ebook A Curse So Dark and Lonely
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 50825)

A Curse So Dark and Lonely
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 29.67
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
29.67 zł Lub 26.70 zł
30.00 zł
34.90 zł
34.90 zł
26.87 zł
30.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Retelling „Pięknej i Bestii”, jakiego jeszcze nie było. Powieść dla fanów Marissy Meyer. Rhen Książę Rhen sądził, że łatwo będzie można złamać klątwę, jaką rzuciła na niego potężna wiedźma. Wystarczyło, żeby pokochała go jakaś dziewczyna. Jednak to było, zanim zmienił się w bestię i zniszczył zamek i rodzinę, pozbywając się przy tym ostatniej iskierki nadziei. Kolejna kobieta uciekła, więc książę znów będzie miał 18 lat…

„Patrzę na swoje dłonie. Pod paznokciami jest krew. Zaczynam się zastanawiać, ilu moich ludzi zabiłem tym razem…”

Życie Harper nigdy nie było łatwe. Dziewczyna wychowywała się bez ojca, z umierającą matką i bratem, który nigdy nie traktował jej poważnie. Nauczyła się być twarda. Przynajmniej na tyle, aby przetrwać. Kiedy na ulicach Waszyngtonu próbuje uratować nieznajomego, jej życie przybiera nieoczekiwany obrót. Teraz Harper nie wie, gdzie jest ani czy to, co widzi, jest prawdziwe.
Książę? Klątwa? Potwór? Dopiero gdy spędza czas z Rhenem, zaczyna rozumieć, o co toczy się gra. Po jakimś czasie Rhen orientuje się, że Harper nie jest kolejną dziewczyną, którą powinien oczarować. Jego nadzieja powraca. Jednak ona może nie wystarczyć…

A Curse So Dark and Lonely od Brigid Kemmerer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Z retellingami znanych baśni jest jak z ciastem drożdżowym. Czasem się udaje, a czasem wychodzi z niego zakalec. Jak było w przypadku historii opartej na Pięknej i Bestii?

A Curse so Dark and Loney to powieść autorstwa Brigid Kemmerer, której twórczość znam, ponieważ czytałam jej inne książki, które pojawiły się na polskim rynku wydawniczym. Dlatego zdecydowałam się na nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl, ponieważ byłam ciekawa jak poszło jej napisanie powieści fantasty osadzonej w świecie dobrze znanej baśni.

Głównym bohaterem opowieści jest Rhen – przeklęty książę, który pod koniec każdej pory roku zamienia się w bestię pod względem psychicznym oraz fizycznym. Traci nad sobą kontrolę i kieruje się tylko pobudkami dzikiego instynktu, który pragnie krwi. Nie patrząc na to, kto jest w jego pobliżu. Tak dzieje się zawsze pod koniec pór roku, a następnie wszystko wraca do normy... Rhen jest tym zmęczony, ponieważ jedynym sposobem na to, aby przestał być taką bestią, jest kobieta, która swoją dobrocią i osobą przełamie klątwę. To pomoże mu wrócić do normalnego życia.

Drugą ważną postacią A Curse so Dark and Loney jest Harper, która mieszka w Waszyngtonie i nie ma łatwego życia. Umierająca matka, długi rodzinne oraz brat, który wciąż ładuje się w kłopoty. Dziewczyna chciałaby mieć normalne życie, ale wie, że nie każdy ma takie szczęście. Jednak pewnego dnia trafia do królestwa Emberfall i choć sama nie wie, dlaczego tak się stało, nie chce tam być. Przystawać na jakiekolwiek warunki. Chce tylko wrócić do domu. Tylko ta powrotna droga nie jest możliwa, gdyż podobno nie istnieje...

Bałam się historii przedstawionej w tej książce, ponieważ osadzona jest w baśniowym świecie. Zawsze drżę na myśl o tym, że coś dobrze mi znanego może zostać przedstawione w taki sposób, że ja tego nie kupię i będę tylko zła na siebie, że dałam się skusić. Plus nie wiem dlaczego, ale nie ufam tłumaczeniom z Wydawnictwa NieZwykłego, bo często nie są one dobre. Jednak w tym przypadku byłam miło zaskoczona historią, ponieważ mi się podobało! W końcu główna bohaterka z krwi i kości, która nie jest naiwną paniusią, która ot tak pstryk palcami i zakochuje się w poznanym kolesiu, który na dodatek tak jakby ją porwał. Bohaterowie w książce poznawali się z biegiem akcji i tu rodziło się między nimi uczucie, a ponadto była ich wspólna walka o królestwo, które stało przed wielką przepaścią. Wielki plus za to, że nie działo się to wszystko na raz tylko było to rozłożone w czasie i wątki dzięki temu mogły się ze sobą przeplatać.

Kreacja bohaterów! Główną bohaterkę Harper uwielbiam! Odważna, dobra i wyrozumiała dla innych. Która wie jak to jest walczyć o swoje. Nie jest to idealna bohaterka, ponieważ brak jej pewności siebie i sama nie wierzy często w swoje możliwości. Jest niepełnosprawna fizycznie. Przez co gdy poznaje się Harper ma się wrażenie, że jest ona realna, że nie jest to typowa wojowniczka, która już od pierwszej strony wszystko umie. Tutaj było to zaskoczenie, które sprawiło, że czekam na kontynuację serii.

Jest to jedna z powieści, która skradła moje serce. Czytało mi się ją dobrze. Oczywiście, że polecam i czekam na drugi tom. Styl jakim napisana jest książka A Curse so Dark and Loney, którą zamówiłam w księgarni internetowej, też jest dobry. Mimo że książka liczy sobie 500 stron to sama nie wiem, kiedy zleciał mi czas podczas jej czytania. Świetna książka!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Wystarczy niewiele albo raczej bardzo dużo, bo odwaga wcale nie jest czymś błahym, by znaleźć się tam, gdzie człowiek nie spodziewa. Potem nie można zrobić już kroku w tył, a jeśli nawet taka możliwość pojawia się to czy warto go zrobić? Niekiedy niespodziewany zwrot w życiu, wydający się ogromnym nieporozumieniem, może stać się niepowtarzalną okazją, taką jedną jedyną, by zdobyć wszystko to o czym nawet nie marzyło się.

W jednej chwili Harper znajdowała się ciemnym zaułku gdzie w Waszyngtonie, a potem znalazła się gdzieś gdzie nie było nic znajomego, a nawet więcej i to ostatnie właśnie było najbardziej niesamowite. Być z daleka od tego, co znane to jedno, ale dowiedzieć się, że może jest się częścią klątwy, w pobliżu czai się potwór, a przystojny książę jest przeklęty to bajka zupełnie nie w stylu dziewczyny. Czy to w ogóle jest możliwe? Wszystko wskazuje, iż tak i co gorsza drogi powrotu do domu jakoś nie da się odnaleźć. Harper nastroju do żartów nie ma, lecz jeśli już wylądowała, przypadkiem czy też nie, właśnie w tym miejscu nie zamierza leżeć i pachnieć. Książę Rhen przekonuje co jest w stanie zrobić jedna zdeterminowana osoba, do której takie słowa jak „nie można”, „nie wolno” lub „to niebezpieczne” w ogóle nie dociera. Tym razem nic nie jest takie jak w przypadku poprzedniczek, one przegrały, czy i Harper to czeka? Klęska oznacza, że dramat dalej będzie trwać, ile człowiek jest w stanie znieść i nie poddać się? Czasem kiedy jest się gotowym na koniec pojawia się szansa na coś odwrotnego, na co się nie liczyło…

Nie za siedmioma górami, tyleż morzami czy też niedostępnymi lasami, ale w książce Brigid Kemmerer możemy odnaleźć świat, do którego wchodząc na pierwszej stronie zatracamy się na kolejne prawie pięćset. Co urzeka aż tak w tej historii? Trudno powiedzieć, bo najłatwiej stwierdzić, że wszystko i to wcale nie załatwia sprawy odpowiedzi, lecz wręcz staje się dopiero jej początkiem. Dlaczego? Autorka nie tyle opowiedziała na nowo, co, na kanwie popularnej baśni, napisała własną, intrygującą na każdym kroku, niebanalną i przede wszystkim niesamowicie klimatyczną. Piękna i Bestia? Ależ oczywiście, tyle, że jedna i druga postać to o wiele więcej niż ktokolwiek by się spodziewał, tak samo jak i ich perypetie, tło oraz drugi plan. Proste schematy nie mają zastosowania w A curse so dark and lonely, zło, dobro, piękno i brzydota są jedynie punktami wyjścia do pokazania co kryje się pod nimi albo raczej czego stanowią maską. Mrok spowija całość powieści, lecz on też ma wiele oblicz, jest niejednoznaczny, czasem okrutny, ale i ma w zanadrzu tajemnicę. Książka Brigid Kemmerer jest napisana niezwykle obrazowo, nie brak w niej wyrazistości, ostrości, lecz także romantycznych odcieni, również nieoczywistych i mających w sobie odcień gotyckości w najlepszym wydaniu. Realność, baśniowość, wyraziści bohaterowie i przede wszystkim wirtuozersko poprowadzone wątki, buzujące emocjami, sprawiają, że czytając A curse so dark and lonely nie jesteśmy jedynie odległymi obserwatorami, lecz naocznymi świadkami tego, co ma miejsce. Fantastyczny cień dodatkowo podkreśla wątki fabuły, tworzące wirtuozerską opowieść o winie, karze, dojrzewaniu i odkrywaniu czym jest dziedzictwo, ile znaczy przyjaźń oraz czym jest prawdziwa miłość. Niebanalny, zaskakujący, mający w sobie to „coś” pomysł został przełożony na słowa, zdania, rozdziały, który staje się niesamowitą czytelniczą przygodą.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć