ebook Niegrzeczne święta
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 24.93
Audiobook - najniższa cena: 30.54
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 16.95 zł Lub 16.95 zł
-8% 24.93 zł Lub 22.44 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
24.91 zł
24.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nadchodzą święta, Niegrzeczne święta! Znane nazwiska i historie, które rozgrzeją cię w najmroźniejszy zimowy wieczór w jednym takim wydaniu!

Czy byłaś niegrzeczna w tym roku? Zastanów się dobrze... Jedno jest pewne, zasłużyłaś na prezent! Tegoroczne święta będą różnić się od poprzednich. Tej zimy czeka na ciebie niegrzeczna antologia dziesięciu świątecznych opowiadań pióra wyjątkowych polskich autorek i jednego niesfornego autora. Nie czekaj na Świętego Mikołaja, zamów książkę już dziś i spraw sobie przyjemność!

Rekomendacje:

Antologia ta łączy w sobie magię Świąt z prawdziwie płomiennymi uczuciami, jakie nie pozwalają o sobie zapomnieć, tak bohaterom jak i czytającym. Świętowanie dzięki twórcom Niegrzecznych Świąt ma w sobie niepowtarzalny smak, jedyny w swoim rodzaju, rozgrzewający na długo i pozostawiający po sobie ogniste wspomnienia.

Niegrzeczne święta to pozycja nie tylko dla niegrzecznych czytelniczek. Przede wszystkim jest to jednak lektura dla wielbicieli krótkich form i romansów ze świętami w tle. Myślę, że wiele czytelniczek znajdzie w tej publikacji coś co przypadnie do gustu. - Momika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Niegrzeczne święta od Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy dzień może być sylwestrem, bo tak naprawdę każdy poranek przynosi nam nowe szanse.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Czy święta zawsze muszą być tylko grzeczne, rozplanowane i pod linijkę? Tegoroczne za sprawą antologii Niegrzeczne święta zdecydowanie będą różnić się od tych, które przezywaliśmy do tej pory.

Dziewięć autorek i jeden autor niegrzecznych opowiadań przeniosą Was bowiem w totalnie niegrzeczny klimat. Wchodzicie w to?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Gdy zobaczyłam informacje o tej książce w zapowiedziach wydawcy od razu wiedziałam, że to pozycja dla mnie. Niezbyt często sięgam po typowe romanse. Staram się jednak co jakiś czas wyjść spoza tej mojej czytelniczej strefy komfortu i poszukać czegoś, co byłoby bliskie moim gustom. Dzięki zbiorom opowiadań mogę nie tylko poznać różnych autorów, ale także poznać próbkę tego, co ci autorzy tworzą.

Muszę Wam powiedzieć, że ja osobiście byłam tym zbiorem bardzo pozytywnie zaskoczona. Przede wszystkim różnorodnością stylów poszczególnych autorów, ale także różnorodnością emocji, które Ci autorzy dostarczają swoimi historiami. Znajdziemy w tej antologii bowiem opowiadania mocniejsze, ale także bardziej subtelniejsze. W jednych mamy sporo podane na tacy w innych to czytelnik musi sobie dopowiedzieć, to co między wierszami mogłoby się znaleźć. I ja właśnie takie historie lubię najbardziej. Tak czy inaczej dzięki tej różnorodności, myślę, że wielu czytelników znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie.

Mi osobiście najbardziej przypadło do gustu opowiadanie Meg Adams „Świąteczna ucieczka”. Jest inne od tego po co ostatnio sięgam najczęściej, ale autorka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła tą historią. Całkiem sporo się w niej dzieje.

Bardzo spodobało mi się również opowiadanie Emilii Szelest „Nim skończy się rok” i było chyba najbliższe moim czytelniczym oczekiwaniom. Cudownie wciągnęłam się w tę opowieść.

Myślę, że z ciekawością przyjrzę się bliżej powieściom obu autorek.

Podsumowując: Jak to często bywa z opowiadaniami jedne przypadły mi do gustu bardziej inne mniej. Wszystkie wzbudziły we mnie jednak jakieś emocje. W wielu z nich znalazłam coś, co mnie zaintrygowało. Całość czyta się niezwykle sprawnie i przyjemnie. Część z opowiadań jak Wam wspomniałam zachęciła mnie do poznania twórczości ich autorów. Niestety w kilku zabrakło mi świątecznego klimatu, ale za to inne nadrobiły to z nawiązką więc nie będę bardzo narzekała.

Komu polecam?

Niegrzeczne święta to pozycja nie tylko dla niegrzecznych czytelniczek. Przede wszystkim jest to jednak lektura dla wielbicieli krótkich form i romansów ze świętami w tle. Myślę, że wiele czytelniczek znajdzie w tej publikacji coś co przypadnie do gustu.

Polecam serdecznie Waszej czytelniczej uwadze zarówno wersję papierową jak i audio. Miałam przyjemność poznać bowiem również audiobooka w rewelacyjnym moim zdaniem wydaniu Agnieszki Baranowskiej i Antoniego Madzieja. Cudownie się tego słuchało. W moim poczuciu ten zbiór to idealna pozycja nie tylko na niegrzeczne święta, ale także niegrzecznego sylwestra.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Jak świętować to tak by było co wspominać i do czego wracać kiedy codzienność pokaże swoją ciemniejszą stronę? Grudniowy czas kojarzy się z sielskością, spokojem, ciepłem i lepszym, bądź ciut marniejszym, dogonieniem marzeń o świętach takich jak w reklamie. Czasem jednak efekt końcowy daleki jest od tego, co było planowane, chociaż czy inne musi oznaczać gorsze?

Przyzwyczailiśmy się do kanonicznej wprost postaci Świętego Mikołaja i to, że prezenty raczej wręcza on. A gdyby tak miał on całkiem inną sylwetkę, daleką od starszego pana z brzuszkiem i zaczerwienionym nosem, no i sam był naszym podarunkiem. Czy nie warto czasem nagiąć zasady do tego, czego naprawdę pragniemy. W końcu kiedy jak nie w Święta zaszaleć z podarkiem dla siebie? Niekiedy nim będzie można odkryć co z sobą niesie trzeba poczekać, to, co wydawało się utracone daje się odnaleźć, nie wcześniej, lecz dokładnie w tym, a nie innym momencie. Dlaczego właśnie teraz, nie kiedyś? Na to pytanie zna odpowiedź ktoś, kto czeka by mu je zadać. Powroty bywają początkiem, zwłaszcza gdy nic nie zapowiadały, że w ogóle będą miały miejsce. Dlaczego w ogóle mają miejsce? Odnalezienie się wymaga chęci i podjęcia decyzji kogo i czego pragniemy, a kiedy jak nie w grudniowe dni ma to nastąpić?

Urokliwy zestaw świątecznych historii? Z pewnością, przy czym urok ten nie jest taki jak można by sądzić, sam tytuł już daje do myślenia, ale to dopiero początek, a zaraz za nim kryje się dziesięć historii. Za ich sprawą temperatura z temperatury bliskiej zeru, jak nie niższej, przechodzi do tej w okolicy wrzenia, a grudniowe dni nabierają całkiem nowych barw, czasem kontrastowych. Lektura zbioru opowiadań Niegrzeczne Święta ma w sobie intensywność emocji, jakie doświadczają bohaterowie, którzy stawiają czoła tego, co z sobą niosą niespodziewane zakręty na ich życiowych ścieżkach. To, co przed nimi ma w sobie tajemnicę, niesie z sobą szansę na zmiany i przede wszystkim uczucia, gorące, namiętne, zaskakujące i będące swoistym prezentem od losu, niekiedy z dającym się słyszeć jego chichotem. Każda opowieść ma w sobie jakiś sekret oraz unikalny charakter, jedno i drugie sprawia, że podczas czytania odrywamy się od tu oraz teraz i przenosimy się do miejsca, gdzie znajdują się bohaterowie. Oczywiście świąteczna atmosfera jest jak najbardziej obecna, chociaż bywa, iż przybiera dość osobliwą formę, jak najbardziej dopasowaną do opisywanych wątków, lecz daleką od idylli rodem z rokrocznie powtarzanych reklam. Dziewięć autorek i jeden autor pokazali swoją wersję świątecznych historii, nieszablonowych, grających na tonach wzruszenia, lecz nie tych popularnych, i wydobywających to, co głęboko ukryte. Nie można oczywiście zapomnieć o samym tytule, w końcu jest on zapowiedzią motywu, który w żadnym razie nie jest tylko nic nie znaczącym ozdobnikiem. Jego rola jak najbardziej jest interesująco wykorzystana, a wykreowanym na jego fundamentach historiom daleko do grzeczności. Antologia ta łączy w sobie magię Świąt z prawdziwie płomiennymi uczuciami, jakie nie pozwalają o sobie zapomnieć, tak bohaterom jak i czytającym. Świętowanie dzięki twórcom Niegrzecznych Świąt ma w sobie niepowtarzalny smak, jedyny w swoim rodzaju, rozgrzewający na długo i pozostawiający po sobie ogniste wspomnienia.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć