ebook Mój szef
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 2231)

Mój szef
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Melissa Darwood
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 25.49
Audiobook - najniższa cena: 34.20
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
-15% 25.49 zł Lub 22.94 zł
29.99 zł
24.54 zł
25.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Mój szef to mnóstwo nietuzinkowego humoru i ironii,  ciekawe zestawienie  dwóch przeciwstawnych charakterów. Melissa Darwood jak zawsze w najwyższej formie.

Fabuła:

Kiedy trafia się do takiej firmy, można wyobrażać sobie, że człowiek wspiął się na dach świata. Każdy w firmie zarządzanej przez takiego szefa, powinien przecież być nieziemsko szczęśliwi. Takie zdanie mają wszystkie koleżanki z działu Marysi. Są zachwycone szefem, który jest bardzo przystojny, doskonale ubrany i nieprzeciętnie inteligentny. Dla każdej normalnie chodzący ideał. Dla wszystkich, tylko nie dla Marysi.

Marysia już pierwszego dnia w nowej firmie wie, że szef, to pedantyczny sztywniak, który nie myśli o niczym innym, tylko o pomnażaniu kasy. Jest szalenie wymagający i bezwzględny w interesach. Jednak, gdy się nie ma co się lubi, trzeba cenić, to co się ma. Należy zacisnąć szczęki i przedzierać się przez kolejne liczby, wykresy, zaharowywać się po godzinach, a wszystko to, ku chwale szefa. Tym bardziej trzeba być pokornym jeśli ma się ułożony plan, przewidujący odłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy i uruchomienie swojego własnego biznesu. Zatem tyranie na kogoś – idź precz!

Takie myśli przelatują przez głowę Marysi, niczym kule karabinowe. Bez mrugnięcia powieką, w każdej chwili zrobiłaby wszystko, aby tylko więcej nie zobaczyć człowieka, który jest jej szefem. Ale wszystko jest do czasu, do chwili kiedy wspólnie ze znienawidzonym szefem spędza wieczór w firmie. Wtedy Marysia zaczyna się zastanawiać czy przypadkiem nie zmieni o swoim szefie zdania i sama jest ciekawa, co z tego wszystkiego wyniknie.   

Mój szef to idealny, tak zwany romans biurowy. Jednak tu nie jest tak grzecznie, tak jak powinno być w biurze. O nie, bo tutaj jest też miejsce na subtelnie podaną erotykę. Mój szef nie jest tandetną rozrywką, ten e-book zmusza czytelnika do zastanowienia się nad ludzkimi wyobrażeniami i ich zderzeniem z rzeczywistością. Autorka doskonale rozprawia się z powszechnymi w naszym społeczeństwie stereotypami. Bawi, emocjonuje, uczy...

Rekomendacje: 

Mogę śmiało polecić Wam Mojego szefa i jestem przekonana, że nie będziecie żałować ani jednej minuty spędzonej z książką. Powiecie, że to romans biurowy, a i owszem, ale to też książka, z której wiele się dowiedziałam, bo autorka  wyjątkowy sposób poruszyła też ważny temat. Jaki? Tego Wam nie zdradzę, ale jestem przekonana, że oprócz dobrej zabawy wiele z książki wyniesiecie.-  Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Mój szef od Melissa Darwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką. Przyznaję, że po książkę sięgnęłam zupełnie przypadkowo podczas przeglądania Legimi i powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę, bo po ciężkim dniu pracy potrzebowałam czegoś co pozwoli mi się zrelaksować i odpocząć. Nie spodziewałam się jednak, że będzie mnie bolała przepona ze śmiechu, bo teksty głównej bohaterki rozłożyły mnie na łopatki.

Maria i Jan to główni bohaterowie najnowszej książki Melissy Darwood Mój szef. Ona i on, wspólna praca i to nie tylko w wyznaczonych godzinach. Ta książka od samego początku jest dla mnie ogromną niespodzianką. Potrzebowałam czegoś na zupełne odmóżdżenie i relaks, a dostałam książkę, od której nie tylko nie mogłam się oderwać, ale i zarwałam pól nocy, żeby poznać teksty głównej bohaterki, bo to według mnie ona jest motorem napędowym tej powieści. Rozsądek tylko nakazał mi odłożyć dalsze czytanie na następny dzień, bo w innym przypadku noc byłaby zarwana.

Maria jest jedyna w swoim rodzaju, od pierwszej strony zapalałam do niej sympatią i nie zmieniło się to ani n jotę, a nawet więcej z każdym kolejnym monologiem moja sympatia do niej rosłą,. Autorka stworzyła nietuzinkową postać, której z pewnością nie znajdziecie gdzie nigdzie indziej: inteligentna, dowcipna, sarkastyczna, z genialnym poczuciem humoru, ale i z dystansem do siebie i jak się okazało z empatią na drugiego człowieka. Dawno żadne teksty mnie tak nie ubawiły i nie doprowadziły do łez jak udało się to autorce. Leżałam i kwiczałam dosłownie ze śmiechu, ale musicie koniecznie sami ocenić sięgając po Mojego szefa zwłaszcza jak dopadnie Was jesienna depresja, brak słońca i zero ochoty na uśmiech. Mój szef powinien być obowiązkowo wypisywany z lekami na depresję, bo to najlepszy "lek" jaki udało mi się ostatnio przeczytać .

Nie należ też zapominać o Janie, szefie naszej Marii, który delikatnie mówiąc jest specyficzny i może śmiało stawać w konkury z perfekcyjną panią domu i jestem przekonana, że zdetronizowałby ją bez najmniejszego wysiłku. Musicie koniecznie go poznać i sprawdzić czy monologi wygłaszane pod jego adresem przez Marię były słuszne.

Mogę śmiało polecić Wam Mojego szefa i jestem przekonana, że nie będziecie żałować ani jednej minuty spędzonej z książką. Powiecie, że to romans biurowy, a i owszem, ale to też książka, z której wiele się dowiedziałam, bo autorka wyjątkowy sposób poruszyła też ważny temat. Jaki? Tego Wam nie zdradzę, ale jestem przekonana, że oprócz dobrej zabawy wiele z książki wyniesiecie tak jak ja.

Jak pisze sama autorka to jej trzynasta powieść. Mam nadzieję, że Pani Melissa nie jest przesądna, a trzynastka będzie od dzisiaj jej szczęśliwą liczbą, bo to książka, która zasługuje na uwagę. Do tej pory udało mi się przeczytać trzy książki autorki... cóż moja lista " do przeczytania" nigdy się nie skróci.

Gratuluję autorce genialnego poczucia humoru.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć