ebook Historia naszej świadomości: Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 254) Ilość stron (szacowana): 496

Historia naszej świadomości: Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 54.98
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
65.01 złpremium: 41.94 zł Lub 41.94 zł
54.98 zł Lub 49.48 zł
69.90 zł
69.90 zł Lub 62.91 zł
55.48 zł
60.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Dzieje ludzkości stanowią jedynie ułamek sekundy z historii naszej planety. Czy zastanawiałeś się, dlaczego człowiek uważa swój gatunek za zwieńczenie procesu ewolucji? Co pozwala nam sądzić, że jesteśmy wyjątkowi? 

Słynny neurobiolog Joseph LeDoux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi, prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa pomiędzy nami a naszymi przodkami z zamierzchłych czasów. Omawia miejsce człowieka w przyrodzie, wyjaśnia jak ewolucja układu nerwowego ulepszyła zdolność organizmów do przetrwania i ekspansji oraz jak pojawienie się tego, co nazywamy świadomością, umożliwiło najwspanialsze, ale i najpotworniejsze dokonania naszego gatunku.

Jak wszystkie inne gatunki, jesteśmy wyjątkowi, bo jesteśmy inni. To, co nas wyróżnia, jest ważne dla nas, bo jest nasze, chociaż z drugiej strony stanowi tylko przypis do sagi snutej już od czterech miliardów lat. Tylko dzięki poznaniu tej historii w całej jej złożoności naprawdę zrozumiemy, kim teraz jesteśmy i jak się takimi staliśmy. - Joseph LeDoux

Historia naszej świadomości: Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg od Joseph LeDoux możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć