ebook Spowiedź doktora Mengele
2.99 / 5.00 (liczba ocen: 117)

Spowiedź doktora Mengele
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.90
Audiobook - najniższa cena: 18.45
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
26.90 zł
29.75 zł Lub 26.78 zł
35.00 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
28.18 zł
28.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdzał pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających, kogo popadnie, oraz towarzyszących im agresywnych wilczurów przechadzał się on – oficer SS w eleganckim, odprasowanym mundurze, w lśniących butach i siodłatej czapce z trupią główką. Decydował o dalszym losie przywiezionych. Jego kciuk zwrócony w lewo oznaczał odesłanie do obozowego baraku, a więc życie przynajmniej na jakiś czas. Kciuk w prawo straszliwą śmierć w komorze gazowej. Wybierał też ofiary do swoich okrutnych eksperymentów medycznych, zwłaszcza kobiety i dzieci, najchętniej bliźnięta. To był doktor Josef Mengele, prawdziwy Anioł Śmierci.

Ten superzbrodniarz nie poniósł odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Po wojnie uciekł do Argentyny. Ścigany zaszył się w Paragwaju, a potem w Brazylii. Po latach rozpoznała go tam Polka, była więźniarka z Auchwitz. Ta książka to efekt jej zaskakująco szczerych rozmów z Mengelem i sporządzonych z nich notatek, które dotarły do rąk Christophera Machta, autora bestsellerowych „Spowiedzi Hitlera” (trzy części) oraz „Spowiedzi Stalina”.

Spowiedź doktora Mengele od Christopher Macht możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Christopher Macht znany jest z książek ukazujących wstrząsającą prawdę zbrodniarzy, którzy w historii świata zapisali się czarnymi literami. Dotychczas poznaliśmy spowiedź Hitlera (w trzech częściach) oraz Stalina. Tym razem autor ukazuje całą prawdę o Josefie Mengele, lekarzu, który zyskał przydomek Anioła Śmierci.

To on w największym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau przeprowadzał na więźniach ekstremalne doświadczenia medyczne. W jego chorym umyśle rodziły się „badania” które w jego przeświadczeniu miały służyć rozwojowi medycyny. Lecz w umyśle, każdego człowieka wychodzą one poza wszelkie ramy człowieczeństwa.

Christopher Macht w książce Spowiedź Doktora Mengele. Szczera rozmowa z więźniarką z Auschwitz. przybliża nam wiele faktów, również tych dotychczas nieznanych. Nie da się ukryć, że są one wstrząsające, paraliżujące naszą świadomość wobec okrucieństwa, którego Mengele się dopuścił. Książka ta nie powstałaby, gdyby nie zachowanie czytelnika wcześniejszych książek Christophera Machta. To właśnie on zainspirowany twórczością Autora, postanowił wysłać do Wydawnictwa Bellona, rękopis rozmowy, jaką jego matka przeprowadziła niegdyś z Josefem Mengele vel Helmutem Gregorem bowiem to jedno z fałszywych nazwisk najbrutalniejszego lekarza w historii ludzkości. Polka po latach spotkała doktora Mengele, który po wojnie wręcz zapadł się pod ziemię, i w tajemnicy przeprowadziła rozmowę, której przebieg możemy teraz poznać.

Choć Mengele na pierwszy rzut oka, był bardzo miłym i skrytym człowiekiem, to tak naprawdę w swej „działalności” dokonał wiele mrocznych zbrodni. To on swoimi decyzjami skazał na śmierć bardzo wielu ludzi, dokonując pseudo medycznych eksperymentów. Rozmówczyni doktora tak jak i zapewne każdy z nas nie może pojąć „jak tak przystojny… inteligentny człowiek mógł się ich dopuścić”. Mengele o zgrozo jak sam przyznaje dokonywał ich, gdyż marzyła mu się sława i uwielbienie środowiska naukowego. A czynów tych dokonywał w poszukiwaniu wiedzy. To zatrważające, niewiarygodne! A proszę mi wierzyć, w książce tej znajdziemy wiele faktów, które przyprawią nas o gęsią skórkę. Pytanie tylko, jeśli jego działania miały służyć rozwojowi medycyny, to dlaczego „przed ucieczką z obozu kazał… zniszczyć większość wyników swoich badań, a nawet usunąć marmurowy stół, na którym przeprowadzał… sekcję zwłok”. To jedno z wielu trafnych pytań kobiety, która swą dociekliwością i bezpośredniością punktowała lekarza zwanego Aniołem Śmierci.

A mocnym punktem tej książki są informacje o badaniach przeprowadzanych na bliźniakach i kobietach w ciąży czy też doświadczenia związane z badaniem ludzkiej wytrzymałości na rażenie prądem. To wszystko przeraża, a opis doprowadzania kobiet do poronienia, to bestialstwo w najgorszej postaci.

Nie da się ukryć, że ta książka, jest mocna. Mocno trafia do świadomości czytelnika. I bardzo dobrze, gdyż nie można zacierać śladów, które są plamą na historii ludzkości. Miejmy nadzieje, że plamą, której choć już nie spierzemy, nie pojawi się ponownie. A ja przyznam, że Christopher Macht ponownie wykonał kawał solidnej pracy. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Zdecydowanie zachęcam do lektury tej książki jak i wcześniejszych z serii Spowiedź (Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z żydem , Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie , Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach , Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem ). Polecam Waszej uwadze również książkę Anny Lerke Spowiedź Ewy Braun. W cieniu Hitlera .

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć