ebook Opowiem Ci o zbrodni Tom 3
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 547) Ilość stron (szacowana): 382

Opowiem Ci o zbrodni Tom 3
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.96
wciąż za drogo?
17.96 zł
22.90 zł
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
29.84 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe, najeżone niebezpieczeństwami śledztwa. Dziewięcioro czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych opartych na faktach, literackich odsłonach.

Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat.

Opowiem Ci o zbrodni Tom 3 od Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lepiej niż 1, zdecydowanie gorzej od 2. Niedopuszczalne kopiuj/wklej znowu się przytrafiło. Jedna z historii nie zmieściła się w ramach, a inna była zwyczajnie nijaka. Dwie zwróciły uwagę i doprawdy, tak właśnie można by pisać całkiem dobrą książkę. Oczywiście duet Kuźmińskich okazał się niezawodny i zwyczajowo dzierży palmę pierwszeństwa. Cóż, oni sami nie uciągną tego projektu na satysfakcjonującym poziomie. Szkoda, że tyle hałasu o nic.Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Pamiętam jak uwielbiałam kultowe 997, jak emocjonowałam się śledztwami, z wypiekami na twarzy oglądałam rekonstrukcje wydarzeń. Niektóre sprawy budziły emocje na dłużej, były później wielokrotnie omawiane i dyskutowane. Zostawały w pamięci. Potem pojawiła się gazeta „Detektyw”, pełna opowieści utrzymanych w podobnym reportażowo – fabularnym stylu. Również zaczytywana do granic wytrzymałości papieru.

Od trzech lat otrzymujemy zgrabne połączenie tamtych formatów, w znakomitym literackim wydaniu.

6 listopada, o godz. 22:00 mogliśmy zobaczyć na kanale Crime+Investigation Polsat pierwszy odcinek trzeciego sezonu programu Opowiem CI o zbrodni. Najlepsi polscy autorzy kryminałów przedstawią w kolejne piątkowe wieczory stare sprawy, rozwiązane i nie. Niektóre zakończone wyrokiem, ale czy właściwym? Czy wobec faktycznego sprawcy? Inne nadal nierozwiązane…

A 12 listopada premierę miała książka pod tym samym tytułem, zawierająca siedem historii, w formie mniej lub bardziej fabularyzowanych reportaży, autorstwa wspomnianych mistrzów kryminału. Sięgnęli po stare, prawdziwe zbrodnie, badali akta, zbierali materiały, spotykali się ze skazanymi i przedstawili nam te zdarzenia w sobie właściwy sposób.

Katarzyna Bonda we współpracy z Bogdanem Lachem opowiedzieli nam historię zamożnej i zarazem niebywale skąpej wdowy. Igor Brejdygant opisał głośną sprawę zaginięcia kobiety z dwoma małymi córeczkami, w której w przez pół roku śledczy dawali się zwodzić sprawcy… Robert Małecki przedstawił historię niewyjaśnionego zaginięcia pewnej dziennikarki. Max Czornyj zrelacjonował nam sprawę brutalnego zabójstwa trzech osób, która nieoczekiwanie znalazła finał po 20 latach. Wojciech Chmielarz opowiedział tragiczną historię miłosną, w której pokazał jak niebezpieczne mogą być kobiety. Małgorzata i Michał Kuźmińscy opisali sprawę, sprzed wielu lat, która przeraża do szpiku kości. Serio. Joanna Opiat-Bojarska natomiast weszła w skórę sędzi rozpatrującej sprawę zabójstwa nieletniego przez innego nieletniego. Czy ta sprawa została poprowadzona właściwie?

A do tego wszystkiego otrzymujemy jeszcze wstęp od samego Michała Fajbusiewicza!

Jedne opowiadania są bardziej reporterskie, chłodno opisują zdarzenia, wyniki badań, przekazują zeznania świadków, inne są beletryzowaną opowieścią któregoś z bohaterów tamtych zdarzeń. Niektóre są bardziej mroczne i brutalne, ale wynika to z charakteru sprawy, zwyrodnienia zabójcy. Inne pozostawiają w niepewności, czy skazany, to na pewno morderca, lub czy puszczony wolno, jest aby niewinny.

Tylko jedna z tych, prawdziwych i z pewnością swego czasu głośnych, historii gdzieś mi się po pamięci kręciła, o innej (chyba najbardziej potwornej) nie słyszałam, ale z pewnością już o niej nie zapomnę!

Wciągające i przerażające zarazem, dla wielbicieli kryminałów, zwłaszcza tych z życia – lektura obowiązkowa!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć