ebook Seryjni mordercy
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 575)

Seryjni mordercy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.01
wciąż za drogo?
-38% 19.20 złpremium: 11.52 zł Lub 11.52 zł
-56% 15.01 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
25.44 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Autorzy bestsellerowych kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler w fascynujący i przerażający zarazem sposób przenikają umysły psychopatycznych morderców. Na kartach tej mrocznej książki poznamy myśli i uczucia bestii. Tu rodzi się zło…

SERYJNY MORDERCA WG DEFINICJI DOPUSZCZA SIĘ TRZECH LUB WIĘCEJ MORDERSTW W ODDZIELNYCH EPIZODACH.
SERYJNE MORDERSTWA SĄ POPEŁNIANE DLA PATOLOGICZNEJ ŻĄDZY ZUPEŁNEGO PANOWANIA NAD OFIARĄ..

Seryjni mordercy terroryzowali ulice polskich miast XX i XXI wieku.
Dlaczego popełniali okrutne zbrodnie i nie czuli potem skruchy?
Gdzie rodzi się zło i czy można mu zapobiec?
CO KRYJE UMYSŁ MORDERCY?
Skąd bierze się w człowieku bestia, zdolna do najokrutniejszych czynów?
Oto historie Tadeusza Ołdaka, Karola Kota, Bogdana Arnolda, Władysława Mazurkiewicza, Władysława Baczyńskiego, Stanisława Stańczyka, „Młotkarza z Torunia” czy „Wampira z Radomia”.

Seryjni mordercy od Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To kobieta wywiodła mężczyznę z raju i tylko ona może go do niego zaprowadzić.
Różne były ich motywacje, popaprania, modus operandi. Zabijali wszyscy, nie jeden raz. Oto kilkanaście opowieści o tych, których personalia budzą grozę. Kim byli? Jak to się zaczęło? Dlaczego? Jak długo trwało? Kiedy się potknęli? Książka wciąga od pierwszych słów i nie wypuszcza aż po sakramentalny koniec. Patrzymy na potwory i widzimy, że są ludźmi. Idziemy ich drogą i nie możemy uwierzyć, że są pewni swej słuszności. Podobno każdy jest w stanie zabić, potrzeba tylko odpowiedniej motywacji.Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Czołowi polscy autorzy kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler sporządzający portrety psychologiczne sprawców morderstw połączyli swoje umiejętności i siły, by znaleźć odpowiedź na pytanie – gdzie rodzi się zło? Dzięki temu polski czytelnik będzie mógł wejść w umysł psychopatycznych morderców, którzy w historii kryminalistyki pozostawili swój krwawy ślad.

Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźmiak oraz Łukasz Wroński napisali opowiadania ukazujące kulisy morderstw, które wstrząsnęły opinią publiczną siejąc strach na ulicach polskich miast.

Poznajemy historie, które przez długi czas nie schodziły z czołówek przekazów medialnych. Historie Tadeusza Ołdaka, Karola Kota, Bogdana Arnolda, Władysława Mazurkiewicza, Władysława Baczyńskiego, Stanisława Stańczyka, „Młotkarza z Torunia” i „Wampira z Radomia” przerażają, lecz również rodzą pytania, skąd bierze się zło? Co kieruje mordercą dokonującego bestialskich zbrodni?

Przeczytałem wiele antologii kryminalnych, lecz ta jest najmroczniejszą. Historie w niej zawarte przerażały, gdyż nie tylko poznawałem, to co autorzy chcieli mi przekazać, lecz wgłębiałem się w psychikę mordercy. Autorzy doskonale ukazali historię morderstw, ale to, co najważniejsze weszli w umysł bestii, która nie cofnie się przed niczym, by dokonać najokrutniejszych czynów. Czynów, które są dla mordercy zaspokojeniem chorych fascynacji.

Dodatkowo emocje potęgowała świadomość, że zbrodnie te, nie są wymysłem autorów, lecz odzwierciedleniem prawdziwych wydarzeń. W każdej dotychczas przeczytanej antologii miałem kilka opowiadań, które szczególnie utkwiły w mej pamięci. Przyznam szczerze, że w tej wszystkie jednakowo wstrząsnęły moimi emocjami, pozostawiając w pamięci obrazy zbrodniarzy, którzy zabijając realizowali swoje chore fantazje. Często spełniali swoje pragnienia dając upust żądzom. Zatem warto zadać sobie pytaniem, czy zło jakim byli oni przesiąknięci było wpisane w ich kod genetyczny, czy może jednak istniała możliwość, by nie dokonywali morderstw.

Po lekturze tej książki myślę, że wiele czynników miało wpływ na te zachowania. Warunki psycho-społeczne mają tu fundamentalne znaczenie.

Zdecydowanie polecam Wam tę antologię, gdyż nie tylko poznacie prawdziwe, zatrważające historię, lecz również będziecie mogli wejść w umysł bestii. Seryjni mordercy nie jest suchym odzwierciedleniem zbrodni, lecz mocnym spojrzeniem, zagłębieniem się w czynniki, które włączają w umyśle psychopaty chęć zabijania i czerpania z tego przyjemności. To kolejna książka, która ukazała się w serii Filia na faktach którą wpisuje na górną półkę Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć