ebook (Nie)zdobyta. Tom 2
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 1330)

(Nie)zdobyta. Tom 2
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.99
wciąż za drogo?
26.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.50 zł
27.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Melissa Darwood powraca do swoich spragnionych wrażeń czytelników z kolejnym tomem bestsellerowej Serii górskiej. Drugi tom (Nie)zdobytej to jeszcze większa dawka romantyzmu, emocji i powrót do ulubionych, charakternych bohaterów.

Fabuła:

Julka, kontynuując swój plan napisania reportażu o zdobyciu K2 przez himalaistę  Jeremiego Jansona (zwanego JJ) wyrusza na wspólne eskapady na górskie szlaki. JJ wprowadza w życie dziewczyny coś, czego nigdy nie doznała: adrenalinę na maksymalnym poziomie oraz nieokiełznane pokłady energii i zapalczywości. Pasja górka coraz bardziej ogarnia Julkę i staje się dla niej naprawdę czymś ważnym w życiu. Okazuje się także, że ważnym dla niej staje się także Jeremi. Oboje przeżywają niebezpieczne, niesamowite przygody, które zapadną obojgu głęboko w pamięć. Góry bowiem to nie tylko piękno i majestat, ale także śmiertelne niebezpieczeństwo, o którym zawsze należy pamiętać. To wszystko łączy ludzi i stwarza okazję do nawiązania szczególnej więzi. Julka zaczyna zastanawiać się czy powinna odsłonić się i podarować swoje serce mężczyźnie, którego miłość stanowią górskie szczyty? I czy ma szansę na uczestnictwo w tej szczególnej wyprawie na K2, którą chce relacjonować?

Na te i wiele innych pytań, czytelnik znajdzie odpowiedzi oddając się lekturze tego szczególnego e-booka opowiadającego nie tylko o ogromnej pasji jaką jest alpinizm. (Nie)zdobyta. Tom 2 nie jest tylko opowieścią o górskich eskapadach, to także wspaniały romans, w którym śmiech przeplata się ze łzami, niebezpieczeństwo z poczuciem równowagi. To historia, która zapadnie w pamięć, i do której zechcesz powracać nie jeden raz.

Rekomendacje:

Melissa Darwood zadbała o to, aby kontynuacja przebiła tom pierwszy. Zaserwowała czytelnikom nie tylko płomienny romans pomiędzy bohaterami: Julią Kabat i Jeremim Jansonem, okraszony wyimkami z historii alpinizmu oraz przygodowo-humorystycznymi wątkami, ale i zwroty akcji oraz zupełnie niespodziewany finał, po którym musiałam głęboko odetchnąć i uspokoić kołatanie serducha. – Dominika – Domi czyta

(Nie)zdobyta. Tom 2 to historia, od której nie sposób się oderwać. Zabawne, ujmujące i przesiąknięte pożądaniem losy Julki i Jeremiego nikomu nie będą obojętne. Czytanie tej książki wywołuje cały wachlarz emocji. Gorąco polecam. - Czytaninka - Grazyna Wróbel

(Nie)zdobyta. Tom 2 od Melissa Darwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2024. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Julka i Jeremi to bohaterowie, których pokochałam już w pierwszym tomie. Więc z wielką przyjemnością powróciłam do kontynuacji ich losów. I przyznaję, że jestem urzeczona tą powieścią. To idealna książka dla kobiet.

Możesz snuć wyobrażenia o najbliższej przyszłości – gdybać, planować, zakładać hipotetyczne rozwiązania, a życie i tak ma swoje plany względem ciebie.

Julka pod okiem Jansona poddaje się treningom przed wspólną wyprawą w zdobywaniu K2 zimą. Z każdym dniem idzie jej coraz lepiej. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że między tą dwójką pojawia się silne przyciąganie. Emocje mogą wziąć górę nad zaufaniem, a wtedy łatwo o tragedię. Czy pomimo emocji, jakie ogarniają naszych bohaterów dadzą radę, by wspólnie wyruszyć na wyprawę życia?

Ta książka to istny rollercoaster emocjonalny. Zabawne dialogi dwójki różnych bohaterów pod każdym względem. Są niczym ogień i woda, dwa żywioły, które ciężko opanować. Ona zadziorna i szalona, On rozważny i opanowany. Ale nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Nie sposób jednak przejść obok nich obojętnie. To bohaterowie stworzeni z krwi i kości, mają w sobie cechy ludzi, których każdego dnia spotykamy na swojej drodze. I choć Julka momentami zachowywała się jak rozkapryszona dziewczynka, to da się jej to wybaczyć. Romans wyczuwalny jest na kilometr, tylko nasi bohaterowie się przed nim wzbraniają.

Całość okraszona jest ogromem humoru, namiętnymi scenami i barwnymi opisami pasma górskiego. Do tego zabawne potyczki Julki sprawiają, że nasz uśmiech robi się jeszcze większy. Widać, że autorka włożyła ogrom pracy w napisanie tej książki i porządnie się do tego przygotowała pod każdym względem. To historia, która bawi, ale również i chwyta za serce. Można nawet uronić łezkę podczas czytania. Ja czytając, odnosiłam wrażenie, jakbym była tuż obok Julki i Jeremiego. A zakończenie? Kompletnie się go nie spodziewałam, więc było miłym zaskoczeniem. Ale aż się prosi, by powstała kontynuacja losów bohaterów, może nie dziś, nie jutro, a za kilka lat.

Dla wspinacza takiego jak ja góra to nie tylko wzniesienie, które śni się po nocach. To jawna kochanka, z którą zdradza się wszystko i wszystkich. Im trudniejsza do zdobycia, tym opętanie na jej punkcie jest większe, nie sposób go poskromić i powstrzymać. Dla aktywnego alpinisty, który wyrusza na wyprawy dwa razy do roku, żona, dzieci, dom schodzą na drugi plan. Może za nimi tęsknić, dzwonić, kochać ich z całego serca. Ale tak naprawdę w głębi duszy przez tych kilka miesięcy odosobnienia i odseparowania od cywilizacji liczy się tylko ona, ta Niezdobyta.

To co urzeka w tej historii, to niezwykła pasja Jansona do himalaizmu. Melissa Darwood w pełni oddała ten obraz i pozwala spojrzeć z szacunkiem na osoby, które mają to zamiłowanie. Zamiłowanie, które mogą przypłacić nawet życiem. Ale w życiu właśnie o to chodzi, by robić to co się kocha i czerpać z tego satysfakcję. By wspinać się po górach i zdobywać ich szczyty, trzeba mieć to we krwi. Choć osobiście wolę jeziora, to jednak czuję respekt przed takimi osobami.

(Nie)zdobyta. Tom 2 to historia od której nie sposób się oderwać. Zabawne, ujmujące i przesiąknięte pożądaniem losy Julki i Jeremiego nikomu nie będą obojętne. Czytanie tej książki wywołuje cały wachlarz emocji. Gorąco polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Polski rynek wydawniczy obfituje w książki wszelakiego gatunku. Nie brakuje oczywiście chętnie wybieranych opowieści miłosnych, które mają spowodować u odbiorców mrowienie w wielu częściach ciała.

Zabierając się za lekturę (Nie)Zdobytej 2 spodziewałam się płomiennego romansu pomiędzy bohaterami, których bardzo polubiłam: Julią Kabat i Jeremim Jansonem, okraszonego wyimkami z historii alpinizmu oraz przygodowo-humorystycznymi wątkami.

Autorka zadbała o to, aby kontynuacja przebiła tom pierwszy, serwując mi nie tylko wyżej wspomniane elementy, ale i zwroty akcji oraz zupełnie niespodziewany finał, po którym musiałam głęboko odetchnąć i uspokoić kołatanie serducha.

Tym razem Julka wchodzi na górskie szlaki (te polskie i te zagraniczne), aby doprowadzić do końca swój projekt napisania książki o ataku na K2 zimą w wykonaniu wspinacza Jeremiego Jansona. Mocno intrygowało mnie to, jak rozwinie się relacja między Julką a JJ-em, ponieważ tom pierwszy zakończył się w takim miejscu, jakich czytelnicy nie znoszą, o ile na horyzoncie już nie majaczy dalsza część. Kto miał okazję poznać i polubić Julkę i Jeremiego, ten pokocha ich i doceni jeszcze bardziej po lekturze drugiego tomu, bo to naprawdę wyrazista i ognista para. Kto jednak jeszcze tej nieszablonowej dwójki nie zna, niech nadrabia! Julki nie da się nie polubić, taka jest sympatyczna, pozytywnie zakręcona i waleczna. A Jeremi? Hmmm... on jest facetem, z którym można konie kraść, a jednocześnie oddawać się fantazjom w wersji full HD z jego udziałem. #JeremiJansonTeam powinien rosnąć w siłę!

Niezmiernie się cieszę, że mogłam towarzyszyć Melissie Darwood w jej drodze do samodzielnego wydania (Nie)zdobytej 2, a także kolejny raz wziąć jej książkowe dziecko pod swoje patronackie skrzydła.

Dziękuję Ci Mel za zaufanie i trzymam kciuki za to, aby Twoje górskie love story trafiło do szerokiego grona czytelniczek i czytelników, udowadniając, że nie sposób wydania a jego jakość broni się sama!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Domi Czyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć