ebook Obserwatorka - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Obserwatorka - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 31.79
Audiobook - najniższa cena: 31.79
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.79 zł Lub 28.61 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł
31.99 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Powieść domestic-noir autorki bestsellerowej „Stażystki”. Czy spotkanie po latach z przyjacielem, który budził szybsze bicie serca, może odmienić los Izy czy będzie kolejną fatalną pomyłką? Jedno jest pewne – lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia…

Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie, on w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował, ale miała wrażenie, że są z innych światów, które do siebie nie pasują.
Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje, że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki.
Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje, że jest obserwowana, i zaczyna mieć pewność, że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypadkiem.
Czy jej też grozi niebezpieczeństwo?

Audiobook w doskonałej interpretacji Maszy Boguckiej.

O audiobooku Obserwatorka blogerzy napisali: 

Wersja audio bardzo mi się podobała, a to za sprawą lektorki Maszy Boguckiej, która przedstawiła główną bohaterkę bardzo dobrze. To z perspektywy Izy poznajemy całą tę historię. Z rozdziału na rozdział lektorka potrafiła tylko podkręcać atmosferę i idealnie dawkowała emocje, jakie towarzyszyły bohaterom podczas tych wszystkich wydarzeń. - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Obserwatorka - audiobook od Alicja Sinicka możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Obserwatorka to druga powieść Alicji Sinickiej, która zaskoczyła mnie swoją formą. Oczywiście jak w przypadku poprzedniej książki i tę przesłuchałam w audiobooku.

Tym razem poznałam historię Izabeli oraz Arkadiusza. Miejscem akcji powieści tak jak w przypadku Służącej jest dobrze znana Oława i bohaterowie, o których mogliśmy już słyszeć.

Izabela to zaradna dziewczyna, która w życiu nie miała łatwo. Rodzice nadużywali alkoholu, ojciec znęcał się nad matką. Ona, jej siostra i rodzice są naznaczeni jednym słowem – patologia. Pewnego dnia dziewczyna zostaje napadnięta w parku niedaleko swojego osiedla i trafia do szpitala. Tam widzi jego. Przyjaciela z dzieciństwa – Arkadiusza, w którym od zawsze się kochała i od zawsze wiedziała, że są dla siebie stworzeni, mimo że pozostali uważali inaczej...

Dzięki przypadkowemu spotkaniu w izbie przyjęć rozpoczyna się ich romans. Dawne uczucia znów ożywają, a ona jak i Arek czują, że mogą sobie nawzajem pomóc. Iza jako jedyna wyłamała się z patologicznego podejścia rodziny i chce żyć lepiej, a Arek chce ponownie ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej dziewczyny... Jednak pewnego dnia sielankowe życie tych dwojga psuje wiadomość na Facebooku od nieznajomej osoby oraz to, że Iza dostaje takie same róże jak zmarła narzeczona Arkadiusza. Dziewczyna ma wrażenie, że jest obserwowana i zaczyna zastanawiać się czy nieszczęśliwy wypadek, jaki miał miejsce kilkanaście miesięcy temu na pewno był niezaplanowany. Czy Izabeli grozi niebezpieczeństwo? Czy nadopiekuńcza matka Arka miała w tym swój udział?

Do pewnego momentu myślałam, że jestem w stanie domyśleć się zakończenia powieści. Byłam przekonana, że wiem kto za tym wszystkim stoi. Niestety wszystko to co myślałam, nie było tym czym się okazało. Alicja Sinicka po raz kolejny sprzedała mi pstryczek w nos i udowodniła, że potrafi jeszcze bardziej zaskoczyć swojego czytelnika. Poprzednia książka była mocna i jej zakończenie było szokiem, ale tutaj... To co się odjaniepawliło, że tak to ujmę przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Bohaterowie książki są wykreowani bardzo dobrze. Nie chodzi tylko o to, że ma się wrażenie, że się ich zna. Do tego stopnia, że mogliby być naszymi sąsiadami. Bardziej chodzi mi o psychologiczny aspekt ich przedstawienia. Każde z nich nosi jakieś brzemię, jakąś traumę. Iza pochodzi z patologicznej rodziny, nie czuła się nigdy doceniona i kochana. Gdy ponownie spotyka Arka znajduje w nim tę zagubioną namiastkę miłości, której łapie się tak kurczowo, że chce zrobić wszystko, aby jej nie stracić. Arek z kolei nigdy nie był ze sobą szczery. Ma pewną tajemnicę i trudno mu się przyznać przed kimkolwiek, że chce to robić. W końcu jest lekarzem, a jemu nie wypada mieć takich upodobań. A co z panią Milską czyli matką Arkadiusza... Ta kobieta to zagadka. Straciła męża. Kocha syna ponad wszystko i jest w stanie zrobić dla niego wszystko. Nie akceptuje Izabeli i daje jej to odczuć. Specyficzna kobieta i to na niej skupiłam się najbardziej słuchając książkę.

Wersja audio bardzo mi się podobała, a to za sprawą lektorki Maszy Boguckiej, która przedstawiła główną bohaterkę bardzo dobrze. To z perspektywy Izy poznajemy całą tę historię. Z rozdziału na rozdział lektorka potrafiła tylko podkręcać atmosferę i idealnie dawkowała emocje, jakie towarzyszyły bohaterom podczas tych wszystkich wydarzeń.

Czy polecam? Oczywiście! Myślę, że Alicja Sinicka chociaż na moment odczarowała moje złe wrażenie, jeśli chodzi o polskich autorów. Wypatruję kolejnych jej książek i oczywiście zabieram się za te, które już są wydane. Cieszę się, że się skusiłam i posłuchałam intuicji, która mówiła, że warto. To była naprawdę bardzo dobra historia. Nutę tajemnicy pozostawia zakończenie, które jest otwarte i można sobie wiele dopowiedzieć...

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć