ebook Star Wars. Thrawn. Zdrada
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 8371)

Star Wars. Thrawn. Zdrada

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

W tej niesamowitej powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która wyszła spod pióra autora bestsellerów Timothy’ego Zahna, wielki admirał Thrawn staje przed ostateczną próbą: musi udowodnić swoją lojalność wobec Imperium.

"Jeśli zdecyduję się służyć Imperium, będziesz miał moją lojalność" – taką obietnicę złożył Imperatorowi Palpatine’owi wielki admirał Thrawn podczas ich pierwszego spotkania. Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi Imperium, ścigającym jego wrogów na najdalszych nawet obrzeżach znanej galaktyki. Chociaż jednak wielki admirał jest jedną z jego najskuteczniejszych broni, Imperator nie przestaje marzyć o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program produkcji TIE Defenderów zostaje wstrzymany na rzecz utrzymywanego w sekrecie projektu budowy Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, dociera do niego, że potęgę w Imperium mierzy się czymś więcej niż tylko biegłością w sztuce wojskowości czy skutecznością taktyki. Nawet najtęższy umysł nie może konkurować ze zdolnością do unicestwiania całych planet.

A podczas gdy Thrawn robi, co w jego mocy, by zagwarantować sobie stabilne miejsce w imperialnej hierarchii, jego były asystent, Eli Vanto powraca, przynosząc głęboko niepokojące wieści dotyczące ojczyzny Chissa. Geniusz strategiczny Thrawna musi tym razem pomóc mu dokonać wyjątkowo trudnego wyboru: dochować wierności Dynastii Chissów… czy pozostać lojalnym wobec Imperium, któremu poprzysiągł służyć. Nawet, jeśli podjęcie właściwej decyzji oznacza zdradę.

Star Wars. Thrawn. Zdrada od Timothy Zahn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Thrawn. Zdrada to ostatnia część najnowszej trylogii Timothy'ego Zahna o genialnym niebieskoskórym admirale. W tym tomie Chiss toczy wiele starć o charakterze nie tylko wojskowym, by kolejny raz dowieść swojej wartości. (Poprzednie tomy to Thrawn i Thrawn. Sojusze)

Na rubieżach Imperium zjawia się chissańska jednostka Steadfast pod dowództwem admirał Ar'alani, śledzącej gryskijski statek. Tymczasem wysoko postawieni oficerowie i politycy walczą o uznanie Imperatora i pieniądze na swoje projekty, wciągając w konflikt także Thrawna i zagrażając istotnej z jego punktu widzenia produkcji Tie Defenderów. W związku z tym niebieskoskóry taktyk dostaje zadanie pozbycia się gralloków, które napadają na transporty w jednym z sektorów i opóźniają budowę Gwiazdy Śmierci. A żeby nie było mu za łatwo, dostaje na to zaledwie tydzień, a jego poczynania bezpośrednio obserwował będzie zawzięty zastępca dyrektora Krennika – Brierly Ronan, który zrobi wszystko, by misja się nie powiodła...

W trakcie analizy sytuacji związanej z atakami gralloków statek Thrawna – gwiezdny niszczyciel Chimaera trafia do zniszczonej stacji przeładunkowej, koło której pojawił się niedawno także Steadfast. Dzięki temu Chiss może połączyć siły z admirał Ar'alani, a także służącym pod jej dowództwem Elim Vanto oraz nawigatorką Vah'nyą. Obie wspomniane tu panie zdecydowanie wzbogacają listę intrygujących, nowych i utalentowanych postaci. Z przyjemnością śledziłam ich losy i mam nadzieję, że powrócą w kolejnych książkach tej serii. Jednak największe pole do popisu ma oczywiście Thrawn – lawirując pomiędzy politycznymi rozgrywkami i wykorzystując swoją dowódczą charyzmę oraz umiejętność analizy i planowania, jest niczym połączenie Sherlocka Holmesa i Sun Tzu. Bo rzecz jasna nie tylko rozgryza zagadkę, ale także ma okazję zastosować swoje niezwykle umiejętności taktyczne. Miłośnicy znakomicie rozegranych kosmicznych bitew będą tu z pewnością usatysfakcjonowani, podobnie jak fani technicznych smaczków.

Timothy Zahn pokazuje, jak bezpardonowo toczy się rywalizacja o względy Imperatora i jak umiejętnie skłania on swoich podwładnych do ostrej rywalizacji, wywołując w nich ogrom negatywnych emocji. Z drugiej strony uwidacznia coraz bardziej zbliżające się zagrożenie ze strony Grysków, przybliżając ich wyjątkowo perfidny sposób na wykorzystywanie innych ras. Fabuła toczy się wartko, stopniowo ujawniając kolejne warstwy zagadki, a tytułowa zdrada przewija się tu w różnych konfiguracjach, mogąc mieć zastosowanie do kilku postaci. Minusem jest jednak to, że tytułowy admirał w zasadzie nie trafia tu na ani jednego równego sobie przeciwnika, a ten tom bardziej otwiera nowe wątki do kolejnych książek niż zamyka konkretną historię. Gryskowie zaś jawią się jako nowi Yuuzhan Vong, którzy jakiś czas temu zostali wykreśleni z kanonu. Oby ktoś miał pomysł, jak sensowniej niż poprzednio opowiedzieć o nich na nowo.

W Thrawnie. Zdradzie Timothy Zahn po raz kolejny stworzył udaną, trzymającą w napięciu opowieść ze świata Gwiezdnych wojen, w której niebieskoskóry admirał musi wznieść się na wyżyny swoich niezwykłych umiejętności, tocząc bezpardonową grę o względy Imperatora. Mam nadzieję, że autor będzie kontynuował tę serię, bo chciałabym dowiedzieć się, jaki jest ostateczny cel inteligentnego Chissa, a czytanie o nim może sprawiać sporą przyjemność nie tylko fanom Star Warsów.

Ocena: 4/6
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć