskość Literatura

Tajemniczy ogród. Wydanie ilustrowane od Frances Hodgson Burnett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tajemniczy Ogród to kolejna z książek dla dzieci, po które postanowiłam sięgnąć i odświeżyć sobie ich lekturę. Ta książka idealnie wpisuje się również w mój cykl “Herbatka z klasyką”. Udało się zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Tajemniczy Ogród czytałam w podstawówce, dlatego bez bicia przyznaję, że niewiele z tej książki pamiętałam… Tymczasem po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że książki dla dzieci doskonale trafiają do dorosłych serc, a niektóre opowieści się nie starzeją.

Tajemniczy Ogród – klasyczna powieść dla młodych i starych

Osierocona Marry Lenox trafia pod opiekę swojego wuja. Jakże bardzo zmienia się jej życie! Nauczona wywyższania się i pomiatania służbą, przesiąknięta indyjskim stylem życia, nagle staje przed surowym i zimnym klimatem angielskich wrzosowisk. Tu nie znajdzie nikogo, kto wiązałby jej sznurowadła, czy zakładał rękawiczki na wyciągnięte przed siebie dłonie. Pozostawiona pod opieką jednej tylko służącej, której z resztą nie posiada na wyłączność, Mary zaczyna się nudzić… A doskonale wiemy, że nuda wyzwala – szczególnie w dziecięcych duszyczkach – ciekawość. Dziewczynka rusza na poszukiwania owego tytułowego tajemniczego ogrodu, do którego klucz wuj zakopał wiele lat temu… Ogród przyciąga ją niczym magnes – tajemniczy, dziki, zapomniany, pełen tęsknoty. Mary obejmuje sobie go za cel: chce przywrócić mu życie. Ale czy uda jej się to zrobić tak, by nikt nie zauważył, czego dokonała?

Jej ciekawość wzmaga się, kiedy z pobliskich pokoi słyszy dziwne jęki, zawodzenia i wybuchy przeraźliwego płaczu. Okazuje się, że nie tylko ogród potrzebuje ludzkiej opieki i miłości. Jakie tajemnice skrywają mury starego domu?

Klasyka idealna na każdy dzień!

Tajemniczy Ogród to przepiękna, wysoce wrażliwa i mądra powieść, w której upodobanie znajdą nie tylko młodsi, ale i starsi czytelnicy. Jaką przyjemnością był powrót do tej książki po tak wielu latach, kiedy niewiele już z niej pamiętałam!

Bardzo się cieszę, że postanowiłam w tym roku odświeżyć sobie klasyki literatury dziecięcej, i że Tajemniczy Ogród znalazł się właśnie na mojej liście. Powieść uczy nas, że każdy dobry uczynek spłaca się w przyszłości, dlatego warto ofiarować miłość i dobro. To książka, podczas lektury której, nie brakuje wzruszeń. Jeśli tak, jak ja – niewiele pamiętacie z lektury – zachęcam Was do ponownego z nią spotkania! Gwarantuję, że to będzie fantastycznie spędzony czas.

Ocena: 6/6
©Jej Wysokość Literatura
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Któż z nas nie zna przepięknej, wzruszającej i niezwykle mądrej historii opisanej przez Frances Hodgson Burnett? Ja z przyjemnością ponownie przypomniałam sobie tę lekturę.

Osierocona podczas epidemii cholery Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę bogatego wuja, który okazuje się zdziwaczałym i zamkniętym w sobie człowiekiem. Dom wuja wydaje się być równie nieszczęśliwy co on sam. Wśród jego murów często słychać czyjś płacz a znajdujący się w pobliżu domu ogród ma pozostać niedostępny. Mary postanawia jednak nie tylko dowiedzieć się kto stoi za przejmującym płaczem, ale także przedostać się do tajemniczego ogrodu. Gdy jej się to udaje, dziewczynka odkrywa, że pomimo zaniedbania w ogrodzie wciąż rosną róże i inne kwiaty, które wymagają opieki. Ogród szybko staje się dla dziewczynki i jej kuzyna magicznym schronieniem.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Powrót po wielu latach do Tajemniczego ogrodu okazał się dla mnie fascynującym przeżyciem. Muszę Wam też powiedzieć, że zupełnie inaczej odebrałam lekturę tej książki. Chyba dopiero teraz w pełni mogłam zrozumieć jej przesłanie i uczucia, o których opowiada.

Z przyjemnością śledziłam losy bohaterów tej powieści i na nowo odkrywałam magiczną, uzdrawiającą moc przyrody. Co szczególnie teraz tuż przed zbliżającą się wiosną jest mi szalenie potrzebne. Historia opisana w „Tajemniczym ogrodzie” jest właśnie niezwykle wiosenna. Razem z bohaterami możemy poszukiwać jej pierwszych oznak. Frances Hodgson Burnett swoją historią nie tylko wzrusza, ale przede wszystkim nastraja niezwykle pozytywnie. Dla mnie to jedna z tych powieści, która ponownie we mnie odżyła i która pozostanie we mnie na dłużej.

Na uwagę zasługuje również przepiękne wydanie tej książki. Ilustracje cudownie komponują się w treść i dodają jej ogromnego uroku.

Komu polecam?

Tajemniczy ogród to pozycja nie tylko dla młodych czytelników. Jako dorosły człowiek (ale wciąż młody duchem) ja również odniosłam z jej lektury wiele radości. Polecam każdemu bez względu na wiek, bo każdy w nas ma w sobie trochę dziecka i każdy z nas potrzebuje dziecięcej pasji.

Polecam gorąco Waszej uwadze najnowsze wydanie tej wspaniałej powieści.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć