ebook Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne'a
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 794) Ilość stron (szacowana): 324

Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne'a
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-30% 27.90 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
-25% 29.90 zł
32.68 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Piąty tom kryminalnej serii, nawiązującej do najlepszej klasyki tego gatunku literatury. Sprawa zupełnie niebanalna – morderstwo związane z elektryzującym odkryciem dla koneserów malarstwa. Znaków zapytania i mylnych poszlak jest tyle, ilu chętnych na zdobycie tajemniczego płótna Paula Cézanne’a… „Lektura obowiązkowa dla wielbicieli kryminałów, którzy kochają sztukę” – Booklist

Przyjaciel z klubu palaczy cygar prosi Antoine’a, by wybrał się z nim do mieszkania René Rouqueta, emerytowanego listonosza, który znalazł u siebie zwinięte płótno. Ponieważ jego mieszkanie należało kiedyś do Paula Cézanne’a, Rouquet jest przekonany, że trafił na skarb. Ale kiedy Antoine przybywa na miejsce, okazuje się, że René nie żyje, płótno zaginęło, a nad ciałem stoi tajemnicza profesor historii sztuki.
Odnalezienie płótna nie rozwiązuje zagadki. Zarówno faktura, jak i kolory na obrazie wskazują na Cézanne’a. Lecz kim jest ta uśmiechająca się modelka? To z pewnością nie ponura Mme Cézanne. Kto zabił René? Kto ukradł płótno? I do czego jest w stanie się posunąć, by je odzyskać?

Rekomendacje: 

Ponownie czytelnik może rozkoszować się tajemnicą, śledzeniem tropów i szukaniem związków w klimatycznej opowieści pozbawionej brutalności i krwawych opisów. Klimatycznie, artystycznie, smakowicie oraz winnie. Bosko! Joanna Onysk - CzytAśka

„Kradzieże dzieł sztuki to gorący temat w świecie zagadek kryminalnych, ale nikt nie odmalowuje rabunku tak sugestywnie, jak M. L. Longworth” – „Kirkus Reviews˛

„Urzekające… Uroczy mieszkańcy Aix-en-Provence dodają wdzięku tej wielobarwnej historii” – „Library Journal”

Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne'a od M. L. Longworth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Emerytowany listonosz znajduje w swoim mieszkaniu w Aix-en-Provence obraz. A że przed laty było to mieszkanie Cezanne’a, to sugestia autorstwa nasuwa się sama. Ale zanim listonosz zdąży obraz chociażby pokazać fachowcom, zostaje brutalnie zabity. W splądrowanym lokalu, przy zwłokach, służby zastają nieoczekiwanie amerykańską profesor, specjalistkę od twórczości Cezanne’a, ale obrazu o którym listonosz powiedział kilku osobom, tam nie ma.

W roku 1885 w Aix-en-Provence, w słynnej cukierni pracuje jako ekspedientka młodsza siostra rzeźbiarza Philippe Solariego. Dziewczyna poznaje Paula Cezanne’a i szybko znajduje z nim wspólny język. Czy zostanie jego muzą?

Sędzia Verlaque wraz z Bruno Paulikiem poszukują sprawcy morderstwa oraz samego tajemniczego obrazu. Obraz znajdują, ale czy jest to oryginalny Cezanne? Czy do ekspertyzy można skorzystać z wiedzy profesorki, czy raczej nie należy jej ufać? Kto w maleńkim Aix jest przyjacielem, a kto wrogiem?

Kolejna kryminalna podróż do Prowansji mnie nie zawiodła. Każdy tom tej serii jest coraz lepszy. Tym razem zagadka obrazu rozwiązywana współcześnie, przepleciona jest zdarzeniami z przeszłości, nieodparcie podrzucającymi tropy rozwiązania.

Ponownie czytelnik może rozkoszować się tajemnicą, śledzeniem tropów i szukaniem związków w klimatycznej opowieści pozbawionej brutalności i krwawych opisów. W której i tak bardziej wciąga historia obrazu. W pewnym momencie dobrze, że Verlaque i Paulik pamiętają o szukaniu mordercy, bo czytelnik chce się tylko dowiedzieć, kto jest na obrazie? I czy to prawdziwy Cezanne? I czy bohaterom uda się tego dowiedzieć?

Klimatycznie, artystycznie, smakowicie oraz winnie. Bosko! No i oczywiście prywatne tło Antoine’a i Marine! Ach! Och! Co to będzie? Co to będzie!

Już chcę kolejny tom!

Klimat tej serii jest po prostu genialny! Do tego stopnia mnie zachwyca, że mam ochotę skompletować ją w papierze, bo graficznie też wyglada przepięknie. Myślę nad tym!

Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Dotychczas nie czytałam żadnej książki autorstwa francuskiej pisarki Mary Lou Longworth. Tajemnica odnalezionego płótna Cézanne’a jest piątą powieścią kryminalnego cyklu Verlaque i Bonnet na tropie. Opis fabuły wskazuje na lekki kryminał i tym właśnie ta powieść jest.

Kilka słów o fabule

W Aix-en-Provence, miasteczku, w którym żył i tworzył Paul Cézanne, zostaje zamordowany emerytowany listonosz. Przed śmiercią trafił na drogocenne znalezisko – płótno znanego, francuskiego malarza, przyjaciela Émila Zoli. Na miejscu zdarzenia, główny sędzia Antoine Verlaque zastaje tajemniczą profesorkę historii sztuki, która przyjechała do Aix w celach badawczych i pogłębienia wiedzy na temat życia malarza. A płótno zniknęło.

Pytania bez odpowiedzi wyskakują jak króliki z kapelusza. Verlaque i Bonnet okażą się magikami, którzy rozwiążą kryminalną zagadkę.

Kilka słów o wrażeniach

Jak wcześniej wspomniałam, nie znam poprzednich części serii. Bohaterowie jak i sposób kreowania historii przez autorkę było dla mnie czymś nowym. To co najmocniej zwróciło moją uwagę i … poruszyło soki żołądkowe, to tło powieści. Tej książki nie można czytać będąc głodnym, gdyż główne postaci celebrują każdy posiłek, jedzą wysublimowane potrawy, popijając je wysokoprocentowymi trunkami. Wszystko to czynią z wielką klasą i niemal w białych rękawiczkach. Przez to cały czas miałam wrażenie, że kryminalna zagadka, była tylko dodatkiem do fabuły.

Podobały mi się wstawki, kiedy akcja cofała się i obserwowaliśmy życie artystów w XIX wieku. Przebywanie w towarzystwie znanych malarzy światowego formatu sprawiło, że kilkukrotnie sprawdzałam jak wyglądały obrazy, o których była mowa na kartach powieści.

Słowem podsumowania

Tajemnica odnalezionego płótna Cézanne’a to wykwintna (ach, te potrawy), lekka jak przystawka, lektura. Jeśli dodatkowo czytelnik lubi świat sztuki, to może być to interesująca przygoda literacka.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć