ebook Zimny chirurg
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 1668)

Zimny chirurg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
19.74 zł
23.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Możesz wmawiać sobie, że świat jest dobry, a śmierć nie istnieje… Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa. Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Poza jednym – instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów. Dewiantem analizowanym przez FBI.
Czy Kolanowski jest potworem, czy może ofiarą własnej przeszłości?
Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy.
Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

Rekomendacje: 

Zimny chirurg nie jest książką łatwą ani przyjemną. Zaczyna się mocno i taka jest już do końca. To wręcz przesiąknięta brudem historia, która mrozi krew w żyłach. Nie zrelaksujecie się przy niej ale uważam, że warto po nią sięgnąć. Muszę przyznać, że to naprawdę dobra pozycja, dająca do myślenia i ukazująca wielowymiarowość zła. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje zycie

Zimny chirurg do cna porusza prawdą, która zmrozi krew każdego czytelnika, nawet najbardziej odpornego na obraz makabrycznych zbrodni. Autor uzmysławia nam, że zło może znajdować się obok nas. I to chyba jest w tym wszystkim najbardziej niepokojące. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zimny chirurg od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Z miłością do kobiet zawsze wiąże się nienawiść.
To dziwne, że czasem na prawdziwą miłość należy czekać. To dziwne, że czasem losy ludzi rozplatają się, by spleść się z nową mocą dopiero po wielu latach.
Człowiek nie powinien być przez całe życie swoją własną ofiarą. Nie powinien uciekać przed innymi ani przed samym sobą.
Nigdy nie wiemy, kim tak naprawdę jest nasz przyjaciel. Niewiele więcej wiemy o mężach i braciach. Nikomu nie potrafimy czytać w myślach i nie znamy najskrytszych marzeń drugiego człowieka.
Książka, która powala obrzydlistwem! Doprawdy, trudno mi powiedzieć co doskwierało mi bardziej: mdłości czy zjeżone włosy. Tak uszkodzony człowiek w głowie się nie chce pomieścić, a przecież żył i robił te wszystkie potworne rzeczy. Po lekturze oddychamy z ulgą, ale dolegliwości nie odpuszczają. Trzeba to sobie jasno powiedzieć: wielki szacun dla autora, który dokończył coś tak emocjonalnie niestrawnego. Wiedz, że jeśli się zdecydujesz, to będzie przygoda na stalowe nerwy.Ocena: 4+/6
©Opowiedziane.pl
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Zimny chirurg to oparta na faktach historia jednego z najbardziej makabrycznych seryjnych morderców. Edmund Kolanowski, mieszkał w Poznaniu, miał żonę i dzieci. Nic nie wyróżniało go z tłumu. Tymczasem za sprawą wstrząsających czynów, których się dopuścił trafił na karty podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Max Czornyj ponownie wnika w głąb umysłu okrutnego mordercy, przedstawiając fakty ubarwione możliwą wersją wydarzeń ale ukazuje także czynniki, które doprowadziły Kolanowskiego do popełnienia tych zbrodni. Morderca został skazany na karę śmierci, którą wykonano przez powieszenie 28.07.1986 roku w Poznaniu. Ta książka to jego wyznanie.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Zimny chirurg to kolejna po Rzeźniku powieść w której Max Czornyj przedstawia opartą na faktach historię i której narratorem jest sam morderca. Muszę się Wam przyznać, że na mnie robi to wręcz szokujące wrażenie. Czytelnik ma wrażenie, że dosłownie wnika w umysł psychopatycznego człowieka, że niemal bierze udział w popełnianych zbrodniach. Z drugiej strony ma się także wrażenie, że autor ukazuje to, o czym się zazwyczaj nie myśli. Zło bierze się skądś. Ma gdzieś swoje źródło. Max Czornyj nie wybiela oczywiście swoich „bohaterów” on ukazuje szersze spektrum. Daje możliwość wyznania grzechów.

Bardzo ciężko ocenić mi tę książkę. Jej lektura wymagała ode mnie zebrania więcej siły niż zakładałam. Ukazana w niej prawda jest bowiem jeszcze bardziej przerażająca od fikcji. Pomimo, że powieść czyta się dość sprawnie i szybko, to miejscami naprawdę musiałam ją odłożyć, by odetchnąć. Drastyczne opisy, autentyzm scen i pierwszoosobowa narracja to wręcz zabójcza mieszanka w tym wypadku. Zimny chirurg to po prostu swoiste studium zła. Nie znajdziecie w sobie przy jej lekturze pozytywnych odczuć. To trudna książka i miejscami zbyt przerażająca. Ale takie właśnie jest zło. Uważam, że Max Czornyj zrobił kawał dobrej roboty przy tworzeniu tej historii. Ta książka jest prawdopodobna, jest autentyczna, intensywna i wstrząsająca. Ja nie mogłam po niej zasnąć. Szczególnie, że autor naprawdę umiejętnie buduje w niej napięcie oraz atmosferę irracjonalnego niepokoju. Mam wrażenie, że Max Czornyj ma ogromny dar opowiadania o zbrodniach, uwypuklania ich realizmu.

Reasumując Zimny chirurg nie jest książką łatwą ani przyjemną. Zaczyna się mocno i taka jest już do końca. To wręcz przesiąknięta brudem historia, która mrozi krew w żyłach. Nie zrelaksujecie się przy niej ale uważam, że warto po nią sięgnąć.

Komu polecam?

Zimny chirurg to zdecydowanie pozycja nie dla każdego. Trzeba mieć mocne nerwy i mocny żołądek albo wyjątkową umiejętność oddzielenia tego co się czyta od tego co się czuje. Ja nie posiadam żadnych z tych cech. Mimo to muszę przyznać, że to naprawdę dobra pozycja, dająca do myślenia i ukazująca wielowymiarowość zła.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Nazwisko Maxa Czornyja jest dla mnie gwarancją, że sięgając po jego książki mogę liczyć na ogromny zastrzyk wstrząsających emocji. Powieść grozy, thriller psychologiczny, a ostatnio powieść obyczajowa dostarczyły mi wiele wrażeń. Tak samo jest w przypadku książek ukazujących prawdziwe historie.

Zimny chirurg to druga książka autora napisana w cyklu Filia Mroczna Strona Na Faktach. Pierwsza książka pt. Rzeźnik ukazywała historię Józefa Cyppka. Ta najnowsza przybliża nam historię Edmunda Kolanowskiego, który dla sąsiadów był zwyczajnym człowiekiem. Zdawałoby się, że takim jak wielu z nas. Mąż, ojciec, niczym nie wyróżniający się od innych. Jednak obraz ten jak pokazała historia jest mylny. Kolanowski był bestią, jednym z najbardziej makabrycznym seryjnym mordercą, psychopatą, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie. Jego przypadek był przedmiotem analiz FBI.

Aż trudno uzmysłowić sobie, że ta historia nie jest wymysłem Maxa Czornyja. Jest wiernym odzwierciedleniem prawdziwej historii. Autor wnika w głąb umysłu Kolanowskiego. W oparciu o „wyjaśnienia ze śledztwa, materiał dowodowy oraz szczegółowy przebieg rozpraw” stara się wczuć w sposób jego działania. Czy mu się to udało? TAK!

Edmund Kolanowski był nekrofilem, który fascynował się wycinaniem narządów płciowych swoich ofiar. Opisy makabrycznych zbrodni do głębi poruszają psychikę czytelnika. Czytelnika, który uświadamia sobie, że człowiek ten był zdolny do czynów, których nie byliby w stanie wymyśleć najbardziej poczytni autorzy kryminałów czy powieści grozy. Szok i niedowierzanie towarzyszył mi w trakcie odkrywania kolejnych kart z przeszłości bestii, dla której nekrofilia była prawdziwą obsesją.

Zimny chirurg to dogłębne studium zła, które miejmy nadzieje nie znajdzie naśladowcy. I choć książka traktuje o złu w najgorszej postaci, to warto po nią sięgnąć. Zawiera ona krótkie rozdziały, lecz jakże bogato nasycone obrazem zbrodni dokonanych przez zwyrodnialca. Autor ponownie wykonał kawał dobrej roboty. Wczuwając się w umysł bestii ukazuje czarną kartę historii naszej ludzkości. Bestialstwo Edmunda Kolanowskiego przechodzi granice wytrzymałości. Max Czornyj przyznaje, że książka ta „ma stanowić próbę odtworzenia procesu powstania i funkcjonowania osobowości zdolnej do najgorszych czynów”.

Zimny chirurg do cna porusza prawdą, która zmrozi krew każdego czytelnika, nawet najbardziej odpornego na obraz makabrycznych zbrodni. Autor uzmysławia nam, że zło może znajdować się obok nas. I to chyba jest w tym wszystkim najbardziej niepokojące.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć