ebook Wszyscy muszą zginąć
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 1344)

Wszyscy muszą zginąć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
Audiobook - najniższa cena: 26.16
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
23.03 zł
23.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kolejny szokujący thriller autora takich mrocznych powieści jak „Nie wiesz wszystkiego” czy „Nie krzycz”. W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi do krwawego ataku terrorystycznego. Zamaskowani sprawcy detonują ładunki wybuchowe i strzelają na oślep do przerażonych uczniów i pracowników. Jednym z zamachowców jest Błażej Dragiel, który popełnia samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki, Kai Almond…

Za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz…

Nikt nie rozumie, dlaczego syn znanego biznesmena i filantropa posunął się do takiego okrucieństwa. Tymczasem w mediach rozpoczyna się nagonka na Kaję. Pod adresem dziewczyny padają oskarżenia o współorganizację zamachu. Zmagająca się z olbrzymim hejtem Kaja, próbuje za wszelką cenę poznać prawdę na temat tragedii i oczyścić się z zarzutów. Wkrótce jednak odkrywa, jak mało wiedziała na temat swojego przyjaciela...
Komu tak bardzo zależy na tym, żeby pogrążyć Kaję? Jaki związek z zamachem ma nacjonalistyczna sekta, do której należy brat Błażeja? I czym jest gra Thunderworld, przez którą Błażej niemal całkowicie wyłączył się z prawdziwego życia?

O e-booku Wszyscy muszą zginąć blogerzy napisali: 

Marcel Moss podniósł wysoko poprzeczkę. Nie tylko historią, którą utkał, lecz stylem, którym prowadzi nas po kolejnych jej wątkach. A te nie pozwolą nam na chwilę oderwania, bo wszystko to, czego doświadczamy z Kają Almond, jest niczym rozpędzony pociąg mknący w kierunku przepaści. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Och! Jak mi się podobał ten thriller. Jeden z lepszych jakie czytałam i to jeszcze bardzo współczesny (pandemia) oraz toczący się w polskich realiach. Czytając, czułam się jakby autor napisał tę książkę specjalnie dla mnie. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka ksiązkoholiczka

Takie książki chcę czytać. Takich czytelniczych emocji potrzebuję. Wszyscy muszą zginąć to historia, która wciąga od pierwszych stron, która trzyma w niepewności aż po sam koniec i która swoim finałem niemal rozkłada na łopatki. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Wszyscy muszą zginąć od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nikomu nie można ufać. Jesteśmy krwiopijcami, którzy żywią się cudzym cierpieniem. Krzywdzimy, bo czerpiemy z tego przyjemność. Krzywdzimy, bo bez tego nie istniejemy.w
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz…

W prestiżowym warszawskim liceum im Freuda w trakcie apelu dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego w którym ginie wielu uczniów i nauczycieli. Jednym z zamachowców jest syn znanego biznesmena i filantropa Błażej Fragiel. Nikt nie potrafi zrozumieć jak do tego doszło. Co spowodowało, że chłopak poczynił tak desperackie kroki? On sam nie będzie mógł już tego wyjaśnić, bo popełnił samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki. Kaja Almond przez to zdarzenie staje się poddawana nieustannym oskarżeniom o współpracę z Błażejem w przygotowywaniu ataku. By oczyścić swoje imię i przerwać lawinę hejtu, dziewczyna postanawia poznać prawdę i znaleźć rzeczywistych winnych tej potwornej zbrodni. Tymczasem sprawy wokół Kai komplikują się jeszcze bardziej.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Na wstępie muszę Wam zaznaczyć, że nie wiem czy nadal jestem w stanie być obiektywna w stosunku do powieści Marcela Mossa. Nie wiem nawet, czy tak naprawdę chcę ten obiektywizm zachować. Mam wrażenie, że autor z każdą kolejną książką coraz mocniej wciąga mnie w swój mroczny, przerażający i niestety bardzo realny świat. I z jednej strony chciałabym by ten świat i ta prawda o nim była gdzieś daleko ode mnie, z drugiej strony wiem, że gdy ukaże się kolejna powieść Mossa będę chciała ponownie w ten świat wejść. Poznać go od środka. Mam również wrażenie, że autor toczy jakąś grę z czytelnikami. Każda kolejna powieść jest dla mnie mocniejszym przeżyciem. Każda kolejna pozostawia mnie z coraz mocniejszymi obawami. Lektura książki Wszyscy muszą zginąć totalnie mnie pochłonęła, do głębi mną wstrząsnęła i pozostawiła z poczuciem wcale nie małego zagrożenia.

Niesamowicie zachwycił mnie klimat tej powieści. Mam słabość do historii związanych z atakami terrorystycznymi w szkołach i pewnie w jakiś sposób wpłynęło to na odbiór przeze mnie tej książki. Mam jednak poczucie, że Marcel Moss doskonale oddał ciemne strony życia nastolatków. Nic w tej historii nie jest czarno białe. Każde zdarzenie ma swoje podłoże. Autor skutecznie oducza też od tego byśmy lekkomyślnie poddawali osądom jego bohaterów.

Bardzo podobało mi się również, jak wiele wszelkich problemów społecznych znalazło się w tej książce. Ich waga jest ogromna i mocno daje do myślenia na temat kondycji społeczeństwa. Kolejną niezaprzeczalną zaletą tej powieści jest podzielenie narracji na głównych bohaterów oraz czas przed i po tragedii. Dzięki temu czytelnicy mają naprawdę szeroki obraz sytuacji. Wisienką na czytelniczym torcie i największą zaletą tej powieści w moim poczuciu jest jednak jej zakończenie. Dla mnie to taki typowy efekt WOW.

Podsumowując: Takie książki chcę czytać. Takich czytelniczych emocji potrzebuję. Wszyscy muszą zginąć to historia, która wciąga od pierwszych stron, która trzyma w niepewności aż po sam koniec i która swoim finałem niemal rozkłada na łopatki.

Komu polecam?

Wszyscy muszą zginąć to pozycja obowiązkowa dla wszystkim fanów powieści Marcela Mossa a tych mam wrażenie jest dość pokaźne grono. Jeśli jednak nie mieliście przyjemności poznać pióra autora a lubicie powieści dające do myślenia, obnażające współczesną rzeczywistość i pełne moralnych dylematów, koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. Znajdziecie w niej rewelacyjny pomysł na fabułę, pełnokrwistych bohaterów, mocne akcenty społeczne i wydarzenia, które dają do myślenia.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Wszyscy muszą zginąć to kolejna książka w dorobku Marcela Mossa. Swoją premierę miała ona na początku lutego. Jest to trzecia powieść autora, którą miałam okazję jak dotąd przeczytać.

Książka rozpoczyna się dosyć mocnym akcentem. W jednej z warszawskich szkół średnich dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym giną uczniowie i pracownicy placówki. Jednym z zamachowców okazuje się uczeń tejże szkoły Błażej Dragiel – syn wpływowego biznesmena. Następnie chłopak popełnia samobójstwo na oczach swojej przyjaciółki. Środowisko jest w szoku. Tymczasem na dziewczynę spływa ogromna fala hejtu. Ludzie oskarżają ją o współprace z terrorystami...

Książka podzielona jest na rozdziały, w których narratorami są główni bohaterowie. Ich losy poznajemy na dwóch płaszczyznach czasowych - przed oraz po ataku. Dzięki takiemu przedstawieniu fabuły czytelnik ma szansę krok po kroku odkrywać jakimi motywami kierował się Błażej. Nie bez kozery też na okładce widnieje slogan, który brzmi: „za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz”.

Po raz kolejny Marcel Moss zaserwował czytelnikowi historię, w której poruszył kilka istotnych kwestii. Poza wspomnianym hejtem, autor wplata tu problemy związane z uzależnieniem od świata wirtualnego, poszukiwaniem akceptacji przez środowisko czy brakiem zrozumienia przez bliskich. Pokazuje również do czego doprowadzić mogą skrajnie radykalne poglądy.

Nie ukrywam, że książka – podobnie jak poprzednie - przypadła mi do gustu. Na ich tle wypadła jednak w moich oczach nieco słabiej. Wymęczyły mnie tu wątki związane z grą komputerową, w którą grał jeden z bohaterów. Myślę, że jest to kwestia indywidualnych zainteresowań. Osoby, które obracają się w świecie wirtualnym zapewne będą miały odmienne zadanie od mojego. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Nowa powieść Mossa to niewątpliwie wciągająca i dająca do myślenia historia.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Och! Jak mi się podobał ten thriller. Jeden z lepszych jakie czytałam i to jeszcze bardzo współczesny (pandemia) oraz toczący się w polskich realiach.

Wyobrażacie sobie atak terrorystyczny w warszawskim liceum? Do tej pory nawet o czymś takim nie myślałam, książka autora to zmieniła...

Od samego początku znamy zamachowca, który na dodatek popełnia samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki Kai. Nikt nie wie dlaczego syn znanego biznesmana zdecydował się na przeprowadzenie ataku, w którym zginęło wiele osób. Kaja próbuje poznać przyczyny co sprawiło, że Błażej posunął się aż do takiej masakry. Odkrywając prawdę jest w szoku, gdyż okazuje się, że praktycznie nie znała swojego przyjaciela.... Kaja zmaga się także z ogromnym hejtem w jej stronę, ludzie ocenili ją jednoznacznie jako współorganizatorkę zamachu, ponieważ rozmawiała o czymś z zamachowcem tuż przed jego śmiercią.

Czy Kaja odgadnie co doprowadziło Błażeja do takiego czynu? I co z tym wszystkim ma wspólnego gra Thunderworld, przez którą chłopak praktycznie nie wychodził z pokoju gier?

Czytając czułam się jakby autor napisał tę książkę specjalnie dla mnie. Mimo, że jestem panią już z 4 z przodu nadal lubię i czytać książki, w których opisywani są licealiści. Pamiętam tylko jedną książkę o masakrze w szkole, ale to był klimat amerykański... We Wszyscy muszą zginąć opisana jest Polska, na dodatek czasy obecne. Zdarza się coś, co mrozi krew w żyłach. Masakra w szkole i ogromna ilość zabitych uczniów i nauczycieli.

Podobało mi się to, że historię poznajemy od strony Kai i Błażeja oraz to, że autor co chwilę cofa się w czasie. Dzięki temu możemy poznać dogłębnie jakie były losy licealistów przed tragedią.

Autor nawiązuje do wielu trudnych tematów takich jak hejt w Internecie, ale także do czego prowadzi uzależnienie od gier komputerowych. Byłam w liceum 20 lat temu i wiem, że tamto były zupełnie inne czasy, na pewno łatwiejsze...

Kilka razy autor mną wstrząsnął fabułą (nie będę spojlerowała), ale dziękuję mu za to, że podejmuje się takich tematów, o których się nie mówi głośno.... Można to ująć jednym zdaniem - autor odsłania brutalnie rzeczywistość polskiej młodzieży. Polecam z całego serca. Jeden z lepszych thrillerów jaki czytałam.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Noc zarwana, książka przeczytana. Sen nie przychodził, bo jak zasnąć, gdy w głowie buzuje napięcie zaaplikowane podczas czytania najnowszej książki Marcela Mossa pt. Wszyscy muszą zginąć.

W rzeczy samej zginąłem na kilka godzin z thrillerem psychologicznym, który wręcz rozwalił mnie na strzępy. I nie przesadzę dodając, że ta książka jest najmocniejszą i najlepszą w dorobku autora. Nie oznacza to, że wcześniejsze są kiepskie, lecz dowodzi temu, że Marcel Moss podniósł wysoko poprzeczkę. Nie tylko historią, którą utkał, lecz stylem, którym prowadzi nas po kolejnych jej wątkach. A te nie pozwolą nam na chwilę oderwania, bo wszystko to, czego doświadczamy z Kają Almond, jest niczym rozpędzony pociąg mknący w kierunku przepaści.

Wspomniana bohaterka jest uczennicą prestiżowego warszawskiego liceum Freuda. Brzmi znajomo, prawda? Ci, którzy czytali Nie wiesz wszystkiego wiedzą co mam na myśli.

18 grudnia 2020 roku w szkole dochodzi do krwawego ataku terrorystycznego. Jednym z napastników jest Błażej Dragiel przyjaciel Almond, który na jej oczach popełnia samobójstwo. Jak się okazuje Błażej pochodzi z tak zwanej dobrej rodziny. Ojciec jest wpływowym biznesmenem, filantropem. Dlaczego więc jego syn wziął udział w zorganizowaniu zamachu terrorystycznego?

Jak się okazuje brat Błażeja należy do nacjonalistycznej sekty, która może mieć związek z aktem terroru w warszawskim liceum. Czy kluczem do rozwikłania tej zagadki jest gra Thunderworld? Kim jest Abaddon?

Nie tylko te pytania będą zakrzątać naszą głowę, lecz to z czym Kaja będzie musiała się zmierzyć. Na dziewczynę wylewa się fala hejtu. Wielu oskarża ją o współpracę z zamachowcami. Dziewczyna postanawia na własną rękę dowiedzieć się, dlaczego jej przyjaciel posunął się do takiego czynu? Jaką drogę będzie musiała przejść, by poznać prawdę? Czy poznanie jej oczyści ją z zarzutów?

Książka nie tylko porywa zgrabnie przeprowadzoną fabułą, lecz tematem, tak dziś aktualnym. Moss porusza kwestie dotyczące rasizmu, a także aborcji. Zresztą znakiem rozpoznawczym autora jest to, że w swej twórczości porusza współczesne problemy społeczne, będąc tym samym ważnym głosem w podejmowanej tematyce. A ja powiem to głośno Wszyscy muszą zginąć, to książka, którą przeczytać muszą wszyscy Ci, którzy od thrillerów psychologicznych oczekują trzęsienia ziemi w swej czytelniczej psychice. Mną wstrząsnęło!

Szósta książka (nie licząc antologii) w dorobku Marcela Mossa jest na szóstkę z plusem (w skali 1-6). To kawał solidnej roboty!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć