ebook Niech stanie się światłość
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 1792)

Niech stanie się światłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 32.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
46.50 złpremium: 25.00 zł Lub 25.00 zł
32.90 zł
40.00 zł Lub 36.00 zł
47.50 zł Lub 42.75 zł
50.00 zł
29.90 zł
37.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Powieść jednego z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy. Historia poprzedzająca wydarzenia opisane w słynnych „Filarach ziemi”, osadzona w Anglii u zarania średniowiecza. Najazdy wikingów, walka o władzę i zwykli ludzie, którzy muszą zmierzyć się z tym, co przynoszą im wyroki historii. Czeka nas wielka literacka uczta!

Rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa. Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków, a na wschodzie – wikingów. Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów, sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi. Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.
W tych burzliwych czasach splatają się losy trójki bohaterów. Życie młodego szkutnika zmienia się w chwili, gdy jego dom zostaje zniszczony przez wikingów, a jego rodzina musi uciekać do miejsca, w którym traktowani są jak intruzi… Pewna kobieta wychodzi za mąż z miłości i płynie z Normandii do Anglii, kraju swojego małżonka. Szybko jednak przekonuje się, że wśród zupełnie innych obyczajów i ludzi stale zaangażowanych w walkę o wpływy musi uważać na każdy swój krok… Mnich marzy o przekształceniu opactwa w centrum nauki, które będzie podziwiane w całej Europie.
Każde z nich wejdzie w niebezpieczny konflikt z przebiegłym i bezwzględnym biskupem, który złamie każde przykazanie, aby zwiększyć swoją władzę i bogactwo.

O e-booku Niech stanie się światłość blogerzy napisali: 

Niech stanie się światłość to pięknie napisana książka o miłości, ale i nienawiści, o walce o władzę, ale i o niesprawiedliwości. Autor bardzo dobrze i z wyzuciem przedstawia losy i uczucia bohaterów – smutki i radości, dzięki czemu można poczuć z nimi więź i pilnie śledzić ich przygody. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Niech stanie się światłość od Ken Follett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Martwiąc się na zapas, człowiek może tylko wszystko zepsuć.
W książce Niech stanie się światłość przenosimy się 100 lat wcześniej niż akcja Filarów Ziemi i będziemy mieli okazję poznać początki Kingsbridge, jak wyglądał rozwój tamtejszego opactwa i wiele więcej. Autor bardzo dobrze i ciekawie oddaje realia przełomu X i XI wieku – jak wyglądało życie prostych ludzi, z jakimi problemami musieli się borykać i jak wielkim zagrożeniem były najazdy wikingów. Te ostatnie pozostają bardziej w tle przez większość czasu, ale mają duży wpływ na niektóre wydarzenia. Powoduje to, że akcja powieści jest mocno osadzona w realiach historycznych, dzięki czemu powieść ma niepowtarzalny klimat.

Siłą tej powieści, jak i innych Kena Folleta, są bohaterowie z krwi i kości oraz ich losy. Autor poświęca bardzo dużo czasu postaciom, ich przeszłości, planom i marzeniom. Głównie śledzimy losy trójki bohaterów, czyli Lady Ragny, Edgara i brata Aldreda, ale również szeregu postaci pobocznych, których losy się przeplatają przez całą książkę i są związane z Kingsbridge. Bohaterowie muszą się mierzyć z niesprawiedliwością, przeciwnościami losu i walczyć o swoje prawa, niekiedy nie mogąc nawet liczyć na niczyją pomoc. Nie brak tutaj również czarnych charakterów, którzy są bezwzględni w dążeniu do własnych celów, o nieokiełznanej żądzy władzy, dla których nie liczą się inni. Jest to zatem pięknie napisana książka o miłości, ale i nienawiści, o walce o władzę, ale i o niesprawiedliwości. Autor bardzo dobrze i z wyzuciem przedstawia losy i uczucia bohaterów – smutki i radości, dzięki czemu można poczuć z nimi więź i pilnie śledzić ich przygody.

Niech stanie się światłość jest prequelem Filarów Ziemi, w którym poznamy początki Kingsbridge i tamtejszego opactwa. Ken Follet po raz kolejny stworzył niesamowitą opowieść, pełną bohaterów z krwi i kości. Polecam!

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć