ebook Mesjasz Diuny
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 96605)

Mesjasz Diuny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 28.81
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 18.95 zł Lub 18.95 zł
-10% 25.90 zł
28.43 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
30.32 zł Lub 27.29 zł
28.12 zł
28.43 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom bestsellerowego cyklu „Kroniki Diuny”, uznawanego przez czytelników za jedno z największych osiągnięć literatury SF! Oszałamiające połączenie przygody i mistycyzmu, ekologii i polityki.

Fremeni pokonali Harkonnenów i imperialnych sardaukarów, a Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata. Tymczasem stare ośrodki władzy — Bene Gesserit i Gildia Kosmiczna — z pomocą fremeńskiego kapłaństwa i Bene Tleilax zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi. Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, choć zna każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy koniec…
Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: – „Diuna”, – „Mesjasz Diuny”, – „Dzieci Diuny”, – „Bóg Imperator Diuny”, – „Heretycy Diuny” i – „Kapitularz Diuną”.

Najnowszą ekranizację Diuny, pierwszego tomu „Kronik Diuny”, wyreżyserował Denis Villeneuve („Blade Runner 2049”, „Sicario”). Autorami scenariusza są Eric Roth („Forrest Gump”), Jon Spaihts („Doktor Strange”) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer („Gladiator”, „Incepcja”, „Dunkierka”). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Mesjasz Diuny od Frank Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie można opierać polityki na miłości. Ludzi nie obchodzi miłość,zresztą za dużo w niej bałaganu. Ludzie wolą despotyzm.Nadmiar wolności rodzi chaos. Chyba nie możemy na to pozwolić, prawda?
Istota, która przez całe życie tworzyła określone wyobrażenie swojej osoby, zginie raczej, niż stanie się antytezą tego wyobrażenia.
Jesteśmy tak bogaci w dobra i tak ubodzy w życie.
Dorastać znaczy stawać się bardziej nikczemnym.
...Wiarą można manipulować. Wiedza jest groźna...
A przecież kiedy zawodzą słowa, miecz jest zawsze pod ręką.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Niestety po Diunie ta książka wydaje się bardzo słaba. Paul musi zmierzyć się z siłami politycznymi czyhającymi na jego tron, sam jednak ma wizje przyszłości w których wie jak potoczy się jego życie.

  • Awatar

    Druga część "Kronik Diuny" jest nie mniej porywająca jak poprzednia, jednak stanowi pewnego rodzaju wytchnienie - czytelnik jest już obeznany z sytuacją, a szczególnie z terminologią, może więc skupić się na akcji i intrygach. A są one wyjątkowo finezyjne...

Warto zerknąć