ebook Dublerka
3.1 / 5.00 (liczba ocen: 2310)

Dublerka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 21.39
Audiobook - najniższa cena: 34.31
wciąż za drogo?
36.18 złpremium: 19.45 zł Lub 19.45 zł
-31% 21.39 zł Lub 19.25 zł
25.90 zł
38.90 zł
38.90 zł Lub 35.01 zł
-47% 20.23 zł
24.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Wiem, co zrobiłaś. Wiem, kim jesteś. Znam cię… „Cztery autorki kryminałów i jedna powieść – to mógłby być przepis na katastrofę. Ale ten kwartet pisarski poradził sobie z zadaniem koncertowo” – Alison Food, „Guardian”

Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie. Główna rola w szkolnym przedstawieniu może otworzyć drogę do kariery. Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami. I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji. Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym. A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne, a niektóre nawet mordercze…

MATKI
Kendall – żona Hollywoodu, która pragnie rozpocząć nowe życie w Londynie. Carolyn – profesor prawa, w skrytości marząca o zupełnie innej karierze. Elise – skupiona wyłącznie na swojej firmie. Bronnie – idealna gospodyni domowa.
Nie mogłyby się bardziej różnić. Ale łączy jej jedno: wszystkie walczą o dobro własnych córek, choć każda rozumie je po swojemu.

CÓRKI
Ruby – niestabilna psychicznie intrygantka. Jess – wyjątkowo utalentowana. Sadie – mająca najmniejsze szanse na sukces. Bel – marzenie wszystkich rodziców.
Podobnie jak ich matki, różnią się między sobą, a jednak trzymają się razem. Choć w przeszłości doszło między nimi do poważnych konfliktów, które je podzieliły, wybaczyły sobie. Najbardziej prestiżowa w Londynie szkoła sztuk scenicznych jest jednak miejscem, gdzie ambicje dziewcząt ścierają się w sposób, który może skończyć się tragicznie.

TA NOWA
Jej pojawienie się miało załagodzić relacje między czwórką uczennic. Tymczasem konflikty eskalują do tego stopnia, że zagraża to już nie tylko zdrowiu psychicznemu dziewcząt, ale też ich życiu.

Ktoś sieje terror i szkoła zaczyna przypominać kłębowisko żmij.

O Autorkach:
B.A. PARIS – autorka bestsellerowych thrillerów i powieści psychologicznych, czterokrotnie nominowana do Bestsellera Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę z literatury zagranicznej, dwukrotnie nominowana także do Goodreads Choice Award w kategorii kryminału i thrillera. Jej debiutancka powieść „Za zamkniętymi drzwiami” tylko w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jej książki przetłumaczono na ponad 40 języków.

CLARE MACKINTOSH – nagradzana brytyjska autorka thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Jej książki osiągnęły status bestsellera „Sunday Timesa” i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji.

SOPHIE HANNAH – uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.

HOLLY BROWN – amerykańska autorka thrillerów, która na co dzień prowadzi własny gabinet psychoterapii. Jej książki zyskały uznanie na Zachodzie, ale nie zostały dotąd wydane w Polsce. Autorka szczególnie dba o wątki konfliktów psychologicznych między bohaterkami, o których pisze.

Dublerka od Holly Brown, Sophie Hannah, Clare Mackintosh, B. A. Paris możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zdrowa rywalizacja jest wskazana, ale gdy w grę wchodzą chore ambicje matki?... Nie łatwo utrzymać na powierzchni nadwyrężoną przyjaźń, a mama wcale nie pomaga. Dzieją się dziwne i straszne rzeczy i nie ma przebacz młodzieży, skoro starzy fermentują na całego, wy musicie ogarnąć się jakoś na własną rękę. Hm, to mogłoby naprawdę przyszpilić, ale cóż, panie przyłożyły się dopiero w ostatnim rozdziale. Reszta była poprawna, ale nijaka.Ocena: 3+/6
©Opowiedziane.pl
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Cztery matki, cztery córki i jeden cel, by ocalić swoje dziecko. Córki Carolyn, Bronnie, Elise i Kendal uczęszczają do prestiżowej Akademii Sztuk Performatywnych imienia Orly Flyn. Rok temu doszło między dziewczynami do brutalnej kłótni jednak teraz wszystko wydaje się być w porządku. Do czasu aż w szkole pojawia się nowa uczennica a wokół dziewczyn dochodzi do niepokojących zdarzeń. Matki uczennic są gotowe zrobić wszystko by ochronić swoje dzieci. Przede wszystkim chcą jednak odkryć sekret zatrważających wydarzeń, w które zostają wplątane ich córki. Nie wiedzą jednak jak ogromne tajemnice skrywają bywalcy szkolnych murów.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Sięgając po tę powieść, miałam w stosunku do niej ogromne oczekiwania. Cztery autorki kryminalne połączyły siły by wspólnie stworzyć thriller psychologiczny na miarę bestselera. Czy im się to udało? O tym opowiem Wam za chwilę.

To co najbardziej urzekło mnie w tej powieści to jej niesamowity, mroczny i hermetyczny klimat prestiżowej szkoły. Dla wielu zwyczajnie niedostępnej. Autorki wiele miejsca w stworzonej przez siebie historii poświęciły relacjom pomiędzy uczennicami a także tymi pomiędzy ich matkami. Dla mnie był to element najbardziej intrygujący i mający największe znaczenie. Ta część wydaje się być także niestety najbardziej realna w tej historii. Trzeba jednak przyznać, że również intryga kryminalna w ogólnym rozrachunku zdaje się być niezwykle ciekawa. Niestety, pomimo, że z ogromnym zapałem zabrałam się za lekturę tej powieści, to mój zapał opadał niemal z każdym kolejnym rozdziałem… Jest w tej książce coś nierealnego, naciąganego, naiwnego wręcz. Czasem ciężko było mi przez to wczuć się w to co czytam. Nie przemówiły do mnie również kreacje bohaterów tej książki. Choć może to kwestia podejmowanych przez nich decyzji? Sama nie wiem, ale jakoś ciężko było mi się z nimi utożsamić. Czegoś mi w nich zwyczajnie zabrakło.

Niemniej to, co jeszcze zasługuje na uwagę to narracja podzielona na bohaterów tej powieści, dzięki której poznajemy wydarzenia z szerszej perspektywy. Ten zabieg dodał również w znaczny sposób dynamizmu tej powieści. Ciekawym było także odkrywanie tajemnic poszczególnych postaci, jeszcze zanim wyszły na światło dzienne. Podobało mi się również, że pomimo iż książka tworzona była przez cztery autorki to wydaje się bardzo spójna pod względem stylistycznym i była zrównoważona, jeśli chodzi o poziom. Wszystko tu zgrało się doskonale. Przynajmniej w tym zakresie.

Podsumowując, Dublerka to taka w miarę przyzwoita powieść popularna do sięgnięcia w tak zwanym między czasie. Nie uważam, że czas jej poświęcony był czasem straconym, ale do efektu wow jej trochę zabrakło a tego nie ukrywajmy oczekiwałam.

Komu polecam?

Moim zdaniem Dublerka sprawdzi się doskonale u czytelników sięgających po lżejsze thrillery psychologiczne z wyraźnymi wątkami obyczajowymi. Uważam również, że grupą docelową tej powieści mogą być raczej młodsi dorośli rozpoczynający niemal przygodę z tym gatunkiem. Jeśli ktoś tak jak ja szukał w tej powieści mocnych emocji, niepokoju i zaskoczenia może się zwyczajnie na tej historii zawieść.

Jeśli macie w planach sięgnięcie po tę książkę. Gorąco zachęcam Was do wysłuchania serialu audio dostępnego w serwisie Empik Go. Moim zdaniem książka dzięki tej produkcji znacznie zyskuje na odbiorze.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć