ebook Tańczący Trumniarz
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 38671)

Tańczący Trumniarz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 23.41
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 15.20 zł Lub 15.20 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
28.27 zł Lub 25.44 zł
30.40 zł
30.40 zł
-16% 22.80 zł
23.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Pojedynek dwóch godnych siebie rywali. Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, kontra seryjny zabójca, zwany „Tańczącym Trumniarzem”. Żelazna konsekwencja wyrafinowanego psychopaty kontra kryminalny geniusz detektywa. Jak na Deavera przystało – psychologiczny realizm, precyzyjna konstrukcja i zawrotne tempo akcji. Prawdziwy majstersztyk!
 

Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, ściga nieuchwytnego, seryjnego mordercę zwanego Tańczącym Trumniarzem. Ten niezwykle inteligentny zbrodniarz uderza znienacka, błyskawicznie, zawsze w odmienny sposób, po czym znika bez śladu. Tylko jedna z jego ofiar zauważyła charakterystyczny szczegół, o którym przed śmiercią zdążyła powiedzieć policji. Ten szczegół to niezwykły tatuaż na ramieniu mordercy, przedstawiający Śmierć tańczącą z kobietą przed otwartą trumną.
Co oznacza zagadkowy tatuaż? Czy ta skromna wskazówka pomoże Rhyme'owi ocalić kolejne ofiary działającego z żelazną konsekwencją zabójcy? Opromieniony wieloma sukcesami detektyw zdaje sobie sprawę, że oto napotkał godnego siebie przeciwnika, najbardziej zaś dręczy go graniczące z pewnością przeczucie, że już gdzieś, kiedyś go spotkał...

Tańczący Trumniarz od Jeffery Deaver możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bo zło to coś, co wygląda niewinnie, a dopiero potem wychodzi z niego prawdziwa natura
Na tym polega kryminalistyka – trzeba się przyglądać i przyglądać, a gdy niczego nie można znaleźć, trzeba się przyjrzeć jeszcze raz. Kiedy do niczego się nie dojdzie, należy przyjrzeć się jeszcze dokładniej.
Ody pochwalnej układać nie będę, tylko po prostu napiszę: świetny kryminał, intrygująca zagadka, wybitnie inteligentny Lincoln Rhyme kontra wybitnie inteligentny Tańczący Trumniarz. Starcie tytanów dedukcji i bystrości umysłu. A stawka w tym pojedynku jest niemała – ludzkie życie.

W Tańczącym Trumniarzu Deaver udowodnił, że serię z Lincolnem warto kontynuować, a rewelacyjny Kolekcjoner kości nie był jednorazowym rzutem na rynek wydawniczy, tylko dogłębnie przemyślaną i dopracowaną powieścią. Jak prawdopodobnie wszystkie z serii. Trwam w zachwycie, bo i warstwa kryminalna trzyma wysoki poziom – wartka akcja, zaskakujące zwroty, związki przyczynowo-skutkowe między krokami zabójcy, a działaniami i usilnymi staraniami grupy śledczej, rozwalająca na łopatki końcówka, i warstwa obyczajowa – perypetie Lincoln & Sachs nabierają rumieńców i lubię to bardzo, i warstwa, że tak pozwolę sobie uogólnić, intelektualna – autor wrzuca w treść powieści "chromatograf gazowy", "spektrometr masowy", "polimerazy" ufając, że czytelnik to nie jełop i doczyta, sprawdzi, postara się zrozumieć. Deaver zawraca także uwagę jak bardzo skrupulatną i drobiazgową pracę odgrywają na miejscu zbrodni technicy zabezpieczający i zbierający ślady.

Mikroślady były ulubionym materiałem Rhyme'a – drobiny i kawałeczki, czasem mikroskopijnej wielkości, pozostawiane przez sprawców w miejscach zbrodni albo bezwiednie stamtąd zabrane. Właśnie tych dowodów nawet najinteligentniejsi sprawcy nie mogli zmienić ani podrzucić, a najbardziej zapobiegliwi nie mogli się pozbyć.

A duet Lincoln i Amelia ma szansę na order najlepszy kryminalny duet ever w moim prywatnym rankingu.

Reasumując: rewelacja!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Tym razem krótko - świetna książka z uwagi na niecodzienny pojedynek detektywa Lincolna Rhyme'a z ściganym seryjnym zabójcą, którego symbolem jest "taniec śmierci".
    Napięcie, zagadka, ślady i czytanie z nich najmniejszych informacji. Coraz mniej czasu, coraz więcej dramatu.... Jeden z lepszych współczesnych thrillerów.

Warto zerknąć