ebook Inspiracja
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 788)

Inspiracja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 26.40
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
26.90 zł
36.00 zł
29.90 zł
29.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Kiedy miłość jest inspiracją dla zbrodni.

Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii, pomagającą zapomnieć mu o dramacie z przeszłości. W poszukiwaniu inspiracji młody mężczyzna udaje się na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Tam poznaje Luizę, piękną dziewczynę z wyższych sfer, która wkrótce odmieni jego życie. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych ofiarach seryjnego mordercy, ochrzczonego przez dziennikarzy mianem Łowcy Nimfetek. Oskar, zbliżając się do Luizy odkrywa zaskakujące poszlaki, łączące ludzi z jej otoczenia z serią makabrycznych morderstw. To rozpętuje lawinę zdarzeń, których finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Adrian Bednarek zdążył już przyzwyczaić swoich fanów do intrygi kryminalnej na najwyższym poziomie skomplikowania i do wiarygodnych psychologicznie sylwetek wykreowanych postaci. I tym razem z pewnością ich nie zawiedzie.

Inspiracja od Adrian Bednarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Adrian Bednarek stworzył historię, która porywa czytelnika w świat zbrodni inspirowanej miłością. Zagadka jaką staramy się rozwikłać nie ma oczywistego rozwiązania. Wielokrotnie jej finał zmienia się w naszym wyobrażeniu, a my co rusz targani jesteśmy dawką emocjonujących doznań. Nie da się ukryć, że Autor potrafi wprowadzić nas w niebywały klimat.

Inspiracja to pierwsza część trylogii z pogranicza kryminału i thrillera psychologicznego. Czuć tutaj również powiew romansu, który rozgrzeje Wasze zmysły do czerwoności. Połączenie tych gatunków, to dla czytelnika prawdziwa karuzela emocji, a wątek fabularny zasługuje na uznanie. To, co charakterystyczne w twórczości Bednarka, to umiejętne wyrywanie się definicji klasycznego kryminału. Autor pisze go swoją unikalną metodą, sprawiając, że tworzenie w naszych umysłach wizji dalszych losów w znacznej mierze odbiega od tego, co poznajemy na dalszych kartach. Dzięki temu zmuszeni jesteśmy do analizy wydarzeń, by uzmysłowić sobie dlaczego nasze koncepcje dalszego rozwoju sytuacji rozbiegają się z tym, co pisarz dla nas przygotował. A proszę mi wierzyć przygotował dla nas prawdziwą czytelniczą ucztę.

Poznajemy losy 23-letniego Oskara Blajera. Mężczyzna pisze opowiadania kryminalne oparte na faktach, traktując to jako terapię służącą poradzeniu sobie z traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Po śmierci matki, która została zamordowana przez seryjnego mordercę, nie potrafi poskładać swojego życia w jedną całość. Dlatego też ucieka w twórczość pisarską. Chcąc znaleźć inspirację, postanawia pójść na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Decyzja ta ma kluczowy wpływ na dalsze losy mężczyzny, gdyż podczas pogrzebu poznaje Luizę. Znajomość ta przeradza się w głębsze uczucie.

W kolejnych dniach pojawiają się informacje o następnych zbrodniach dokonywanych przez seryjnego mordercę okrzykniętego mianem Łowcy Nimfetek. Po pewnym czasie Oskar na liście podejrzanych umieszcza ojca Luizy. Ciekaw jestem, czy Wy również wpadniecie na to, kto dokonuje krwawych morderstw? A nawet jeśli Wam się uda, to i tak uzmysłowicie sobie, że nic nie jest tak oczywiste ja zdawałoby się być. Jest to zasługą talentu Adriana Bednarka do umiejętnego mieszania historii, dzięki czemu na długo pozostanie ona w Waszej pamięci. I warto zapamiętać, że na rynku pojawiła się już Obsesja czyli druga część z Oskarem Blajerem w roli głównej. Koniecznie sięgnijcie po nią jak najszybciej, gdyż jeszcze w tym roku pojawi się „Fascynacja”.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Autor znów to zrobił - po przeczytaniu tej książki musiałam ochłonąć, żeby móc coś napisać. Przede wszystkim mam teraz kaca książkowego i na razie nie sięgnę po thriller, bo boję się, że nic mi się nie spodoba... Musi minąć kilka dni. Zapraszam na moje odczucia.

Książka jest pierwszym tomem nowej serii, już teraz mogę napisać - bardzo mocnego cyklu z Oskarem Blajerem.

Inspiracja to historia młodego chłopaka, który całkiem przypadkiem wplątuje się w sprawę zabójstw młodych dziewcząt. Przypadkowo pozna pewną dziewczynę, która bardzo mu się spodoba, a ta znajomość zmieni jego świat już na zawsze. Miejsce spotkania też jest bardzo niecodzienne, jest to cmentarz, gdzie trwa pogrzeb zamordowanej przez nieznanego sprawcę nastolatki. Oskar jest bardzo nietypowym bohaterem, którego zbrodnie bardzo fascynują, a jednocześnie brzydzą. Chłopak pisze opowiadania o zbrodniach, w ten sposób próbuje sobie poradzić z pewnym wydarzeniem sprzed lat. Dokąd zaprowadzi go znajomość z Laurą? Co takiego wydarzyło się w wieku młodego chłopaka?

Inspiracja - to tytuł bardzo nieprzypadkowy. Nie chcę wam nic zdradzać, mogę tylko zagwarantować, że po przeczytaniu książki trudno zapomnieć o tej historii. Przede wszystkim teraz jak wchodzę do pokoju Julki to przerażają mnie pewne... laleczki...!

Książka jest pokaźnych rozmiarów, ale chciałam zaznaczyć, że kartki przelatają bardzo szybko... Po raz pierwszy od dawna zapomniałam zaznaczać na bieżąco cytatów do recenzji... Autor nie boi się krwawych opisów, momentami dla mnie bardzo mocnych, są opisy przemocy - więc kto ma słabe nerwy raczej nie będzie chciał tego czytać. Niemniej namawiam, bo książka nie jest tylko thrillerem, ma świetny wątek miłosny, motyw psychologiczny - o tym jak przeszłość wpływa na nasze całe życie.

Sceny erotyczne - łał! Facet tak piszący o seksie! Wielkie gratulacje, wiem z jakiegoś wywiadu, że Adrian napisał książkę erotyczną, a ja już nie mogę się jej doczekać. Uciekam od tzw. literatury erotycznej, ale tutaj zrobię kolejny wyjątek, bo.. sami sprawdźcie jak on TO opisuje.... majstersztyk i tyle!

Nawet nie macie pojęcia jak się cieszę, że będą kolejne tomy i to już niedługo. Jestem fanką Adriana Bednarka - jeśli lubicie thrillery - zachęcam po jego twórczość. Przekonacie się, że warto! Inspiracja to mocny, przerażający, bardzo dobry thriller, z którym spędzicie kilka godzin - a i tak będzie wam mało. Popłakałam się na końcu.... Przeczytajcie, naprawdę wbija w fotel. Kilka osób już zaraziłam "miłością" do jego twórczości - z czego jestem bardzo dumna. Książki tego autora kocham i zawsze będę polecała.

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć