ebook Wysłannik
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 439)

Wysłannik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
-44% 17.55 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
28.00 zł
31.90 zł
25.50 zł
27.75 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowy tom bestsellerowej serii „Zapomniana Księga” zmieni Wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów! Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią!

Hubert wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu sprzymierzeńców. Wkrótce przekona się, jak niewiele wiedział o otaczającym go świecie oraz ludzkiej naturze. Komu może zaufać, a kogo powinien się wystrzegać? Zdaje się, że każdy napotkany człowiek ukrywa jakiś mroczny sekret, a na granicy nocy wciąż czają się demony żądne krwi.

Czy odbudowa dawnego ładu jest możliwa? Bardzo szybko okaże się, że sprawa nie jest wcale prosta. Łowca demonów ma wrażenie, że wystarczy jedno małe niepowodzenie, a wszystko, na co pracował do tej pory, legnie w gruzach.

Wysłannik od Paulina Hendel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Seria Zapomniana księga, a konkretnie pierwszy tom - Strażnik - to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Pauliny Hendel. Po ponad roku od przeczytania Łowcy, w moje łapki trafił tom czwarty. Czy była to dobra lektura i czy dobrze się przy niej bawiłam? O tym opowiem za chwilę.

Hubertowi zależy na tym, by osada, w której mieszka, rozwijała się i nawiązywała kolejne sojusze. Dlatego też postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż, która ma na celu odnalezienie sprzymierzeńców w innych wsiach. Już niedługo po tym przekonuje się, jak mało wiedział o ludziach, demonach i samym świecie, w którym przyszło mu żyć. Czy będzie wiedział, komu może zaufać, a kogo najlepiej jest zostawić za sobą?

Słuchajcie, ja nie mam pojęcia, jak to się stało, ale ta książka wciągnęła mnie bez reszty. Przy poprzednich dwóch tomach miałam pewien problem, ponieważ treść, mimo swojej wysokiej jakości, nie wciągała mnie za bardzo. Natomiast przy Wysłanniku czułam to “ssanie” i silne przyciąganie za każdym razem, kiedy odkładałam tę książkę na półkę. Jak wiadomo, jest to ważny wyznacznik tego, że dana pozycja jest dobra.

Główny bohater, czyli Hubert przestał mnie irytować i stał się naprawdę dojrzałym i mądrym mężczyzną. Autorka wykreowała jego postać bardzo dobrze i nie mogę się tutaj przyczepić. Na uwagę zasługuje oczywiście również postać Izy, którą to wręcz uwielbiam i żałuję, że tak mało jej było w tej części - a przynajmniej dla mnie. W końcu ciekawej bohaterki nigdy nie dość!

Akcja zaczyna pędzić od pierwszej strony, przez co ja sama od początku zaczęłam się wciągać i pożerać oczami treść tej powieści. Oczywiście, momentami następuje zwolnienie, a Paulina Hendel wciska hamulec, jednak nie jest to coś, co mogłoby zniechęcić do tej książki. Tak naprawdę dynamizm został tutaj zachowany od początku do końca, za co jestem autorce bardzo wdzięczna.

Zanim zaczęłam lekturę tej pozycji, miałam oczywiście pewne obawy. Bałam się, że pani Hendel zacznie prowadzić swoją akcję bardzo schematycznie, co mogłoby doprowadzić do znudzenia i otwartej niechęci z mojej strony. Być może wiecie, o czym teraz mówię, bo znane jest to na przykład w powieściach pewnego znanego polskiego pisarza. No ale, powrócę lepiej do tematu. Wysłannik na szczęście okazał się bardzo ciekawą książką, w której schemat, nawet jeśli się pojawił, to nie był dla mnie wyczuwalny.

No i tak. Czwarty tom serii Zapomniana księga nie rozczarował mnie i sprawił, że ostatnie trudne dni stały się bardziej znośne. Na pewno też czekam na kolejną część przygód Huberta oraz pozostałych bohaterów, bo coś czuję, że naprawdę będzie się działo. No, a jeżeli Wy szukacie ciekawej powieści młodzieżowej z wątkiem mitologii słowiańskiej, to musicie poznać tę historię.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Po raz czwarty Hubert Sierpień i jego przyjaciele zawitali do mojego czytelniczego świata. Lub też inaczej – to ja wróciłam do ich uniwersum. Chociaż minęło już kilka lat od apokalipsy, ludzie wciąż ostrożnie odnajdują się w nowych realiach i skupiają się na tym, by przetrwać. Trzymają się w swoich zamkniętych kręgach, nie podróżując z obawy przed krążącymi wszędzie demonami. Hubert jednak nie wyobraża sobie takiej sytuacji. Zależy mu, by ludzie znów mogli się komunikować i łączyć w większe grupy niż te, w których aktualnie mieszkają w swoich niewielkich wioskach. Aby przekonać do swojego pomysłu mieszkańców osad z północnej części kraju, zaprasza przedstawicieli do swojej wsi na rozmowy. Kiedy rozpoczynają się obrady, do ich grona dołączają obcy. Twierdzą, że przybyli z Groty, dość daleko położonej osady i przybyli, by nawiązać kontakty i ustalić zasady ewentualnej wymiany przydatnych produktów. Hubert ma kiepskie doświadczenia z mieszkańcami Groty i chociaż przyjaciele powtarzają mu, że ma paranoję, on wie swoje i nie zamierza im ufać. Jak przekonać się, czy goście mówią prawdę? Wyruszyć w niebezpieczną podróż, której celem jest sprawdzenie stopnia prawdomówności obcych. Czy wszyscy wrócą cali z tej misji? Czy uda im się odnaleźć tajemniczą osadę? Kto stanie się wrogiem, a kto sprzymierzeńcem drużyny?

Autorka pisze dynamicznie, wplatając w tekst iskrzące humorem dialogi. Bohaterowie, zarówno ludzcy, jak i ci demoniczni, są świetnie przedstawieni, co pozwala ich sobie wyobrazić podczas lektury. To jedna z tych powieści, w których można się całkowicie zanurzyć, zapominając o całym świecie. Przyjemnym smaczkiem są wątki słowiańskie.

Oprócz interesującej i wciągającej od pierwszych stron fabuły powieść ma również wyróżniającą się okładkę. Cała seria wygląda wspaniale i pięknie prezentuje się na półce.

Uważam, że czwarty tom serii Zapomniana Księga zdecydowanie za szybko się skończył… Jedynym pocieszeniem w takiej sytuacji jest fakt, że w planie jest piąty tom pt. Demon. Już czekam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Wysłannik to czwarty tom znanej trylogii postapokaliptycznej Zapomniana księga Pauliny Hendel. Przypomnijmy, że bohaterem trylogii jest nastolatek, który ma niesamowity sen lub raczej wizję. Śni mu się, że znalazł się w świecie przyszłości, w którym cywilizacja – jaką znał – runęła w gruzy. Jego wizja zaczyna się kilka lat po końcu świata, dowiaduje się, że jego dom jest zrujnowany i zniszczony, nie ma rodziny, ani znajomych. Przypadkiem trafia do wsi Święcino, gdzie zostaje strażnikiem. Tak zaczyna się najważniejsza część przygód:

– A więc witamy w Święcinie. – Sołtys wstał zza biurka i podał mu dłoń. – Jestem Marian Kościuszko.
Na szczęście Hubert w porę ugryzł się w język i nie rzucił głupiej uwagi.
– Hubert Zawrocki. – Uścisnął dłoń Sołtysa.


Tom pierwszy skończyłby się tragicznie, gdyby nie to, że wydarzenia okazały się wizją bohatera. Hubert budzi się tam, gdzie był wcześniej, w Paryżu, na wycieczce, jako siedemnastolatek. Ale wie, że zdarzą się rzeczy straszne i postanawia choć w części zmienić przyszłość. Kolejne dwa tomy trylogii opowiadają o niełatwym życiu garstki ludzi w świecie upadłej cywilizacji. Hubert wciąż dąży do tego, by przyszłość stała się lepsza. Tom czwarty zaczyna się tam, gdzie trylogia się skończyła.

– Uciekaj!
Hubert Sierpień obejrzał się za siebie, ale nikogo nie dostrzegł.


No to zaczynamy narzekać. W tomie czwartym autorka ni stąd ni zowąd zmieniła Hubertowi nazwisko. A ponieważ początkowo używa go zamiennie z nazwiskiem, czytelnik ma chwilami wątpliwości, o co właściwie chodzi. A jako czytelnik tęsknię za czasami, gdy wydawnictwa zatrudniały redaktorów, którzy wyłapywali takie błędy. Ponieważ autorka napisała również inny bardzo rozbudowany cykl przygód innych bohaterów zatytułowany Żniwiarz, więc nie jest już debiutantką, a to oznacza też większą odpowiedzialność wobec czytelników.

STAGNACJA

Wysłannik to powieść, którą czyta się wartko i bez nudy. Jednak młodzieżowy odbiorca trylogii przez ostatnich parę lat dorósł i może go drażnić schematyzm postaci i wydarzeń. Mijają lata, a w świecie Huberta wciąż wszyscy posługują się głównie bronią palną z dawnych zapasów i to jest jedyny ślad dawnej cywilizacji. Nie do wiary, że poza budowaniem palisad, zbieraniem starych zapasów z opuszczonych miejsc ludzie nadal nie zaczęli niczego budować. W książce pojawiają się zaledwie dwa krótkie fragmenty wspominające jakieś próby technicznego podniesienia poziomu życia. A przecież w takiej apokalipsie aż się prosi, by wykorzystać elementy steam punku. Zostały tory, jakieś muzealne lokomotywy, są elektrownie wodne, które można byłoby reaktywować, czyżby apokalipsę przeżyli wyłącznie humaniści? Wyłania się na koniec jedna myśl, czy nie lepiej byłoby dać bohaterom odejść, zamiast zdążać w kierunku Mody na sukces?

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć