ebook Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 4248) Ilość stron (szacowana): 414

Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 30.91
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
30.91 zł Lub 27.82 zł
40.00 zł
40.00 zł
40.00 zł
31.11 zł
32.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Urzekająca historia wszechświata – od jego zarania po odległe krańce przyszłości. „Od dawna jestem fanem Davida Christiana, który w swoją «Opowieść o początku» wspaniale wplata dowody i spostrzeżenia z wielu dyscyplin naukowych i historycznych, tworząc spójny, przystępny opis dziejów” – Bill Gates

Większość historyków, badając najmniejsze okruchy dziejów, podkreśla konkretne daty, osoby i dokumenty. Jakby jednak wyglądało badanie całości historii, od Wielkiego Wybuchu po dzień dzisiejszy, a nawet daleką przyszłość? W jaki sposób uwzględnienie w tych badaniach pełnej rozciągłości czasu zmieniłoby sposób, w jaki postrzegamy wszechświat, ziemię i nasze istnienie?
Takie właśnie pytania postawił sobie David Christian, tworząc niezwykle ekscytujące nowe podejście do zrozumienia tego, gdzie już byliśmy, w jakim miejscu obecnie jesteśmy i dokąd zmierzamy. W „Opowieści o początku” Christian zabiera czytelników w szaloną podróż przez całe 13,8 miliarda lat, które każe nam właśnie uznać za „historię”. Koncentrując się na definiowaniu konkretnych wydarzeń (progów), wyraźnych trendów i głębokich kwestii dotyczących naszego pochodzenia, Christian rzuca światło na ukryte wątki, które wiążą to wszystko w jedną całość – począwszy od powstania naszej planety poprzez narodziny rolnictwa, po ewentualną wojnę nuklearną i nie tylko.
Dzięki wnikliwemu wejrzeniu w kwestie pochodzenia wszechświata, początków życia, pojawienia się ludzi i tego, co przyniesie przyszłość, „Opowieść o początku” odważnie przekształca pojęcie naszego miejsca w kosmosie.

„W «Opowieści o początku» David Christian odnalazł niebywały sposób na wykorzystanie historii do uporządkowania ogółu dostępnej wiedzy o świecie, co jest nie lada osiągnięciem” – Carlo Rovelli, autor „Siedmiu krótkich lekcji fizyki” i „Tajemnicy czasu”

„Najbardziej uderzający przykład interdyscyplinarnej wiedzy naukowej, jaki znam” – Fareed Zakaria, CNN

 

Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego od David Christian możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć