ebook Park Avenue
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 14081) Ilość stron (szacowana): 400

Park Avenue
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.45
Audiobook - najniższa cena: 21.10
wciąż za drogo?
-9% 22.45 zł Lub 20.21 zł
33.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
-5% 24.70 zł
24.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niebanalny autorski duet: Vi Keeland, Penelope Ward w szczytowej formie. Park Avenue to przesiąknięta dobrym humorem opowieść z bohaterami, których nie sposób nie pokochać.

Fabuła:

Elodie Atlier pracuje w agencji detektywistycznej, w której wykorzystując swoją niebywałą urodę, jest przynętą dla facetów, którzy zdradzają swoje żony. Kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że takie zajęcie nie jest szczytem jej marzeń i decyduje się na zmianę zatrudnienia. Udaje się jej umówić na rozmowę o pracę i kiedy usiłuje się na nią dostać, uczestniczy w stłuczce pojazdów. Drugim poszkodowanym okazuje się nadęty i przystojny bufon w piekielnie drogim samochodzie. Po przykrej wymianie zdań Elodie odjeżdża w swoją stronę, spiesząc się na umówione spotkanie. Ma nadzieję, że już nigdy nie spotka tego fagasa, który niemiłosiernie skomplikował i zepsuł jej dzień. Los jednak kpi sobie z jej założeń, gdyż ten sam nadęty i przystojny bufon okazuje się być jej przyszłym pracodawcom.

Kiedy Hollis LaCroix widzi ponownie dziewczynę od kolizji, nie może wyjść ze zdumienia. Kiedy zdaje sobie sprawę, że o posadę niani jego bratanicy stara się ładna dziewczyna, która niedawno zmieszała go z błotem na jednej z miejskich ulic, reaguje ostro i zdecydowany jest odprawić ją z kwitkiem. Jednak, po zastanowieniu i przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, a w szczególności urody Elodie, postanawia dać jej szansę. Rozumie też, że znalezienie opiekunki dla Hailey, która ma problemy, wcale nie jest łatwe, a intuicja podpowiada mu, że kobieta z ciętym językiem może do tej pracy doskonale się nadawać.  

Elodie Atlier rozpoczyna pracę i szybko nawiązuje doskonałą więź z dziewczynką. Nie zdaje sobie sprawy, że flirt, na który pozwala sobie z pracodawcą, może przynieść daleko idące konsekwencje. Kiedy Elodie i Hollis zdają sobie sprawę, że są w sobie zakochani, wszystko coraz bardziej się komplikuje.

E-book Park Avenue poruszy nawet najmniej czułe serce, wzniecając w nim gorące uczucia a czytelnikowi przekaże wartości, które okazują się być bardzo ważne w naszym życiu. 

Rekomendacje:

Park Avenue to świetnie napisana, przemyślana powieść, która ukazuje, co powinno być dla nas ważne w życiu: zdrowie i rodzina. Oczywiście, nie obeszło się bez łez, więc jeśli chcecie czytać tę historię - zaopatrzcie się w opakowanie chusteczek.. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Park Avenue od Vi Keeland, Penelope Ward możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Wielokrotnie pisałam już, że powieści Vi Keeland oraz Penelope Ward są świetne i pełnią dla mnie rolę idealnej odskoczni od rzeczywistości. Nie inaczej było z Park Avenue, choć książka ta zaskoczyła mnie gabarytami – nie spodziewałam się, że powieść tych autorek będzie tak gruba. Jednak to oznaczało tylko więcej czasu spędzonego w świecie świetnych bohaterów oraz wciągającej historii. No ale bez uprzedzania faktów, zapraszam do mojej opinii na temat tej powieści.

Elodie dotychczas wykorzystywała swoją ponadprzeciętną urodę jako pułapkę na niewiernych facetów. Agencja detektywistyczna nie była jednak na szczycie jej marzeń, więc kobieta postanowiła poszukać innego zajęcia. W dniu, w którym spieszyła się na rozmowę kwalifikacyjną, doszło do stłuczki z mężczyzną, którego samochód wart był co najmniej dwa razy tyle, co mieszkanie Elodie. Po dość ostrej wymianie zdań się rozstali. No cóż, kto by się spodziewał, że kobieta będzie starała się o pracę właśnie u niego? Hollis ma władzę, pieniądze i...rosnącą niechęć do kobiety, która nie dość, że zarysowała mu samochód, to jeszcze ma czelność starać się o pracę u niego. Mimo tego, po uspokojeniu swoich emocji, postanowił dać jej szansę: takim oto sposobem Elodie stała się nianią siostrzenicy Hollisa i na stałe zagościła w jego życiu. Teraz pozostało tylko pilnować się, by nie naruszyć granicy między pracodawcą i pracownicą. Czy będą w stanie powstrzymać wzajemną fascynację?

Główna bohaterka tej historii, Elodie, od samego początku przypadła mi do gustu. Jej ostre odpowiedzi oraz pokazywanie, że nie pozwala sobie na jakikolwiek brak szacunku, mi zaimponowały i chyba właśnie to sprawiło, że tak bardzo polubiłam tę postać. Oprócz tego Elodie została ukazana jako troskliwa, przyjazna i cierpliwa kobieta, której w zasadzie nie da się nie lubić (no, przynajmniej z mojej perspektywy).

Autorki równie dobrze wykreowały postać drugiego głównego bohatera, czyli Hollisa. Choć momentami wzbudzał we mnie irytację swoją zazdrością i dziecinnym zachowaniem, to nie mogę zaprzeczyć temu, że na swój sposób ten bohater mnie zauroczył. Nadal jestem pod wrażeniem tego, jak autorkom udało się wzbudzić we mnie tyle emocji za pomocą samych bohaterów.

Park Avenue to z pozoru lekka i przyjemna lektura, która sprawi, że czytelnik będzie mógł się oderwać od różnych myśli. No tak, ja też żyłam w takim przekonaniu, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Penelope Ward i Vi Keeland rzucają swoich bohaterów na prawdziwie głębokie wody, zapewniając tym samym również mnie – jako czytelnikowi – istny rollercoaster emocji. Poruszają tutaj poważny temat choroby, która towarzyszy Elodie i Hollisowi tak naprawdę przez od pierwszej do ostatniej strony. Jeżeli to nie jest coś świetnego i zawierającego wiele wartości, to ja już nic nie wiem.

O tym, że podobał mi się styl pisania autorek, nie będę pisać - to już wiadomo. Park Avenue to świetnie napisana, przemyślana powieść, która ukazuje, co powinno być dla nas ważne w życiu: zdrowie i rodzina. Oczywiście, nie obeszło się bez łez, więc jeśli chcecie czytać tę historię - zaopatrzcie się w opakowanie chusteczek.

Jeżeli poszukujecie dobrego i słodko-gorzkiego romansu, to musicie poznać tę książkę. Nie ma innej opcji i nie przyjmuję innych wymówek. Ja zostałam utwierdzona w przekonaniu, że powieści tych autorek zasługują na całą uwagę.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć