ebook Na zawsze, ale z przerwą
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 14905)

Na zawsze, ale z przerwą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
28.71 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.90 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
25.16 zł
25.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Debiutancka powieść autorki bestsellerowych „Daisy Jones & The Six” i „Siedmiu mężów Evelyn Hugo”. Przygotujcie karton chusteczek. Przy tej historii nie można nie płakać.

Elsie Porter to dwudziestokilkulatka, której życie składa się z monotonii, przewidywalności i pizzy z ulubionej knajpki Georgie’s Pizza. Kiedy w deszczowy pierwszy dzień nowego roku Elsie wpada odebrać swoje zamówienie, nie spodziewa się, że to właśnie teraz, w żółtych kaloszach i z mokrymi od deszczu włosami, pozna miłość swojego życia. Szybko staje się oczywiste, że Ben i Elsie byli sobie po prostu przeznaczeni.
Uczucie rozwija się błyskawicznie i para, którą w styczniowe popołudnie połączyło gorące uczucie, już w maju przysięga sobie miłość i wierność na zawsze. Kilka dni później mężczyzna ginie w tragicznym wypadku, a świat Elsie rozbija się na milion kawałków i wydaje się, że nic już nie zdoła go posklejać.
Taylor Jenkins Reid z delikatnością i wyczuciem pisze o rozpaczy i bólu po utracie ukochanej osoby, zgłębiając trudny i czasochłonny proces przepracowywania żałoby i wracania do życia na nowo.

Na zawsze, ale z przerwą od Taylor Jenkins Reid możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy się zakochujemy z wzajemnością i każdy dzień jest piękny i radosny, myślimy że będziemy żyć tak wiecznie. Przynajmniej każdy ma taką nadzieję, co jest zupełnie zrozumiałe.

Główna bohaterka Elsie Porter nawet nie szukała miłości, żyła sobie praktycznie z dnia na dzień. Pierwszego dnia nowego roku spotkała swoją prawdziwą Miłość w zwyczajnym miejscu: w ulubionej pizzerii, ubrana tak zwyczajnie po domowemu. Nie sądziła, że tak silne uczucia nie są tylko w filmach. Ben i Elsie szybko ze sobą zamieszkają, a już w maju przysięgają sobie miłość i wierność na zawsze. Kilka dni później wydarza się ogromna tragedia i Ben ginie w wypadku. Świat Elsie rozpada się na maleńkie cząstki, kobieta zostaje młodą wdową ze złamanym sercem i bez sensu życia. Jesteśmy świadkami jak Elsie walczy sama ze sobą i z całym światem.

Czy da się w ogóle żyć po stracie bliskiej osoby? Jak przejść żałobę?

Miłość to miłość. Kiedy się ją traci, jest to największa katastrofa na tym zasranym świecie.

Czy płakałam? Trochę po ostatniej scenie, myślałam, że będę wyła dosłownie na końcu. Ale nie... Jest to debiut (trochę to czuć), niemniej uważam, że książka jest piękna. Wielkie gratulacje za tematykę - autorka przeprowadza czytelnika przez stan żałoby, pokazuje że każdy ma inny sposób na radzenie sobie z utratą bliskiej osoby. Na pewno inaczej odbiorą ją osoby, które kogoś straciły i temat jest im bardzo bliski.

Podobało mi się to, że autorka pisze o trudnych tematach z wyczuciem. Historia opowiedziana jest w dwóch ramach czasowych, co jest dobrym zabiegiem. Dzięki temu nie czytamy tylko o żałobie Elsie, ale poznajemy też jej szczęśliwe losy.

Książka jest specyficzna, może dlatego, że w sumie wiemy czego się możemy spodziewać. To historia o utraconej miłości, o traumie, o żałobie, przyjaźni... Wielkie brawa za postaci drugoplanowe: pokochałam pewnego staruszka... ale nic więcej nie napiszę.
Podobno jest to najsłabsza książka autorki, inne są rewelacyjne. Nie wiem, bo nie miałam okazji przeczytać. Ale skoro podobała mi się ta "najsłabsza" to co powiem na inne? Już się nie mogę doczekać.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć