ebook Mój księżycowy pech
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 143) Ilość stron (szacowana): 239

Mój księżycowy pech
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.39
Audiobook - najniższa cena: 19.95
17.58 złpremium: 11.34 zł Lub 11.34 zł
12.39 zł Lub 11.15 zł
13.00 zł
18.90 zł
18.90 zł
12.49 zł
13.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść dla młodzieży w konwencji science-fiction, wypełniona kosmicznymi rakietami i wyścigami, satelitami, myślącymi robotami i księżycowym pyłem. Nie zabrakło w niej też nuty romantycznej, a także optymizmu i poczucia humoru. Jej akcja rozgrywa się w dość odległej przyszłości, w której ludzkość powoli zagospodarowuje układ słoneczny i przymierza się do wypraw poza jego granice.

Zaczęło się pechowo – nastoletni bohater książki zaspał na klasową wycieczkę na Księżyc. Ale próba dogonienia kolegów na własną rękę to dopiero pierwsze z wielu wydarzeń w tym pełnym wrażeń dniu. Akcja stopniowo nabiera tempa. Główny bohater książki – Paweł Kosmal – musi mierzyć z kolejnymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami. Pojawiają się też coraz to nowe interesujące postacie różnej płci, wieku i narodowości.

Książka zachęca do myślenia i do opanowania w sytuacjach trudnych. Uczy, że potrzebna jest wiedza, i że nic nie przychodzi łatwo. Ale jeśli ma się wiadomości, odwagę i charakter – można osiągnąć rzeczy, jakich samemu by się po sobie nie spodziewało.

Od pierwszego wydania tej książki w 1970 roku minęło już sporo czasu. Jednak powieść ta się nie zestarzała. Uwodzi wartką, zaskakującą akcją, bezpośrednim językiem i pozytywnym przesłaniem.

Książka zawiera 10 świetnych, oryginalnych ilustracji pochodzących z jej pierwszego wydania. Ich autorem jest Włodzimierz Terechowicz. Jedna z tych ilustracji stanowi okładkę.

Powieści i sztuki teatralne Jerzego Broszkiewicza przetłumaczono na kilkanaście języków, a ich łączny nakład osiągnął kilka milionów egzemplarzy. „Mój księżycowy pech” jest jednym z jego najbardziej udanych i najpopularniejszych utworów.

Mój księżycowy pech od Jerzy Broszkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie będę się wypowiadał na temat treści, ale na temat samej publikacji. Pliki epub i pdf są niezgodne z wersją papierową i są jednym wielkim bublem. Twórca pliku epub nie ma pojęcia o OCR. Największym jego osiągnięciem było wciśnięcie przycisku "konwertuj" w Calibre. Nie przeprowadzono żadnej korekty tekstu. Powstały nowe akapity przez połączenie kilku mniejszych lub podział większych. Powstały też mniejsze akapity z powodu błędnego łamania linii tekstu. Publikacja posiada zmienione w stosunku do oryginału znaki interpunkcyjne oraz formatowanie tekstu; brak rozstrzelonych słów, brak stylu italic, brak zwiększonych odstępów pomiędzy akapitami, które występują w wersji papierowej. Książkę kupiłem by zaoszczędzić na czasie; natomiast okazało się, że poprawa publikacji trwała dłużej niż trwałoby skanowanie i przygotowanie pliku epub z mojego oryginału. Jest to moja pierwsza i ostatnia książka wydawnictwa Estymator, którą kupiłem.

Warto zerknąć