ebook Star Wars. Thrawn. Sojusze
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 11673)

Star Wars. Thrawn. Sojusze

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Nadeszła pora, by Thrawn stanął twarzą w twarz ze swoją przyszłością… A Vader zmierzył się z własną przeszłością.

„Wyczułem zakłócenie w Mocy…” Te słowa brzmią złowrogo w każdej sytuacji, jednak szczególnie groźnie, gdy padają z ust samego Imperatora Palpatine’a. Na planecie Batuu rodzi się zagrożenie dla Imperium. Widmo niebezpieczeństwa zaniepokoiło imperialnego przywódcę na tyle, że zlecił zbadanie tej sprawy dwóm swoim najbardziej zaufanym agentom: bezlitosnemu wykonawcy jego woli, lordowi Darthowi Vaderowi oraz błyskotliwemu strategowi, wielkiemu admirałowi Thrawnowi. Vader i Thrawn, jako sojusznicy wbrew własnej woli, trafiają na planetę, na której niegdyś walczyli ramię w ramię. Czekają tu na nich dwa wyzwania: sprawdzian ich lojalności wobec Imperium… a także wróg, do pokonania którego mogą nie wystarczyć nawet ich połączone siły.

Star Wars. Thrawn. Sojusze od Timothy Zahn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Thrawn. Sojusze to drugi tom nowej serii książkowej o genialnym niebieskoskórym admirale ze świata Gwiezdnych wojen autorstwa Timothy'ego Zahna. W tej powieści, jak wskazuje sam tytuł oraz okładka, Chiss podejmuje współpracę z nie byle kim, bo z samym Vaderem. A wynika z tego sporo akcji i nie mniej zaskoczeń.

Autor prowadzi opowieść w dwóch liniach czasowych – w pierwszej przybyły do Republiki Thrawn napotyka na planecie Batuu generała Anakina Skywalkera, który wraz z R2-D2 udał się na misję poszukiwawczą za zaginioną Padmé. W drugiej Imperator wyczuwa zakłócenie w Mocy i wysyła tytułowego admirała wraz z lordem Vaderem do zbadania przyczyn tego zjawiska. Obie misje zaczynają się od klasycznej strzelaniny w miejscowym barze, jednak wraz z rozwojem sytuacji okazuje się, że Padmé wpadła na trop niezwykle groźnego rozwiązania technologicznego wymyślonego przez Separatystów, zaś źródło zaburzenia odsłania pewne tajemnice Chissów i wprowadza do świata całkowicie nowe zagrożenie.

Najciekawszym elementem tej historii jest dynamika relacji dwóch bohaterów z okładki – we wcześniejszej linii czasowej Thrawn nie ufa bowiem Anakinowi, w późniejszej to Vader poddaje ciągle w wątpliwość lojalność admirała. Mimo to są razem w stanie zdziałać naprawdę wiele, co owocuje nie tylko dynamicznymi scenami akcji pełnymi nieszablonowych taktyk zaproponowanych przez obu wojowników, ale także odkrywaniem głęboko skrywanych tajemnic, zarówno osobistych i służbowych, jak i dotyczących całego uniwersum. W tej ostatniej kwestii autor sprawnie wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu fizyki, prezentując pomysłowe rozwiązania technologiczne. Ponadto po usunięciu całych serii książek z kanonu nadaje tu na nowo sens motywacji działań Thrawna, ale na czym on dokładnie polega, musicie przekonać się sami, bo wolałabym uniknąć spoilerów. I oczywiście tym samym dokłada cegiełkę do legendy genialnego taktyka. Nie zawiodą się też fani byłej królowej Amidali, bo bohaterka wykazuje się sporą inicjatywą, ale też potrafi wyjść z głową z solidnych tarapatów. Innych ucieszy natomiast obecność współpracownika Chissa, czyli Noghriego Rukha, który nieustannie pogrywa sobie z nerwowymi podwładnymi Vadera.

Nie da się ukryć, że pod piórem Timothy'ego Zahna świat Gwiezdnych wojen nabiera kolorów i głębi, zaś bohaterowie stają się wyraziści i zmotywowani, a do tego stają przed prawdziwymi wyzwaniami, w których zawsze jest jakaś stawka. Nie inaczej jest w tej powieści, która może dostarczyć kilku godzin dobrej rozrywki dzięki emocjonującym strzelaninom i bitwom kosmicznymi z dwiema nieustannie ścierającymi się ze sobą wyrazistymi postaciami męskimi. Dlatego też uważam, że Thrawn. Sojusze to trafiony wybór na udany przygodowy wieczór i ciekawe otwarcie do dalszych losów genialnego niebieskoskórego admirała.

Ocena: 4/6
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć