ebook Czuły narrator
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1115)

Czuły narrator
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.13
Audiobook - najniższa cena: 31.57
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
27.93 zł
29.13 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
31.12 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. W zbiorze dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, w tym szeroko komentowana mowa noblowska.

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwałe dążenie do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

„Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?” – RYSZARD NYCZ

Czuły narrator od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każda epoka ma swoje okulary, przez które postrzega świat.
Literatura to przestrzeń, w której prywatne staje się publiczne.
Literatura, tworząc światy o zdumiewającym ontologicznym statusie, wyprowadza nas poza siebie samych i pozwala uczestniczyć w doświadczeniu, które inaczej nie byłoby nam dane.wię
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zasadnicze pytanie jakie ciśnie się na usta, a właściwie na pióro, chociaż to nieścisłość, wszak popełniam ten tekst nawet nie na klawiaturze, a na wirtualnej maszynie do pisania w moim tablecie, oczywiście dźwięk jaki wydaje maszyna do pisania gdy stawia kolejne znaki jest doskonale naśladowany i słyszalny. Wracając do pytania, które jak już ustaliliśmy ciśnie się. Czy pisarka, pisarz może czytelnikowi przybliżyć siebie? Swoje myśli, życie, dzieciństwo, odczucia, uczucia? Czy może jednak pozostawiać nas z jeszcze nie powieszoną kurtką w przedpokoju siebie, albo zupełnie trzymać nas w swojej fikcji, którą przecież z całą pewnością ma opanowaną do perfekcji, wszak to jej, jego profesja, coś z czym dobrze się miewa na co dzień. Pani Olga przybliża nam siebie, przytacza fakty z życia, dzieli się przeczytaną literaturą, która ukształtowała jej osobowość. Dla mnie najważniejsze, że dzieli się swoimi odczuciami, radościami i lękami, czyli czymś co najbardziej intymne, a dla drugiego po prostu ciekawe. Noblistka ma wspaniałe pióro, bo lekkie, szeroki zasób słów i niebywałą wręcz erudycję, co czyni lekturę wykwintną literacką ucztą. I nie jest ważne czy to co spływa z kart książki to szczera prawda, czy może jednak tylko przedpokój Noblistki. Bardzo się cieszę, że mogłem "Czułego narratora" przeczytać. Dziękuję Pani Olgo.

Warto zerknąć