ebook Królestwo - audiobook
3.89 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 28)

Królestwo - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 23.46
Audiobook - najniższa cena: 30.04
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
30.04 zł Lub 27.04 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
30.09 zł
34.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Miłośnikowi kryminałów, a szczególnie skandynawskich, Jo Nesbo nie trzeba przedstawiać. Autor wsławił się doskonale przyjętym cyklem o policjancie Harrym Hole. Teraz Jo Nesbo przygotował dla swoich wiernych czytelników powieść poza cyklową. Wysłuchajcie doskonałego audiobooka Królestwo.

Fabuła:

Roy Opgard jest mechanikiem zarządzającym niewielką stacja benzynową i wiedzie spokojne życie w jednej z górskich, norweskich wsi. Jego proste i monotonne życie przerywa nagły powrót do wioski młodszego brata, Carla, który proponuje braterski układ. Carl chce wspólnie z Royem zbudować hotel w ich rodzinnej miejscowości Os. Powrót brata przywołuje wspomnienia, w których Carl był tym niepozornym, zawsze wymagającym opieki i ochrony przed rówieśnikami. Teraz jednak jest przystojnym mężczyzną, który w Os pojawił się ze swoją żoną, piękną i młodą kobietą. Samo pojawienie się Carla i zaproponowana przez niego współpraca, wprowadza w życiu Roya wiele zamieszania.

Po pewnym czasie pomiędzy tą trójką atmosfera gęstnieje, wszystko zaczyna się komplikować, kiedy miejscowi policjanci wznawiają śledztwo dotyczące śmierci rodziców Roya i Carla. Uznana wcześniej za tragiczny wypadek samochodowy, teraz wydaje się nie być już tak prostą sprawą. Policjanci podejrzewają, że wydając przed laty werdykt zdecydowanie się pomylili. Wszystko to wystawia Roya na próbę. Mężczyzna musi zdecydować ile jest w stanie poświęcić w imię braterskiej miłości?

Jo Nesbo przenosi swojego czytelnika do zamkniętej społeczności zamieszkującej w małej miejscowości i ustanawia go obserwatorem doskonale skonstruowanej, mrocznej i gęstej atmosfery, którą przesiąknięta jest fabuła Królestwa. Autor daje się poznać zupełnie z innej strony, niż ta, z której znamy go z powieści z cyklu o Harrym Hole.

Audiobook Królestwo w doskonałej interpretacji rewelacyjnego Krzysztofa Gosztyły.

O audiobooku Królestwo blogerzy napisali:: 

Patrząc z lotu ptaka na fabułę, cała ta otoczka około kryminalna bardzo przypadła mi do gustu. Czy fani Harrego Hole będą zadowoleni? Nie wiem. Warto przekonać się samemu. Audiobooka oceniam bardzo wysoko, bo połączenie fabuły z doskonałą interpretacją Krzysztofa Gosztyły, dało świetny efekt. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Królestwo - audiobook od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Moje początki z twórczością Jo Nesbø

Mam sentyment do powieści norweskiego pisarza Jo Nesbø. Przygoda z jego prozą zaczęła się od Pierwszego śniegu, siódmego tomu serii Harry Hole, po który sięgnęłam za namową znajomych twierdzących, że to jest świetny kryminał. Tak, uważam go za jeden z lepszych jakie w życiu czytałam. Zafascynowana stylem pisarza i uświadomiona, że to była jedna z wielu części serii, nadrobiłam poprzedniczki (nie aż tak dobre, a niektóre przeciętne) i przeczytałam kolejne. Tak, jest mi po drodze z tym autorem.

Nie planowałam Królestwa, ale zobaczyłam go w nowościach Audioteki. Dodatkowo skusiła mnie osoba Krzysztofa Gosztyły jako lektora. Dawno nie słuchałam audiobooka w jego wykonaniu. Do dzisiaj pamiętam czytanie przez niego Okruchy dnia Kazuo Ishiguro.

Audiobook jest długi (21 godzin, 46 minut), ale słuchało mi się na tyle dobrze, a wręcz bardzo dobrze, że w ogóle nie przeszkadzały mi dłużyzny w fabule, które mogłabym odczuć czytając powieść.

Kilka słów o fabule

Akcja Królestwa rozgrywa się w niewielkiej miejscowości, do której po długiej nieobecności wraca jeden z braci wraz z żoną oraz głową pełną marzeń i realnych pomysłów na wybudowanie pięknego hotelu. Idea tej inwestycji jest o tyle ciekawa, że angażowałaby lokalną społeczność.

Starszy z braci nigdy z miasteczka nie wyjechał i prowadzi w nim stację benzynową. Obu braci bardzo wiele łączy. Oprócz więzów krwi, miłości do samochodów, również wiele tajemnic, o których wiedzą nieliczni. Ujawnienie ich doprowadziłoby do bardzo poważnych konsekwencji, mających znamienny wpływ na ich dalsze życie.

Wydarzenia z przeszłości uruchamiają lawinę zdarzeń, która początkowo toczy się leniwie, z czasem nabierając impetu i zmierzając w kierunku, z którego nie ma już odwrotu.

Kilka słów o wrażeniach

Lubię styl Jo Nesbø, który zaprezentował w najnowszej powieści. Trochę gawędziarski, ale z kryminalno-thrillerowym zadziorem. Królestwo jest rozwleczone, ale te przestoje w akcji zupełnie mi nie przeszkadzały. Z powieści emanuje spokój. Tylko od czasu do czasu dochodzi do mocnego tąpnięcia i lawina dostaje przyspieszenia, by po chwili ponownie zwolnić. W powieści wiele się za to dzieje w warstwie obyczajowej, dotykającej spraw rodziny, braterskich relacji oraz spraw damsko-męskich. W Królestwie znajdziemy również wątki traktujące o trudnych tematach mających pływ na życie i funkcjonowanie młodego, dorastającego człowieka.

Patrząc z lotu ptaka na fabułę, cała ta otoczka około kryminalna bardzo przypadła mi do gustu. Czy fani Harrego Hole będą zadowoleni? Nie wiem. Warto przekonać się samemu.

Finalna ocena

Audiobooka oceniam bardzo wysoko, bo połączenie fabuły z doskonałą interpretacją Krzysztofa Gosztyły, dało świetny efekt. Mogę tylko domniemywać, że z czytaniem mogłoby być ciut gorzej, ale na pewno ocena nie spadłaby poniżej dobrej.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć