ebook Grube wióry
3.25 / 5.00 (liczba ocen: 1512)

Grube wióry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 27.99
wciąż za drogo?
23.99 zł Lub 21.59 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
26.09 zł
26.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów debiutuje jako powieściopisarz – książką brawurową, zabawną i bezwzględnie szczerą, która jest zdecydowanie czymś więcej niż beką z polskiej rzeczywistości. Rafał Pacześ podsuwa nam powieść o współczesnych mężczyznach, ich spatologizowanych rodzinach i pokręconych życiorysach. „Zapraszam Cię do świata «Grubych wiórów». Nie szukaj mnie w tej opowieści. Odnajdź w niej siebie. A kto pochodzi z idealnego domu, niech pierwszy rzuci kamieniem” – autor

Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Jest jednym z najpopularniejszych polskich stand-uperów. Jego występy na YouTubie mają 50 milionów wyświetleń. Jako jedyny polski komik zapełnił katowicki Spodek! W swoich stand-upach bezlitośnie rozprawia się z polską rzeczywistością, kreując bohaterów, z którymi widzowie mogą się utożsamiać. Debiutancka powieść Rafała Paczesia to jednak znacznie więcej niż beka z otaczającego nas świata.
„Grube wióry” to opowieść o kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Pacześ napisał jednak przede wszystkim brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. O tym, jak trudno jest im dojrzeć i przezwyciężyć autodestrukcyjny pęd, ale i o tym, że potrafią głęboko kochać, a najlepsze lekcje w życiu dają im prawdziwi przyjaciele.
Dwudziestojednoletni Oskar i niemal dwa razy od niego starszy Wiktor spotykają się przypadkiem. Obydwaj mają powykręcane – zwłaszcza za sprawą własnych ojców – życiorysy, życiowe brudy za paznokciami, nieudane związki i problemy z piciem. Połączy ich nieoczywista przyjaźń oraz szalony i zbrodniczy plan, który zaprowadzi ich nad norweskie fiordy i na krawędź katastrofy. Jego zaskakujące konsekwencje obrócą ich życie do góry nogami.

„Kiedy występuję na żywo, muszę zaspokoić głód widza. A moi widzowie są głodni rozrywki, zabawy, śmiechu. Zawsze staram się im to dawać. Dużo i szybko – do tego przyzwyczaił nas świat, w którym żyjemy. Ale pisząc «Grube wióry» chciałem Wam powiedzieć coś, czego nie mam czasu przekazać na scenie. Teraz mamy czas. Dlatego niech wybrzmi każde słowo tej książki. Tej historii.
Zapraszam Cię do świata «Grubych wiórów». Nie szukaj mnie w tej opowieści. Odnajdź w niej siebie. A kto pochodzi z idealnego domu, niech pierwszy rzuci kami

Grube wióry od Rafał Pacześ możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wódka jest straszna, nie odpuści, aż ściągnie człowieka na dno.
To, że Rafał Pacześ potrafi rozśmieszyć, wie każdy kto choć raz miał przyjemność posłuchać stand-upera. Komik w błyskotliwy sposób piętnuje naszą rzeczywistość. Pięćdziesiąt milionów wyświetleń na YouTubie jest tego doskonałym dowodem.

A dowodem na to, że potrafi stworzyć intrygującą historię jest jego debiutancka książka. Grube wióry to mocne wtargnięcie Paczesia na polski rynek wydawniczy. Tym samym spełnił on swoje marzenie sprzed lat. Początkowo miał powstać wywiad-rzeka, spis felietonów. Ot taka biografia. Myślę, że spotkałaby się ona z ciekawością odbiorców. Bo któż nie chciałby poznać jednego z najpopularniejszych stand-uperów w Polsce. Jednak wydawca i sam autor poszli dalej, serwując nam książkę, dzięki której poznajemy nową, całkiem inną twarz Rafała Paczesia.

Autor, żyje z rozśmieszania ludzi. Jak sam przyznaje „uwielbia obserwować, a w komedii rozkoszuje się balansowaniem na granicy”. I myślę sobie, że Grube wióry to balansowanie na naszych emocjach, które zapewnia wgłębianie się w historię zapisaną na papierowym bloku ze sklejonym grzbietem.

Rafał Pacześ, który dotychczas dał poznać się z „komediowej” stand-upowej strony, tym razem ukazuje inne oblicze swej twórczości. Stworzył powieść prawdziwą, szczerą, która choć nie rozśmiesza, to ukazuje prawdę polskiej rzeczywistości.

Na kartach tej powieści poznajemy dwudziestodwuletniego Oskara, pracownika hurtowni. Jego życie toczy się normalnym torem. Często wspomina swoją dawną miłość. Jednak w jego życiu dochodzi do zmiany, w momencie, gdy poznaje Wiktora. Jak się okazuje mimo ogromnej różnicy wieku ich bagaż życiowych doświadczeń ma wiele wspólnego. A to za sprawą ich ojców, nieudanych związków oraz przygód mocno zakrapianych alkoholem. Te same doświadczenia rysują między mężczyznami nić porozumienia.

Muszę przyznać, że historia jest gruba, a podczas jej poznawania w naszej głowie lecą swoiste wióry. A to za sprawą wydarzeń, które nie tylko poznajemy, lecz przede wszystkim w których uczestniczymy. Rafał Pacześ sposobem ukazania historii prowadzi czytelnika, dzięki czemu jesteśmy wraz z Oskarem i Wiktorem w samym centrum wydarzeń.

Dosyć ostry język, brawurowa akcja oraz szczerość w przekazie są mocnym punktem debiutanckiej powieści Rafała Paczesia. I myślę, że tą książką autor nie postawił kropki nad i, lecz w przyszłości będzie nam dane trzymać w ręku kolejny jak to określił komik „papierowy blok ze sklejonym grzbietem”.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć