ebook Lot 202
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 3030)

Lot 202
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 42.99
wciąż za drogo?
19.74 złpremium: 11.84 zł Lub 11.84 zł
21.38 zł Lub 19.24 zł
21.90 zł
22.37 zł
25.00 zł
23.03 zł
23.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeśli oczekujesz od książki emocji na najwyższym poziomie, Remigiusz Mróz kolejny raz przychodzi Ci z pomocą. Autor powraca do swoich żądnych niemożliwych do opisania wrażeń czytelników z nową książką Lot 202, która najprawdopodobniej rozpocznie kolejny cykl. Przysłowiowa jazda bez trzymanki jest gwarantowana. 

Fabuła: 

Podczas pewnej, rozpoczynającej weekend nocy, na jednej z Nowohuckich ulic znika mody chłopak. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ostatni raz jego postać o godzinie 2:15. Potem jakby chłopak rozpłynął się w powietrzu, nikt więcej już go nie widział.

Po sześciu latach, policjantka podkomisarz Agnieszka Oliwa, w trakcie wykowanych czynności odnajduje zwłoki mężczyzny. Okazuje się, ze odnalezione w Oplu ciało, należy do zaginionego przed laty chłopaka, a ślady wskazują, że popełnił on samobójstwo.  

W tym czasie, na lotnisku Okęcie w Warszawie do startu przygotowuje się samolot, który na swoim pokładzie gości premiera udającego się z wizytą do Toronto. Od chwili oderwania się od płyty lotniska, samolot ma spędzić w powietrzu dziewięć godzin i trzydzieści pięć minut. Niedługo okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie ma szans na to, aby kiedykolwiek dotarł do celu. Ta wymagająca natychmiastowego wyjaśnienia sprawa, ściśle powiązana jest z zaginionym przed sześciu laty młodym chłopakiem. Czy jest ktoś, kto będzie potrafił połączyć w odpowiedni sposób poszlaki, aby uratować zaistniałą sytuację? 

Przekonaj się, czy jeden z najchętniej czytanych polskich pisarzy, stanie się także Twoim ulubionym. Może już czas wkroczyć do świata zaskakujących wydarzeń? Ten e-book stworzy doskonałą okazję do rozpoczęcia niewątpliwie ekscytującej przygody.

O e-booku Lot 202 blogerzy napisali: 

Autor wykreował swój własny styl, również tutaj czuć pisarski charakter Remigiusza Mroza. Dzięki swej charyzmie bohaterowie łatwo wpadają w pamięć. Natomiast Agnieszka Oliwa wyrasta na kolejną gwiazdę stworzoną przez autora. Panie Remigiuszu, w imieniu swoim, jak i wielu czytelników składam wniosek o rozpoczęciu procesu tworzenia kolejnej historii z Oliwą w roli głównej. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Choć mówi się, że Mróz to kopiuj/wklej, to jednak ten pomysł, pochłania się z wypiekami na twarzy. Szokujący koniec budzi raczej niesmak, jednak nie bardzo psuje to efekt całości. Jest wyraziście, bez pardonu i z rozmachem. Polecam. To sensacja, która trzyma w napięciu i jest zwrotna jak wszyscy diabli. - Stanisława Pakoca - Opowiedziane.pl

Lot 202 od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Bitwę da się przetrwać dzięki sile, ale wygrać można ją tylko dzięki duchowi.
Uczucia są najskuteczniejszymi narzędziami do manipulacji drugim człowiekiem.
Sensacja, która trzyma w napięciu i jest zwrotna jak wszyscy diabli. Wielka polityka, zwykli ludzie, terroryzm i śledztwo, które gubi tropy, by zaraz zwęszyć nowe. Autor serwuje nam totalnie wybuchową mieszankę, od której nie sposób się oderwać. Choć mówi się, że on tak kopiuj/wklej, to jednak ten pomysł, pochłania się z wypiekami na twarzy. Szokujący koniec budzi raczej niesmak, jednak nie bardzo psuje to efekt całości. Jest wyraziście, bez pardonu i z rozmachem. Polecam.Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Remigiusz Mróz należy do pisarzy tyleż płodnych co nierównych. Jego książki ocierały się wielokrotnie o granice kiczu i grafomanii. Często pisał szybko, pośpiesznie i bez należytej dbałości o realia. Jednak czyta się jego książki zawsze łatwo, ponieważ zawsze dba o wartką i płynną narrację. Tak jest też w przypadku nowej powieści Lot 202. Choć nie wiem, czy słowo nowa jest tu na miejscu. W posłowiu autor wyjaśnia, że ta książka powstała siedem lat temu i najzwyczajniej przeleżała w szufladzie czekając na przypływ weny pisarskiej, aby ją odpowiednio zredagować i dokończyć.

Lot 202 został napisany zgodnie z nieśmiertelna zasadą Alfreda Hitchcocka. Mistrz kina miał bowiem mówić, że dobre kino powinno zaczynać się od trzęsienia Ziemi, a potem napięcie powinno wciąż rosnąć. Nie da się ukryć, że ta zasada została przez autora wdrożona bez żadnych odstępstw. Akcja rozpoczyna się w Opolu, gdy nad ranem Agnieszka Oliwa pojawia się w typowym miejskim bloku, gdzie prawdopodobnie ktoś popełnił samobójstwo. Lecz od tego momentu wydarzenia przyśpieszają. Śledczy szybko dochodzą do wniosku, że to nie było samobójstwo. Odnajdują kolejne ślady, które prowadzą ich dalej. Na koniec znajdują list, z którego jasno wynika, że ktoś chce dokonać zamachu na premiera.

Od tego momentu wkraczamy w dziedzinę political fiction. Postacie, które występują, są nam znane z politycznego cyklu W kręgach władzy. Dwa tomy tego cyklu opowiadają o Polsce, ale nieco innej. To rodzaj politycznej fantastyki. Premierem jest przywódca konserwatywnej partii, która przypomina nieco PiS, ale ten sprzed lat. Za to premier ani trochę nie przypomina Kaczyńskiego. Raczej Tuska. Mam wrażenie, że klasa polityczna w tym cyklu jest projekcją wyobrażeń autora, jaka powinna być, a nie jaka jest.

Wracajmy jednak do fabuły. Premier udaje się do Kanady rejsowym dreamlinerem. Opolscy policjanci wszczynają alarm, ale samolot już wystartował. Zostaną postawione na nogi wszystkie władze i służby w Polsce. Napięcie rośnie.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Pomyśleć, że Lot 202 przechowywany był w szufladzie Remigiusza Mroza od dwudziestego dziewiątego listopada dwa tysiące trzynastego roku. Prawie siedem lat czekaliśmy na tę powieść. Zatem zapnijcie pasy, zasiądźcie wygodnie i dajcie porwać się w Lot 202. Znając pomysłowość autora, śmiem twierdzić, że jest to początek kolejnej fenomenalnej serii, która spotka się z pozytywnym odbiorem czytelników. Kolejny świetny pomysł rozpisany na nieco ponad pięciuset stronach, to uczta dla pragnących przeżyć emocje sięgające zenitu. Nie tylko dlatego, że będziemy szybować na pokładzie Boeinga 787-8 Dreamliner, lecz przede wszystkim ze względu na porywającą fabułę, która porazi nas niczym piorun. A wszystko wydarzy się w ciągu pięciu godzin. I nie unikniemy emocjonalnych wstrząsów, które co rusz przeszywać będą nasze ciało. Zapewne Lot PA202 nie będzie dla nas przelotnym wspomnieniem.

Zanim jednak wejdziemy na pokład, poznamy wydarzenia piątkowej nocy, jakie miały miejsce w Nowej Hucie. To tutaj kamery miejskiego monitoringu uchwyciły młodego mężczyznę. Sześć lat później, czterdziestojednoletnia mieszkanka Krakowa Izabela Kiedrowska, matka chłopaka odbiera telefon od podkomisarz Agnieszki Oliwy z opolskiej policji. Informacja o znalezieniu ciała jej syna, zalewa jej umysł gradem pytań. Dlaczego zniknął? Gdzie się podziewał? Jak do tego doszło? Wszystko wskazuje jednak na to, że popełnił on samobójstwo. Tymczasem w Warszawie na lotnisku Chopina startuje samolot, lecący do Toronto. Na jego pokładzie znajduje się premier. Czy uda mu się bezpiecznie wylądować w stolicy Kanady? Czy Służba Ochrony Państwa zdoła bezpiecznie sprowadzić samolot na płytę lotniska? Trzeba przyznać, że wówczas akcja nabiera tempa, a gra toczy się o wysoką stawkę. I jak na Remigiusza Mroza przystało, wszystko może się wydarzyć. Jak się okazuje zaginięcie syna Izabeli Kiedrowskiej ma wiele wspólnego z lotem Boeinga. Czy zatem wydarzenia z Krakowa były sfingowane? Czy to jedynie zasłona dymna, przed tym, co czeka nas na pokładzie samolotu? Warto przekonać się samemu i sięgnąć po Lot 202. A znając twórczość Remigiusza Mroza możemy być pewni, że czekają nas doznania wysokich lotów.

Autor wykreował swój własny styl, również tutaj czuć pisarski charakter Remigiusza Mroza. Dzięki swej charyzmie bohaterowie łatwo wpadają w pamięć. Natomiast Agnieszka Oliwa wyrasta na kolejną gwiazdę wykreowaną przez autora. Żywię ogromną nadzieje, że jeszcze dane będzie nam spotkać się z Panią podkomisarz. Panie Remigiuszu w imieniu swoim, jak i wielu czytelników składam wniosek o rozpoczęciu procesu tworzenia kolejnej historii z Oliwą w roli głównej.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć