ebook Powrót z Bambuko - audiobook
3.67 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 5209)

Powrót z Bambuko - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 26.28
Audiobook - najniższa cena: 24.58
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.58 zł Lub 22.12 zł
24.68 zł
26.31 zł Lub 23.68 zł
27.00 zł
26.70 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”

Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba” – Kaśka Nosowska

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Katarzyny Nosowskiej.

Powrót z Bambuko od Katarzyna Nosowska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Imponuje mi

Katarzyna Nosowska imponuje mi ogromnie tym, jak widzi, co widzi i, przede wszystkim, w jaki sposób o tym pisze. W Powrocie z Bambuko jest mnóstwo oczywistości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, albo nie potrafiłam ich sobie uzmysłowić. Niektóre prawdy biją mocno, niemal boleśnie i nie tyczą się tylko życiowych doświadczeń autorki. Niejeden z nas może je przyłożyć do swojej sytuacji, swojej rzeczywistości, i będą pasowały jak dwa sąsiadujące ze sobą puzzle.

Uwielbiam

Jak to z Katarzyną Nosowską bywa, w książce jest nie tylko poważnie i mądrze, lecz także „na wesoło”. Uwielbiam jej poczucie humoru i dystans do siebie i świata szeroko pojętego. Dostała? Ktoś jej to sprezentował? A skąd! Człowiek do wszystkiego dochodzi sam, ale przecież nie musi podążać drogą naszpikowaną przeszkodami jak na trasie runmageddonu. Korzystając z doświadczeń innych i poniekąd ucząc się na ich błędach, można je bezboleśnie ominąć. Nie dostaniemy za to karnych minut, a może medal za życiową mądrość?

Audiobook

Powrót z Bambuko w formie audiobooka czytała mi autorka. Bardzo polecam! Tobie też przeczyta, jeśli tę formę wybierzesz. Może preferujesz tradycyjną, papierową książkę? Też super! Jest fajnie wydana, ma krótkie rozdziały, ciekawe ilustracje i dobrze leży w dłoniach. Gdzie nie otworzysz, tam zawsze jest coś mądrego, wesołego, czasami odkrywczego, czy podnoszącego na duchu.

Tak to się właśnie odbywa – wygrywasz, gdy pod wspólnym sztandarem zgromadzisz tych, których scala ten sam wstyd, ta sama udręka, bliźniacza codzienność.

Są ludzie, którzy mają umiejętność łagodzenia napięć, wyciszania konfliktów, tacy, którzy jednym zdaniem potrafią pocieszyć w rozpaczy. Są ludzie, którzy umieją słuchać, co wydaje się w tych czasach niezwykłym wyczynem. Czy to nie są bohaterowie?

Uczę się prawdy. To bardzo trudne, ale nie odpuszczam. Za cenę samotności i odrzucenia zyskuję lekkość bycia sobą. Jestem prosta jak interpunkcyjna kropka, szukam amatorów kropek, skończyłam z dorysowywaniem wokół siebie kolorowych płatków i udawaniem, że jestem kwiatkiem. Jakbym poluzowała napięty od lat mięsień. Niespotykana wręcz ulga.

Słowem podsumowania

Mąż powiedział do mnie: „przeczytaj Kaśkę”. Nie lubię, gdy ktoś mi każe coś czytać. Dlatego przewrotnie – bo miałam wielką na tę książkę ochotę – wysłuchałam audiobooka. I przyznaję, że to był doskonały czas. Myślę, że mogłabym to audio słuchać wielokrotnie, jak piosenki w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej. Dla mnie bomba! Dziękuję autorce za tyle mądrych i krzepiących słów – te były dla mnie najcenniejsze.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć