ebook Nie krzycz
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 1051)

Nie krzycz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.35
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.90 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
17.94 zł
19.44 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Trzeci thriller w cyklu hejterskim Marcela Mossa – autora bestsellerowego „Nie odpisuj” i „Nie patrz”. „Jesteśmy tak przyzwyczajeni do hejtu, że nikt się nie przejmuje ofiarami agresji. Tymczasem one istnieją. Z zagryzionymi do krwi wargami i przekrwionymi od płaczu oczami godzinami wpatrują się w przepełnione jadem komentarze. (…) i pragną tylko jednego. Zemsty na tych, którzy próbowali wgnieść ich w ziemię”.

Pogrążona w długach Anita zarabia na życie jako anonimowa hejterka. Kobieta za pieniądze wypisuje obraźliwe komentarze pod adresem znanych osób. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie zhejtowania jednego z polityków. Krótko potem na jej prywatną skrzynkę zaczynają przychodzić agresywne maile. To jednak początek koszmaru. Kto i dlaczego się na nią uwziął? Gnębiony przez żonę Michał zaczyna wierzyć, że już nigdy się od niej nie uwolni. Wkrótce mężczyzna otrzymuje nieoczekiwaną pomoc i staje przed szansą wyrównania rachunków z demoniczną Agatą. Nie wie jednak, że godząc się na walkę z żoną, staje się częścią perfidnej gry, która ostatecznie prowadzi do tragedii.

W dzisiejszym świecie nie liczy się prawda.
Liczy się to, kto najgłośniej krzyczy…

Rekomendacje: 

Nie krzycz to kolejna mocna i poruszająca książka Marcela Mossa. Podczas jej czytania, emocje buzują, a historia, którą poznajemy pozostaje w naszej pamięci.- Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jestem pewna, że historia opisana w tej książce zostanie ze mną na dłużej. Szczególnie, że mocno daje ona do myślenia nad tym w jakich czasach żyjemy i jakie niesie to zagrożenia. Marcel Moss po raz kolejny udowadnia, że świat wirtualny za sprawą ludzi siedzących przed ekranami bywa niewyobrażalnie okrutny. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Nie krzycz od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nagość, wulgaryzmy i prostota przekazu influencerów zapewniają rekordowe zasięgi w internecie, co sprawia, że reklamodawcy biegają za nimi z wywalonymi jęzorami. Wartościowe treści już dawno przestały mieć znaczenie. Najważniejsza jest liczba osób, do których dotrze przekaz reklamowy.
Nie ma znaczenia, czy obrażamy kogoś w sieci, czy w cztery oczy. Nienawiść jest wszędzie taka sama. I tak samo boli.
Największymi zwycięzcami są ci, którzy triumfują w milczeniu.
Hejtowanie wcale nie jest takie złe, gdy to nie nas hejtują.
Tak działa ten świat. Wystarczy jedno potknięcie, a inni bezlitośnie je wykorzystają.
Kłamstwo wypowiedziane sto razy staje się prawdą.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Nie krzycz to zamykający tom wstrząsającej Trylogii Hejterskiej Marcela Mossa, w skład której wchodzą jeszcze powieści Nie odpisuj oraz Nie patrz. Pomimo, że poszczególne historie łączą się ze sobą, to śmiało możecie sięgnąć po każdą z tych książek jako po indywidualne pozycje.

Powieść Marcela Mossa to historia rozpisana na trzech bohaterów. Pierwszą z postaci jest Anita, borykająca się z brakiem pracy, która postanawia zostać anonimową hejterką. Dziewczyna za całkiem niemałe pieniądze wypisuje obraźliwe a często również mijające się z prawdą komentarze na forach czy portalach społecznościowych. A że, czym wyżej postawiony jest oszkalowany, tym pieniądze są większe, Anita bierze na cel jednego z polityków. Wszystko wydaje się być w porządku, jednak pewnego dnia dziewczyna zaczyna otrzymywać maile z pogróżkami. To niestety tylko początek koszmaru…

Drugim bohaterem jest Michał, nad którym znęca się jego żona. Gdy mężczyzna traci już nadzieję na to, że uwolni się od swojej dręczycielki, niespodziewanie otrzymuje pomoc. Wkrótce okazuje się, że od uwolnienia od Agaty ważniejsza staje się dla niego zemsta.

Trzecią bohaterką jest sama Agata opowiadająca o tym co działo się w jej życiu, zanim stała się tym, kim jest. Czy jej przeżycia są w stanie jednak usprawiedliwić, to co kobieta robi teraz? Przekonajcie się sami.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Sięgając po tę książkę miałam w stosunku do niej lekkie obawy. Ile bowiem może trwać dobra pasja? Z twórczością Marcela Mossa mam tak, że dokładnie każda kolejna powieść autora podoba mi się jeszcze bardziej od poprzedniej. Każda robi na mnie coraz większe wrażenie. Niezwykle się cieszę, iż Nie krzycz nie zaburzyła tej stałej. Jak do tej pory (bo już za momencik na rynek wyjdzie kolejna pozycja czytelnicza autora) ta książka również jest w moim poczuciu najlepszą z dotychczasowych. Wydała mi się także najmocniejsza. Zdecydowanie nie jest to lektura dla ludzi o słabych nerwach. Muszę Wam bowiem zdradzić, że książka ta zawiera takie momenty, które czytałam trochę przez palce. Nie chcę Wam pisać dokładnie o co chodzi, bo nie chcę spojlerować. Nie ma tych momentów też jakoś znacznie dużo, jednak i tak mnie one trochę psychicznie poturbowały.

Niemniej Nie krzycz to genialnie skrojony, dobrze rozplanowany i dokładnie przemyślany thriller psychologiczny. Ja przeczytałam go niemal za jednym podejściem i okazało się, że to jedna z nielicznych pozycji, dla której bez żadnych wyrzutów sumienia zarwałam noc. (Choć to akurat nie był dobry pomysł, bo najwięcej trudnych dla mnie do przebrnięcia momentów było właśnie w jej drugiej części). Marcel Moss ma ogromny talent do ukazywania ludzkich demonów i choć intryga tej powieści jest niezwykle ciekawa, to właśnie te psychologiczne obrazy ludzkiej natury zrobiły na mnie największe wrażenie. Dzięki temu bohaterowie tej książki są wyraziści, pełni charakteru i przede wszystkim, co mi osobiście najbardziej się podobało niejednoznaczni.

Jestem również pewna, że historia opisana w tej książce zostanie ze mną na dłużej. Szczególnie, że mocno daje ona do myślenia nad tym w jakich czasach żyjemy i jakie niesie to zagrożenia. Marcel Moss po raz kolejny udowadnia, że świat wirtualny za sprawą ludzi siedzących przed ekranami bywa niewyobrażalnie okrutny.

Komu polecam?

Nie krzycz to powieść dla czytelników o mocnych nerwach. Miejscami jest naprawdę brutalna. Mimo to uważam, że zdecydowanie warto po nią sięgnąć, bo to nie tylko najlepsza powieść autora, ale także jedna z lepszych powieści tego gatunku, która miałam przyjemność poznać w ostatnim czasie.

Jak wiecie ja mam ogromną słabość do rodzimych twórców i uważam, że tworzą oni w niepowtarzalny i dla mnie wręcz rewelacyjny sposób. Niemniej Nie krzycz pomimo tego, że wpisuje się w ten trend wydaje się plasować na naprawdę światowym poziomie.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Gdy stoisz pod ścianą, nie masz wyboru. Uważaj jednak, bo łatwo możesz sprzedać duszę diabłu. Nie od razu na to wygląda. Co zrobisz, gdy wywołasz lawinę i wszystko wymknie się spod kontroli? Hejt ma moc! Do tego wrócą stare sprawy i problemy, których nie udało się zamknąć w poprzednich częściach. Nowe elementy układanki mogą przyprawić o szok. I nie! Ta kompozycja pozostała moim zdaniem otwarta! Niecierpliwie czekam na wynik tej konkluzji i tak, bardzo lubię tetralogie!Ocena: 4+/6
©Opowiedziane.pl
Nie krzycz to kolejna mocna i poruszająca książka Marcela Mossa. Podczas jej czytania, emocje buzują, a historia, którą poznajemy pozostaje w naszej pamięci.

Hejt to zjawisko, które rozprzestrzenia się w sieci, oplatając swoimi mackami wielu użytkowników Internetu. Autor uświadamia nam, że ten problem dotyka coraz więcej osób. Wielu czerpie z niej satysfakcję, co jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. Ofiar agresji ze strony hejterów jest coraz więcej. Niestety hej zbiera swoje żniwo.

Marcel Moss uzmysławia nam, że adresaci złych komentarzy pozostają sami z tym problemem. Nie krzycz to doskonałe zwieńczenie trylogii hejterskiej.

Poznajemy historię Anity, która chcąc wyjść z długów podejmuje się pracy jako anonimowa hejterka. Wcześniej pracowała jako weterynarz. Dziś szerzenie hejtu, jest dla niej formą zarobkowania. Zgrozą napawa mnie myśl, że człowiek hejtując dąży do uzyskiwania korzyści finansowych. Niestety takie praktyki często stosowane są w prawdziwym życiu. Takich przypadków jest bardzo wiele. Anita za pieniądze wypisuje w Internecie obraźliwe komentarze pod adresem znanych osób. Otrzymuje ofertę by na cel obrać znanego polityka. Jednak po kilku dniach kobieta na swą skrzynkę mailową otrzymuje agresywne wiadomości. Nie tylko historia Anity jest mocnym punktem tej książki. Michał, który nie potrafi uwolnić się od demonicznej żony Agaty, staje przed szansą wyrównania rachunków. Jednak jak się okazuje wojna ta jest częścią wyrafinowanej gry, która prowadzi do tragicznych skutków.

Bez wątpienia Nie krzycz oraz Nie odpisuj i Nie patrz to genialne thrillery psychologiczne. Z każdą częścią odczuwamy, że styl autora ewoluuje, a tworzona historia nabiera coraz to większego ładunku emocjonalnego. „Nie krzycz” to stuprocentowa petarda, która rozwala nasze emocje. A jej finał sprawia, że wszystko w nas krzyczy.

Pewne jest to, że o twórczości Marcela Mossa należy mówić głośno, tak by wielu czytelników mogło przekonać się, że jego thrillery warto wpisać na listę Najlepszych Interesujących Książek. Moss nie boi się mówić głośno, o problemach, które stawiają wielu ludzi na pozycji milczących ofiar. Myślę, że te książki mogą być dla nich punktem zapalnym do głośnego wykrzyczenia bólu. A ja z ogromnym bólem odłożyłem tę książkę, gdyż uświadomiłem sobie, że to już finał trylogii hejterskiej. Jednak jestem pełen nadziei, że Marcel Moss nie postawił ostatniej kropki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć