ebook Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 48) Ilość stron (szacowana): 248

Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 26.95
Audiobook - najniższa cena: 12.90
wciąż za drogo?
26.95 zł Lub 24.26 zł
39.90 zł
-9% 24.50 zł
-8% 26.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Człowiek jest istotą społeczną. To zrozumiałe, że każda część ciała informuje o emocjach danej osoby. Umiejętność świadomego korzystania z komunikacji niewerbalnej pomaga w zrozumieniu odczuć rozmówcy. Pomaga też w dostrzeżeniu dyskomfortu, a nawet zauważeniu ukrywanych emocji, takich jak gniew, radość, strach czy smutek. Zdolność do rozpoznawania tych oznak i ich prawidłowa interpretacja z pewnością poprawiają komfort komunikacji, jednak znaczenie tej umiejętności jest o wiele większe: socjotechnika jest nieodzownym elementem działania hakerów, przestępców czy służb specjalnych. Korzystanie z wiedzy socjotechnicznej i jej zdobyczy pozwala zachować kontrolę w każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z komunikowaniem się ludzi ze sobą.

Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej - sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą. Szybko zauważysz, jaka to cenna umiejętność: jako specjalista do spraw bezpieczeństwa będziesz skuteczniej edukować współpracowników i zwalczać cyberataki. Jako osoba działająca publicznie łatwiej przekonasz ludzi do swoich idei. Dowiesz się, jak naukowe zdobycze socjotechniki mogą być wykorzystywane do różnych celów: dobrych, złych czy po prostu brzydkich. Wiedza zdobyta dzięki tej lekturze oraz odrobina krytycznego myślenia staną się Twoim najlepszym zabezpieczeniem.

W tej książce między innymi:

  • prawdziwa wiedza o mowie ciała i ekspresji mimicznej człowieka
  • metody zdobywania zaufania wykorzystywane do nieetycznych celów
  • tajniki warsztatu "hakera umysłów"
  • czynnik ludzki jako zagrożenie bezpieczeństwa systemu informatycznego
  • jak neutralizować rosnące zagrożenie ze strony nieetycznych socjotechników 

Socjotechnika: tam, gdzie ludzkie cechy najsłabszym ogniwem!

Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa od Paul Ekman, Christopher Hadnagy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć