ebook Blondynka na Hawajach
3.03 / 5.00 (liczba ocen: 26)

Blondynka na Hawajach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 24.39
Audiobook - najniższa cena: 26.18
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.39 zł Lub 21.95 zł
29.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.59 zł
24.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Beata Pawlikowska wyrusza na Hawaje. Jej wymarzona podróż wiedzie przez wulkany, czarne plaże i wodospady, szlakiem starożytnej wiedzy ho’opono’pono, huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości.

„Marzyłam o tym od czasów szkoły średniej, kiedy po raz pierwszy usłyszałam nazwę Mauna Kea. Te dwa słowa brzmiały dla mnie magicznie. Mauna Kea – Biała Góra, najwyższy szczyt świata o wysokości ponad 10 000 metrów. Tajemniczy wulkan wyrastający z dna oceanu, święty dla rdzennych Hawajczyków.
Wyruszyłam wreszcie w podróż na Hawaje! Przez wulkany, czarne plaże i wodospady Big Island, po słynnej drodze do Hany na wyspie Maui, do magicznego lasu na prawie bezludnej wyspie Molokai i na plażę Waiki w Honolulu na wyspie Oahu. Szlakiem starożytnej wiedzy ho’opono’pono, huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości.

Blondynka na Hawajach od Beata Pawlikowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jest to moje drugie spotkanie z autorką, jednakże tamta lektura była swego rodzaju poradnikiem, więc nieco inny typ. Tutaj mamy książkę przyrodniczą. Poznajemy cuda na Hawajach, roślinność, kulturę, widoki... Wszystko jest przystępnie przekazane, nie ma natłoku informacji, których nie moglibyśmy spamiętać. W humorystycznym stylu przedstawione są sytuacje z życia-przygody Beaty Pawlikowskiej. Czytało mi się ją bardzo szybko i z uśmiechem na ustach. Z ogromną ciekawością poznawałam zakamarki miejsc, które odwiedziła autorka.

Co ważne, mamy tutaj kody QR, które poprzez aplikację, wczytane pozwalają nam przenieść się do miejsc, w których była sama pisarka! Wiecie, dla kogoś, kto jeszcze nie latał samolotem, (tak, to ja) mogłam podziwiać to, co jest na samym dole, na ziemi, z chmur! To było takie ekscytujące i ogólnie miałam na ustach tylko jedno słowo. WOW.
Za chwilę przeniosłam się do niezwykłego lasu na Kamakou na wyspie Molokai. Poczułam się tak, jakbym to ja sama była w tamtym miejscu i to wszystko przeżywała... Cudowne uczucie i sam zabieg skanowanych kodów i nagranych filmów przez panią Beatę jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Garść cytatów:
Siła bierze się przecież z tego, co jasne, czyste, dobre i piękne.

Ale ty przecież nie jesteś "większością". Jesteś wyjątkowym sobą. Tak samo jak ja. Możesz więc rozmawiać z kim chcesz i w taki sposób, który nie wymaga formułowania wielu słów.

Reasumując, ja zbyt często nie sięgam po tego typu książki, dlatego jestem bardzo zadowolona. Jest to świetny przerywnik, tym bardziej teraz, w czasach koronawirusa, kiedy nie wolno nam nigdzie podróżować. Nie wiem, czy jest to typowa literatura podróżnicza, podejrzewam, że fanatycy mogą mieć jakieś "ale". Ja jednak uważam, że jest to super książka, zawierająca wiele anegdot, informacji, których na pewno sama z siebie bym nie poznała i nie znalazła w sieci. Oddałam się przygodzie pisarki i miło ją będę wspominać.

Ocena: 4/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć