ebook Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 79) Ilość stron (szacowana): 184

Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 24.64
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 16.00 zł Lub 16.00 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
-11% 24.00 zł
24.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielka uczta nie tylko dla wielbicieli twórczości mistrza fantasy! Idealna okazja dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów. Literatura, która zachwyci czytelników w każdym wieku.

Wyjątkowo edycja w jednym tomie dwóch magicznych opowieści Tolkiena oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z Władcy Pierścieni – Toma Bombadila
Zawarte w książce opowieści stanowią dowód niezwykłego poczucia humoru Tolkiena, który musiał „odreagować” wieloletnią pracę nad epopeją „Władca Pierścieni”. Pisarz w żartobliwy sposób wykorzystuje motywy heroiczne i rycerskie, robiąc sobie wakacje od „spraw wyższych, głębszych lub bardziej tajemniczych”, o których traktuje trylogia.
W „Gospodarzu Gilesie” Tolkien śmieje się serdecznie z tego, co wcześniej traktował z największą powagą jako pisarz, uczony i krytyk, a przedstawia się jako wydawca i tłumacz dawnego rękopisu, opisującego powstanie pewnego królestwa w przedarturiańskiej Brytanii. Z kolei „Kowal z Podlesia Większego” stanowi próbę wytłumaczenia słowa „faerie” za pomocą krótkiej historyjki o kucharzu i jego cieście. Wreszcie „Przygody Toma Bombadila” to oryginalne, zabawne wiersze związane z anegdotami z Hobbita i Władcy Pierścieni.

Rekomendacje e-booka Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila:

Jako ktoś, kto nie tylko kocha Tolkiena, ale także słowa i poezję, nie jest chyba zaskoczeniem, że tę książkę czytałam z ogromną przyjemnością i czuję, że naprawdę ukazuje on jego talent jako nieocenionego i niedocenionego poety. Po prostu zakochałam się w tym wydaniu i Wam też serdecznie polecam. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila od J.R.R. Tolkien możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Za każdym razem, kiedy widzę, iż wydawnictwo Zyska i S-ka szykuje kolejne książki Tolkiena moje serce zaczyna mocniej bić. Przebieram nóżkami i nie mogę się doczekać, aż dostanę je w łapki. Dlatego tak bardzo się ucieszyłam na wyjątkową edycję w jednym tomie dwóch magicznych opowieści Tolkiena oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z Władcy Pierścieni – Toma Bombadila.

Gospodarz Giles z Ham

Gospodarz Giles z Ham może zaskoczyć tych, którzy znają Tolkiena tylko jako autora epickich fantazji. Zamiast świętować chwały i heroizm minionej epoki, poddaje rycerzy, bitwy, potwory, a nawet ukochany wysoki język Tolkiena, jakimś dobrodusznym drwinom. Jest to żartobliwie anachroniczna opowieść, którą czytelnikom proponuje się w duchu zabawy, a nie poza pozornym wyśmiewaniem się z autora (i jego upodobań).

Tytuł jest pierwszą sugestią, że nie jest to fantazja, jakiej można się było spodziewać od autora Śródziemia. Od razu stawia jako bohatera skromnego rolnika, bardziej lubiącego trunki i ognisko niż zadania. I nie jest hobbitem. Nieco leniwy i trochę tchórzliwy Farmer Giles nie wykazuje wielu pozytywnych cech, gdy jest poddawany próbie, chociaż jest na tyle sprytny, by wykręcić się z ciasnych przestrzeni. Rzeczywiście, ma się poczucie, że nic nie robi, nie widząc jakiejś korzyści, tak że nawet gdy działa życzliwie lub hojnie, nie ma zbytniej pokusy, by go podziwiać. Wszystko to razem tworzy niezwykle sprytnego „anty-rycerza” - człowieka z urodzenia, samolubnego i przestraszonego, któremu jednak udaje się uratować sytuację.

Inne nieoczekiwane, ale przezabawne elementy to rycerze, którzy ciągle usprawiedliwiają się przed walką ze smokiem, król, który beztrosko rozdaje rodzinne pamiątki, oraz smok, który jest przebiegły, ale rozpaczliwie pragnie uniknąć walki. W rzeczywistości prawie każdy w tej opowieści wydaje się głupi, samolubny, arogancki i tchórzliwy - i jest to wspaniały układ. Klasyczna opowieść o rycerzu kontra smoku staje się satyrą, a śmiech nigdy się nie kończy. I żeby zachować rzeczy tolkienowskie, historia zawiera również dowcipy językowe.

Gospodarz Giles z Ham to wesoła opowieść, która z pewnością ucieszy i zabawi nie tylko fanów Tolkiena, ale także miłośników wszystkiego, co fantastyczne, średniowieczne i pseudohistoryczne. Uroku dodają ilustracje, ożywiając postacie w całej ich śmieszności. Podsumowując, przeczytanie tej historii to doskonały sposób na spędzenie godzinki.

Kowal z Przylesia Wielkiego

Myślę, że ta historia jest niesamowicie typowa dla Tolkiena - każda jej część tchnie Tolkienem. Opowieść m rozciąga się na kilku stronach, jednym z obecnych tematów jest dziedzictwo, ponieważ śledzi kilka pokoleń mieszkańców wsi i powiązań między nimi. Bbardzo przyjemna lektura, a zwłaszcza esej na końcu książki był bardzo interesujący. Ta cześć jest nostalgiczna, bardziej sentymentalna.

Przygody Toma Bombadila

Zbiór wierszy napisanych przez samego Tolkiena, będący kolejną odsłoną historii fascynujących ludzi ze Śródziemia. Zawiera kronikę wierszy dotyczących Toma Bombadila.

Absolutnie uwielbiam twórczość Tolkiena, a cała jego wiedza o świecie średniowiecza jest jedną z moich ulubionych fikcji wszechczasów. Jako ktoś, kto nie tylko kocha Tolkiena, ale także słowa i poezję, nie jest chyba zaskoczeniem, że tę książkę czytałam z ogromną przyjemnością i czuję, że naprawdę ukazuje on jego talent jako nieocenionego i niedocenionego (ha) poety. Po prostu zakochałam się w tym wydaniu i Wam też serdecznie polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć