ebook Po piśmie - audiobook
3.7 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 591)

Po piśmie - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 21.95
Audiobook - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
-35% 23.94 złpremium: 14.36 zł Lub 14.36 zł
-5% 31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
39.90 zł
39.90 zł
32.84 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kim będą ludzie wyzwoleni z pisma i jego tworów? Czy człowiek stanie się szczęśliwą maszyną do przeżywania? Jak będzie uprawiał politykę? Jakie religie pozajęzykowe będą miały do niego dostęp? Jakie wartości będą go zajmowały? Jacek Dukaj zabiera nas w intelektualną podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji – aż do jej kresu i zarazem aż do kresu człowieczeństwa.

NIE CZYTASZ – PRZEŻYWASZ. NIE PISZESZ – JESTEŚ PRZEŻYWANY

Chęć przekazywania emocji, myśli towarzyszy nam od zawsze. Od jaskiniowych malowideł, przez plemienne mity, do wielotomowych opowieści. Dotąd byliśmy skazani głównie na język i pismo, przekazujące symbole przeżyć. Jednak technologie bezpośredniego transferu wrażeń zmysłowych – od fonografu do telewizji i virtual reality – pozwalają przekazywać same przeżycia. I to przeżycia zyskują autonomię i stają się podmiotami, a człowiek – ich igraszką.
„Nie opowiadamy śpiewu słowika. Nie opisujemy śpiewu słowika.
Słyszymy śpiew słowika.
Nie wyobrażamy sobie cudzego cierpienia na podstawie abstrakcyjnych symboli. Cierpimy”.

NADCHODZI EPOKA POSTPIŚMIENNA
„Możemy ją sobie już dzisiaj przedczuwać w półprzytomnym dryfowaniu po klipach na jutiubie, oglądanych przed snem bądź w otępiającym zmęczeniu. Senność, zmęczenie, alkohol – pomagają nam, utrudzonym w myślunku pisma, wyłączyć agencje mózgu domagające się liniowej konstrukcji opowieści”.
„Po piśmie” ukazuje nasze czasy jako okres przejściowy do epoki pełnej władzy przeżyć, z człowiekiem obsługiwanym przez inteligentne otoczenie, które lepiej i piękniej od niego żyje jego życie.
„Życie żyje się poza nami, tylko od czasu do czasu przepływając przez nasze mózgi”.

„PO PIŚMIE” JACKA DUKAJA PROWOKUJE, ZASKAKUJE, POBUDZA DO MYŚLENIA.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Macieja Kowalika.

Po piśmie od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć