ebook Grzeszne Święta
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 624)

Grzeszne Święta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.93
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
22.33 zł
24.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru towarzyszącego rozpakowywaniu prezentów słychać szelest ubrań zsuwających się na podłogę. To będą wyjątkowe Święta.

Paulina Świst, Anna Wolf, Agata Suchocka, Agnieszka Siepielska, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, J.B. Grajda, K.N. Haner, Anna Bellon i Kinga Litkowiec.

Grzeszne Święta od Anna Bellon, J.B. Grajda, K. N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Marta W. Staniszewska, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Paulina Świst, Anna Wolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mikołaj nie zawsze spełnia nasze prośby... ale robi to celowo. Czasami jest tak, że daje nam nie to, czego chcemy, ale to, czego naprawdę potrzebujemy.
Pewność siebie jest fajna, pod warunkiem, że idą za nią czyny.
Jaki prezent świąteczny dać wyzwolonej kobiecie, dla której nie ma tematów tabu, a powieści wywołujące rumieniec na twarzy pochłania z prędkością światła? Zdecydowanie antologię „Grzeszne święta” autorstwa grzesznych autorek.

I tak oto dzięki Paulinie Świst, K.N.Haner, Annie Wolf, Kindze Litkowiec, Agacie Suchockiej, Annie Szafrańskiej, Marcie W, Staniszewskiej, J.B. Grajdzie, Agnieszce Siepielskiej i Annie Bellon mamy antologię wywołującą i rumieniec na twarzy i świąteczny nastrój. Nie ukrywam, że początkowo myślałam, że będą to typowo erotyczne przesycone swoją niegrzeczną treścią opowiadania, a tu niespodzianka! Jednakże nie jest to propozycja dla kobiet, które są zbyt pruderyjne i każda nagość sieje w nich zgorszenie.

Grzeszne święta to idealna okazja na poznania pióra autorek, których do tej pory nie mieliście okazji poznać – tak, jak ja. Jest to oczywiście tylko część talentu pisarskiego każdej z kobiet, ale wierzcie mi – już po tych kilku stronach można stwierdzić, czy warto sięgnąć po powieść spod danego pióra. Osobiście mam w planach bliższe spotkanie z Kingą Litkowiec, której opowiadanie przypadło mi do gustu.

Każde z opowiadań łączy jedno – namiętność i pasja, ale przy tym każde z nich jest skrajne inne. Agata Suchocka wprowadziła dramatyzm przeplatany ze wspomnieniami pięknych chwil, Anna Wolf uwodzi poczuciem humoru, J.B. Grajda podjęła próbę scalenia w jedno dwóch połamanych serc… Paulina Świst, jak zawsze rozwala system swoimi testami, które przemyca w dialogach bohaterów. Nie sposób momentami nie śmiać się w głos, ale jej czytelniczki dokładnie powinny zdawać sobie z tego sprawę. Nie obyło się również od sensacyjno-kryminalnego wątku, który w połączeniu z erotyką jest znakiem rozpoznawczym Świstowej. Myślę, że każdy znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie. Te historie są – mam wrażenie – pisane życiem, bo mogą dotknąć każdego z nas, bez względu na płeć czy wiek. Ale są dodatkowo okraszone sporą dawką miłosnych uniesień, co jest wręcz wskazane w tym zimnym okresie .

Chcecie zaskoczyć domowników i gości swoimi zdolnościami kulinarnymi? Koniecznie zajrzyjcie na strony po każdym opowiadaniu, gdyż wylewają się z nich popisowe świąteczne przepisy autorek! Wyjątkiem jest przepis Pauliny Świst na Long Island, który jest dobry w każdym dniu w roku. Dodatkowym atutem i bardzo fajnym ukłonem w stronę czytelników jest pozdrowienie i życzenia świąteczne od autorek pisane odręcznie na końcu każdego opowiadania! W żadnej dotychczas przeczytanej antologii nie spotkałam się z takim zabiegiem, co bardzo przypadło mi do gustu, a tego typu książek w tym roku jest prawdziwy wysyp na rynku. Czyżby nowa moda?

Opowiadania są krótkie, ale niektóre z nich powinny się doczekać rozwinięcia na pełnowymiarową powieść, bowiem ciekawią. Są oczywiście też takie, które cieszyłam się, że dobiegły końca, ale ogólnie antologię uważam za udaną i oryginalną. Tak więc jeśli jesteś fanką chociażby jednej z wymienionych wyżej autorek, to warto sięgnąć po Grzeszne święta chociażby po to, by powiększyć swoją listę książek „do przeczytania” o nowe nazwiska.

Ocena: 4+/6
©Czytam w pociągu
Święta, święta i zanim będzie po nich to wpierw nadchodzą one czasem dość niespodziewanie, chociaż jak co rok o tej samej porze albo przynoszą z sobą całkowicie coś innego niż święty spokój. Bywa i tak, że stają się momentem kiedy dostrzega się to, co najważniejsze, a co do tej pory jakoś było niezauważane lub brane za oczywistość. Świąteczny czas ma w sobie magię i czasem przynosi to, czego nie oczekiwaliśmy, lecz w głębi serca pragnęliśmy.

Nie tak była zaplanowana ta Wigilia, miała być inna, lecz Michał wcale nie chciał by sprawy potoczyły się w tym kierunku. Czy stracił wszystko na czym mu tak naprawdę zależało? Wspomnienia odkrywają przed to, czego nie do końca doceniał, ale może da radę by jeszcze uratować coś z tego z wyjątkowego dnia? Rozejm na Święta? No do tego dość daleko Rose i Jasonowi, lecz przecież przed nimi bojowe zadanie pod tytułem wspólne przygotowanie świątecznej kolacji. No właśnie i w tym problem, nie w posiłku oczywiście, lecz w zespołowej pracy tych dwojga. Nie zawiodą przecież swoich bliskich, nawet jeśli ci mają pomysły raczej z piekła rodem. A jeśli już chodzi o ten rejon, to trzeba uważać co się rzuca ot tak sobie, bo wbrew pozorom lub właśnie dzięki nim dużo spraw nabierze całkiem nowego wymiaru. Kiedy jak nie w świątecznym czasie utrwalać przyjacielskie więzy lub raczej o rozpocząć całkiem nowy rozdział? A co z pewnym panem w czerwonym kubraczku umiejącym w ciągu jednego dnia przebyć świat wzdłuż i wszerz z workiem bez dna pełnym prezentów? No cóż … znana reklama utrwala jego wizerunek skutecznie od lat, ale jak to jest w rzeczywistości? Stella ma w tym temacie co nieco do powiedzenia, chociaż czy ktoś jej uwierzy? Jaki smak mają Święta? Nastka zna wiele z nich, lecz ten konkretny nie należy do najsmaczniejszych i nic nie zapowiada by miał się on zmienić. Zwłaszcza, że ktoś dokłada starań by inne również straciły to, co w nich najlepsze. Niektóre nieporozumienia najlepiej zakończyć tam gdzie mają swoje źródło, bo grudniowe dni oferują coś więcej niż wszystkim wydaje się.

Czy grzech lub raczej nie do końca grzeczne postępki mogą być wspólnym mianownikiem dla świątecznych opowiadań? Dlaczego by nie, zwłaszcza kiedy do pisania wzięły się pisarki, które genialnie ograły temat, zbyt często przedstawiany zbyt słodko i nostalgicznie. Grzeszne Święta są na to dowodem, a każda historia pokazuje, że tam gdzie kończy się grzeczność może zadziałać świąteczny cud, czasem nietypowy i daleki od tego, jaki spodziewali się bohaterowi i czytelnicy. Dziesięć opowieści z grudniowym klimatem w tle przenosi nas w bliższe lub dalsze regiony, lecz miejsce jest tylko tłem liczą się przede wszystkim emocje, a tych nie brakuje zwłaszcza spod znaku miłości oraz wielu jej twarzy. Pisarki postarały by się by ich opowieści wyróżniały się wątkami, a i motyw chociaż wspólny ma w sobie indywidualną interpretację. Antologia ta ma w sobie ducha świąt spod znaku przekorności, gorących uczuć, szeptu intymnych rozmówek i przede wszystkim odkrywania czego właściwie pragnie się, nawet jeśli to z zupełnie innej bajki oraz poznawaniu czym jest miłość. Mówiąc o bajkowości to na pewno jej nie zabraknie oczywiście w całkowicie odmiennym wydaniu niż można byłoby się spodziewać. W końcu każdy ma prawo do takiej magii świąt o jakiej marzy, chociaż nie zawsze głośno, dlaczego by nie strona po stronie nie ogrzać się w wysokiej temperaturze opowiadań i sprawdzić jak nie tylko z uczuciowymi perypetiami poradzą sobie postacie. Pomysłowości na tematykę nie zabrakło i w efekcie czytelnicy otrzymali dziesięć niesamowitych historii, po przeczytaniu których na pewne aspekty spojrzenie może co nieco zmienić się nasza optyka, a i pewne znane osoby pokażą się od zupełnie innej strony. W przedświątecznej gorączce przygotowań lektura Grzesznych Świąt oferują szansę oderwania się od niej na krótszą bądź dłuższą chwilę i po prostu sprawienia sobie wcześniejszego prezentu.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć