ebook Powrót
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 539)

Powrót
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.50
Audiobook - najniższa cena: 19.95
wciąż za drogo?
15.50 zł
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
23.90 zł
24.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
24.80 zł
25.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Autorka „Nie pozwól mu odejść” oszałamia nowym, przyprawiającym o dreszcze thrillerem. Dwa lata temu Farrah Conway porzuciła męża i półroczną córeczkę. Teraz znowu chce wrócić do ich życia. Czasu nie da się jednak cofnąć. Rodzina nauczyła się żyć bez niej. I nie chce mieć nic wspólnego z kobietą, która odtrąciła własne dziecko…

Dla wyrodnych matek nie ma przebaczenia…

Farrah chce odzyskać córkę i nic jej nie powstrzyma. Nawet były mąż i jego nowa partnerka, którzy zrobią wszystko, by chronić małą Kaylę. Zwłaszcza że Farrah już raz ją skrzywdziła.
Ale za złe decyzje dorosłych najwyższą cenę już wkrótce zapłaci niewinna Kayla. Bo czasem nie można po prostu wrócić.

Powrót od Kathryn Croft możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czytam każdą książkę tej autorki, bardzo podoba mi się jej styl prowadzenia fabuły, historie jakie opisuje i to, że nigdy nie umiem przewidzieć zakończenia.

O czym jest Powrót?

Farrah Conway, z jakiegoś powodu, dwa lata temu odeszła bez słowa od męża i porzuciła trzymiesięczną córkę. Nie dawała znaku przez tyle miesięcy. Nagle wraca i pragnie za wszelką cenę odzyskać swoje dziecko. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, ponieważ mała Kayla za swoją mamę uważa inną kobietę. Mimo braku zaufania ze strony męża, Farrah dostaje od niego pozwolenie na widzenie się z dziewczynką.

Dlaczego Farrah porzuciła rodzinę dwa lata temu? Co się z nią działo? I po co właściwie wróciła?

Książkę czyta się bardzo szybko, a zakończenie jak to u tej autorki wbija w fotel. Fabuła prowadzona jest dwutorowo, Farrah opowiada historię obecną i tą sprzed ucieczki. Wiele rzeczy nie da się przewidzieć, a autorka bawi się z czytelnikiem początkową wolną fabułą, by następnie szybko wcisnąć pedał gazu.

Podobało mi się to, że książka porusza bardzo ważne tematy, o których nie lubimy rozmawiać i które są tematami tabu w społeczeństwa. Jest ich wiele: problemy z zajściem w ciążę, depresja, brak zrozumienia ze strony swojego partnera, złe samopoczucie po porodzie. Kobietom często się wydaje, że każda z nas jest idealną matką i dążymy do jakiegoś ideału, którego przecież nie ma. Może gdyby główna bohaterka poprosiła o pomoc w odpowiednim momencie to jej życie potoczyłoby się inaczej?

Gdybym miała porównać tę książkę z innymi pozycjami autorki to ta byłaby najsłabsza. Zabrakło mi tutaj dreszczyku emocji, jakiegoś niepokoju... Trudno nazwać tę historię thrillerem, bardziej jest to obyczaj, dramat - moim skromnym zdaniem. Momentami było monotonnie, ale ponieważ zakończenie jest po prostu takie jak trzeba, więc wybaczam. I jak zawsze czekam na kolejną książkę autorki.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Farrah Conway nagle powraca po tym, jak dwa lata wcześniej zupełnie niespodziewanie porzuciła córkę Kaylę i męża. Od tej pory poprzysięga sobie, że nikt nie stanie jej na drodze, by odzyskać kontakt z dzieckiem. Jak się jednak okazuje, okoliczności wcale nie układają się po jej myśli, bowiem ma więcej wrogów, niż przypuszczała. Ktoś nie potrafi jej wybaczyć, iż zostawiła rodzinę z dnia na dzień. Co doprowadziło ją do tej decyzji? Czy uda jej się naprawić wyrządzone szkody? I, co najbardziej intrygujące, kto wciąż żywi do niej urazę?

Powrót to książka, która na stronie Lubimy czytać została teoretycznie zaklasyfikowana jako „kryminał, sensacja, thriller”, co wydawało mi się naturalne biorąc pod uwagę opis akcji i mroczną okładkę. Jednak w miarę czytania to przyporządkowanie gatunkowe zaczęło mi się wydawać dość zaskakujące. Dlaczego? Otóż dlatego, że na pierwszych stu stronach powieści brakuje jakichkolwiek cech wskazujących na ten gatunek. Nie ma grozy, napięcia, strachu, nie mówiąc nawet o gęsiej skórce. I chociaż opowieść wciąga i intryguje, to bardziej pod względem zagadkowej postaci głównej bohaterki.

Zaplanowałam, że dziś tylko na nią popatrzę, choćby przez sekundę, i nie spodziewałam się, że poczuję taką samotność. Bezradność. Wyrzuty sumienia.

Rzeczywiście, nie można pominąć tego, że opowieść budzi emocje. Ale niekoniecznie te związane z akcją toczącą się w teraźniejszości, ale prędzej z retrospekcjami i trudnymi przeżyciami macierzyńskimi. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły, ale mnie to właśnie te fragmenty najbardziej poruszyły, w jakiś sposób przeraziły. W późniejszej części książki owszem, pojawia się wątek, który można by nazwać kryminalnym czy też typowym dla thrillera. Jest ciekawy, mnie lekko zaskoczył, ale mało go jednak w stosunku do części obyczajowej powieści, w której nie brakuje tajemnic i sekretów. Jeśli chodzi o same postaci, to ja akurat polubiłam główną bohaterkę, chociaż mam wrażenie, że pisarka mogłaby się pokusić o szersze jej opisanie.

Powrót to wcale niezła książka, chociaż niekoniecznie thriller. Brakuje jej bowiem grozy czy napięcia charakterystycznego dla gatunku. Mimo to, nie żałuję lektury

Ocena: 3+/6
©Caroline Livre
Nie brakuje tutaj zaskakujących zwrotów akcji, które zmieniają jej bieg praktycznie o 180 stopni. To nieprzewidywalna fabuła, nieoczywiste zakończenie, pełne napięcia i emocji takich jak rozpacz i gorycz mieszające się z nadzieją i miłością. Niesamowicie wciągająca i kompleksowa historia, wielowątkowa, bardzo mocna pod względem życiowym. Nigdy też nie mam żadnych zarzutów co do stylu autorki, bowiem jest naprawdę bardzo odpowiedni.

Cała recenzja na blogu: Powrót

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć