ebook Królestwo
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 28)

Królestwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.12
Audiobook - najniższa cena: 25.39
wciąż za drogo?
23.12 złpremium: 13.87 zł Lub 13.87 zł
23.12 zł
26.91 zł Lub 24.22 zł
31.05 zł Lub 27.95 zł
34.50 zł
26.81 zł
26.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Miłośnikowi kryminałów, a szczególnie skandynawskich, Jo Nesbo nie trzeba przedstawiać. Autor wsławił się doskonale przyjętym cyklem o policjancie Harrym Hole. Teraz Jo Nesbo przygotował dla swoich wiernych czytelników powieść poza cyklową. Czytajcie doskonałego e-booka Królestwo.

Fabuła:

Roy Opgard jest mechanikiem zarządzającym niewielką stacja benzynową i wiedzie spokojne życie w jednej z górskich, norweskich wsi. Jego proste i monotonne życie przerywa nagły powrót do wioski młodszego brata, Carla, który proponuje braterski układ. Carl chce wspólnie z Royem zbudować hotel w ich rodzinnej miejscowości Os. Powrót brata przywołuje wspomnienia, w których Carl był tym niepozornym, zawsze wymagającym opieki i ochrony przed rówieśnikami. Teraz jednak jest przystojnym mężczyzną, który w Os pojawił się ze swoją żoną, piękną i młodą kobietą. Samo pojawienie się Carla i zaproponowana przez niego współpraca, wprowadza w życiu Roya wiele zamieszania.

Po pewnym czasie pomiędzy tą trójką atmosfera gęstnieje, wszystko zaczyna się komplikować, kiedy miejscowi policjanci wznawiają śledztwo dotyczące śmierci rodziców Roya i Carla. Uznana wcześniej za tragiczny wypadek samochodowy, teraz wydaje się nie być już tak prostą sprawą. Policjanci podejrzewają, że wydając przed laty werdykt zdecydowanie się pomylili. Wszystko to wystawia Roya na próbę. Mężczyzna musi zdecydować ile jest w stanie poświęcić w imię braterskiej miłości?

Jo Nesbo przenosi swojego czytelnika do zamkniętej społeczności zamieszkującej w małej miejscowości i ustanawia go obserwatorem doskonale skonstruowanej, mrocznej i gęstej atmosfery, którą przesiąknięta jest fabuła Królestwa. Autor daje się poznać zupełnie z innej strony, niż ta, z której znamy go z powieści z cyklu o Harrym Hole.

Rekomendacje: 

Lubię styl Jo Nesbø, który zaprezentował w najnowszej powieści. Trochę gawędziarski, ale z kryminalno-thrillerowym zadziorem. Królestwo jest rozwleczone, ale te przestoje w akcji zupełnie mi nie przeszkadzały. Z powieści emanuje spokój. Tylko od czasu do czasu dochodzi do mocnego tąpnięcia i lawina dostaje przyspieszenia, by po chwili ponownie zwolnić. Tak, jest mi po drodze z tym autorem. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Królestwo od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Człowiek żyje z kimś i wydaje mu się, że wie wszystko o tych osobach, ale co wie naprawdę?
Zaletą utraty wszystkiego jest to, że nie zostaje Ci już nic do stracenia. I to w pewnym sensie przynosi ulgę, bo już nie ma się czego bać.
Aby mieć coś, co kochasz, jesteś uzależniony od kogoś, kogo nienawidzisz.
Kiedy się tkwi w gównie po szyję, mądrze jest nie schylać głowy.
Moje początki z twórczością Jo Nesbø

Mam sentyment do powieści norweskiego pisarza Jo Nesbø. Przygoda z jego prozą zaczęła się od Pierwszego śniegu, siódmego tomu serii Harry Hole, po który sięgnęłam za namową znajomych twierdzących, że to jest świetny kryminał. Tak, uważam go za jeden z lepszych jakie w życiu czytałam. Zafascynowana stylem pisarza i uświadomiona, że to była jedna z wielu części serii, nadrobiłam poprzedniczki (nie aż tak dobre, a niektóre przeciętne) i przeczytałam kolejne. Tak, jest mi po drodze z tym autorem.

Kilka słów o fabule

Akcja Królestwa rozgrywa się w niewielkiej miejscowości, do której po długiej nieobecności wraca jeden z braci wraz z żoną oraz głową pełną marzeń i realnych pomysłów na wybudowanie pięknego hotelu. Idea tej inwestycji jest o tyle ciekawa, że angażowałaby lokalną społeczność.

Starszy z braci nigdy z miasteczka nie wyjechał i prowadzi w nim stację benzynową. Obu braci bardzo wiele łączy. Oprócz więzów krwi, miłości do samochodów, również wiele tajemnic, o których wiedzą nieliczni. Ujawnienie ich doprowadziłoby do bardzo poważnych konsekwencji, mających znamienny wpływ na ich dalsze życie.

Wydarzenia z przeszłości uruchamiają lawinę zdarzeń, która początkowo toczy się leniwie, z czasem nabierając impetu i zmierzając w kierunku, z którego nie ma już odwrotu.

Kilka słów o wrażeniach

Lubię styl Jo Nesbø, który zaprezentował w najnowszej powieści. Trochę gawędziarski, ale z kryminalno-thrillerowym zadziorem. Królestwo jest rozwleczone, ale te przestoje w akcji zupełnie mi nie przeszkadzały. Z powieści emanuje spokój. Tylko od czasu do czasu dochodzi do mocnego tąpnięcia i lawina dostaje przyspieszenia, by po chwili ponownie zwolnić. W powieści wiele się za to dzieje w warstwie obyczajowej, dotykającej spraw rodziny, braterskich relacji oraz spraw damsko-męskich. W Królestwie znajdziemy również wątki traktujące o trudnych tematach mających pływ na życie i funkcjonowanie młodego, dorastającego człowieka.

Patrząc z lotu ptaka na fabułę, cała ta otoczka około kryminalna bardzo przypadła mi do gustu. Czy fani Harrego Hole będą zadowoleni? Nie wiem. Warto przekonać się samemu.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Jo Nesbo to pisarz którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy miłośnik jego twórczości doskonale wie, że nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazało się Królestwo, najnowsze pisarskie dziecko norweskiego pisarza.

Skandynawskie kryminały mają swój specyficzny charakter, mrożą krew w żyłach. Tym razem autor nie stworzył historii z Harrym Holem. Królestwo to oddzielna historia.

Autor zaprasza nas do Os. To tutaj mieszka Roy Opgard, mechanik, który wiedzie spokojne życie. Mężczyzna prowadzi stację benzynową. Pewnego dnia z Kanady do norweskiej wioski wraz z żoną Shannon powraca jego młodszy o rok brat. Carl składa mu propozycję wybudowania hotelu. Wraz z jego powrotem odżywają wspomnienia sprzed lat, odkrywając mroczne sekrety ich dzieciństwa.

Nie da się ukryć, że najnowsza książka Jo Nesbo jest jakże inna od wcześniejszych. Całkiem inny klimat i tempo akcji to nowy obraz jego twórczości. Norweski pisarz poszedł w całkiem inną stronę, tak bardzo odmienną od dotychczasowego stylu. Autor bardziej skupił się na przedstawieniu portretu rodziny, jej patologii. W książce zagłębiamy się w jej historię związaną z morderstwem rodziców braci Opgard bowiem po latach zostało wznowione śledztwo. Czy wypadek samochodowy nie był tylko wypadkiem, a zbrodnią doskonałą? Odpowiedź na to pytanie zna Jo Nesbo. Zapisał ją na kartach thrillera Królestwo.

Jeśli jesteście ciekawi jaki będzie finał tej historii, to sięgnijcie po tę książkę. Jeśli również chcecie poznać nową, inną pisarską twarz Jo Nesbo, niech Królestwo wpadnie w Wasze ręce.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć