ebook Więzy krwi
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 416)

Więzy krwi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
-20% 15.90 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
27.12 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
19.14 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy tracisz rodzinę, tracisz wszystko… W górskiej wsi dokonano makabrycznego morderstwa. Była policjantka, która podjęła śledztwo w tej sprawie, szybko przekonuje się, że mieszkańcy Świercznicy ukrywają mroczną prawdę. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno?

W Świercznicy znalezione zostaje ciało Wioletty Kamińskiej. Dziewczyna została zgwałcona i uduszona. Pomimo śladów biologicznych pozyskanych z jej ciała nie zdołano ustalić sprawcy. Nie wiadomo też, w jakim celu Kamińska przyjechała z drugiego końca Polski do tej małej górskiej wsi.
Mieszkańcy Świercznicy są mało rozmowni, co od razu wzbudza podejrzenia miejscowego policjanta, a ten postanawia do całej sprawy zaangażować Dionizę Remańską.
Była policjantka już wkrótce przekonuje się, że miejscowi kłamią, gdy tylko rozmowa schodzi na osobę Kamińskiej. Typuje więc podejrzanych i rozpoczyna śledztwo, które wstrząśnie całą okolicą i sprawi, że życie mieszkańców spokojnej dotąd miejscowości już nigdy nie będzie takie samo.
Czy Dionizie uda się rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno?

Kontynuacja bestsellerowej serii autorstwa Hanny Greń!

Więzy krwi od Hanna Greń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tajemnice mają to do siebie, że lubią wychodzić na wierzch w najmniej spodziewanych i jeszcze mniej stosownych momentach.
Więzy krwi to drugi tom przygód Dionizy Remańskiej - byłej policjantki o dość mocnym charakterze. Tym razem fabuła skupia się nie wokół głównej bohaterki (przypomnijmy - w pierwszym tomie próbowała ona rozwiązać zagadkę śmierci swojego biologicznego ojca) - Diona razem z ojczymem planuje założyć agencję detektywistyczną i tak się składa, że dostaje pierwsze "zlecenie". W Świercznicy zostaje bowiem znalezione ciało młodej kobiety, która została zgwałcona i uduszona. Dziewczyna przyjechała do małej miejscowości z drugiego końca Polski, jednak nikt z mieszkańców nie chce rozmawiać na ten temat, co jest o tyle dziwne, że w takich społecznościach ludzie wiedzą o sobie wszystko, a tym bardziej o nowoprzybyłych. Diona ma za zadanie pod przykrywką dowiedzieć się jak najwięcej na temat Wioletty (tak miała na imię ofiara).

Autorka zdecydowanie trzyma poziom pierwszego tomu. Czyta się szybko, z dużym zaangażowaniem, akcja jest zawieszana w odpowiednich momentach. Jest mocno rozwinięty wątek obyczajowy, jednak nie jest on tak rozwlekły i przyćmiewający wątek kryminalny, jak lubi się zdarzać w innych kryminałach. Bohaterowie są dobrze zarysowani, logiczni, charakterystyczni, nie zlewają się w jedną nierozpoznawalną masę. Dioniza nic nie straciła na charakterze, dalej jest nieugięta i dociekliwa, dzięki czemu doprowadza sprawę do końca. A ta jest... naprawdę przerażająca. Mimo że domyślałam się, kto stoi za zbrodnią, to nie przypuszczałam, z jakiego powodu. Autorka nieźle to sobie wymyśliła i przyznam, że jestem usatysfakcjonowana takim obrotem sprawy.

Tak cichutko mam nadzieję, że Hanna Greń w kolejnym tomie wreszcie popchnie do przodu kwestie osobiste Diony. Fajna dziewczyna, a trochę już w życiu przeszła i chociaż tutaj autorka mogłaby się nad nią ulitować i dać jej trochę stabilizacji. No ale to moje pobożne życzenie, zobaczymy w następnej części.

Jeśli czytaliście pierwszy tom - koniecznie sięgnijcie po Więzy krwi. Jeśli nie - polecam Wszej uwadze całą serię, bo to naprawdę przyjemna odskocznia.

Ocena: 4/6
©Zakątek czytelniczy
Więzy krwi to w pewnym sensie kontynuacja Wioski kłamców. Główna postać to była policjantka o rzadkim imieniu Dioniza, przez przyjaciół zwana Dioną. Tym razem bohaterka musi zebrać informacje, które dotyczą umorzonej już sprawy zgwałcenia i zabójstwa młodej kobiety. Z braku jakichkolwiek tropów śledztwo umorzono, ale coś nie daje spokoju komendantowi policji, koledze naszej bohaterki.

Trzeba przyznać, że Hanna Greń umie w kryminały. Intrygę kryminalną potrafiła mocno zagmatwać, a przy okazji śledztwa wychodzą na jaw głęboko skrywane grzechy lokalnych prominentów. Jak zwykle w takich przypadkach ponowne śledztwo jest przyczyną zdenerwowania wielu mieszkańców, którzy mają coś na sumieniu. Diona musi pokonać wiele trudności, by odkryć prawdę.

Do zalet powieści Hanny Greń na pewno można zaliczyć skomplikowaną i nieoczywistą intrygę. Ponieważ nic nie jest oczywiste, więc czytelnik do samego końca nie jest pewien rozwiązania. Choć oczywiście można się domyślać, że niektóre wątki nie pojawiły się bez powodu. Jednak autorka nie pozostawia na koniec żadnych wątpliwości. W tej układance wszystkie klocki do siebie pasują. Aczkolwiek nie zawsze najbardziej oczywisty podejrzany jest faktycznym sprawcą. Na tym też polega umiejętna konstrukcja kryminału, aby od czasu do czasu zaskoczyć czytelnika.

Więzy krwi to powieść o dość mocno skomplikowanej fabule. Na szczęście książkę czyta się łatwo nie tylko dzięki wartkiej akcji, ale też potoczystej narracji. Jak zwykle są też, charakterystyczne dla autorki, humorystyczne spostrzeżenia dotyczące postaci i sytuacji występujących w powieści.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć