ebook Nogi Izoldy Morgan
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Nogi Izoldy Morgan
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 3.00
4.65 złpremium: 3.00 zł Lub 3.00 zł
3.00 zł Lub 2.70 zł
4.00 zł Lub 3.60 zł
5.01 zł Lub 4.51 zł
Inne proponowane

Tom zatytułowany Nogi Izoldy Morgan zawiera trzy opowiadania oraz trzy manifesty Brunona Jasieńskiego. Tytułowy przesyconą groteską utwór powstał we Lwowie w 1923 roku. Autor dał w nim wyraz swoim awangardowym ambicjom, tym razem wyrażonym w formie utworu prozatorskiego.

Inny charakter ma niesamowite opowiadanie Klucze, opublikowane po raz pierwszy na łamach lwowskiego czasopisma „Torpeda” i pozostające przez wiele lat w zapomnieniu. Zamieszczenie go w niniejszym zbiorze jest jego pierwszą książkową publikacją. Z kolei utwór Nos powstał w Związku Radzieckim i jest zręczną groteską wymierzoną przeciwko hitlerowskiej ideologii rasowej.

Czytelnik znajdzie także w książce trzy głośne swego czasu manifesty artystyczne pióra Jasieńskiego. Są to: W sprawie krytyki artystycznej, W sprawie poezji futurystycznej oraz Do narodu polskiego. W sprawie natychmiastowej futuryzacji życia. Wszystkie trzy pochodzą z 1921 roku, najbardziej obrazoburczego okresu w literackim życiu Jasieńskiego.

Nogi Izoldy Morgan od Bruno Jasieński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć